Wiadomości

W styczniu nie zagramy

Dłużej potrwa przerwa w rozgrywkach zimowej edycji WL Ligi. Obostrzenia m.in. w sporcie amatorskim zostały przedłużone do końca stycznia.

Grudzień na WL Lidze

W ostatnim miesiącu roku rozpoczął się nowy sezon WL Ligi. Zimowa rywalizacja tym razem przeniosła się z hali pod balon pneumatyczny Centrum PLEK.

Rok 2020 na WL Lidze

Kilka dni temu zakończył się dziesiąty rok z WL Ligą. Jest to idealny moment na podsumowanie jubileuszowych dwunastu miesięcy. Był to trudny czas, w którym udało się zorganizować wszystkie zaplanowane imprezy sportowe co jest dużym sukcesem.

Wybieramy AdRunaLine Zawodnika Grudnia

Dziś rusza głosowanie na najlepszego zawodnika stycznia na WL Lidze. Zwycięzcę poznamy 7 stycznia.

Rozgrywki zawieszone do 17 stycznia

Blisko miesiąc przerwy czeka wszystkich uczestników zimowej WL Ligi. Na boiska Centrum PLEK wrócimy w weekend 23-24 stycznia. Wówczas odbędzie się 5. kolejka sezonu 2020/21.

Lena Luboń kończy rok bez straty

Zakończył się piłkarski rok na WL Lidze. W ostatnią niedzielę grudnia została rozegrana czwarta seria spotkań na PLEK-u.

EW w Final Four, Fajerwerkowo w ćwierćfinale

Ruszyły rozgrywki TIFO Pucharu WL Ligi. Na placu boju oprócz zespołów, które jeszcze nie rozpoczęły rywalizacji, pozostały drużyny Hurtowni.Fajerwerkowo.pl i EW. Pirotechnicy awansowali do 1/4 finału, Pasy są już w Final Four.

Terminarz 4. kolejki

Rzutem na taśmę, dzień przed wprowadzeniem w Polsce kwarantanny rozegrana zostanie 4. kolejka. Zagramy, pierwszy raz w historii, w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Znamy pary TIFO Pucharu WL Ligi

Losowanie rozgrywek o TIFO Puchar WL Ligi za nami. Poznaliśmy pary 1/16, 1/8 i 1/4 finału. Pierwsze mecze zostaną zaplanowane na czwartą kolejkę, która odbędzie się w niedzielę 27 grudnia.

Przed losowaniem TIFO Pucharu WL Ligi

Dziś, przed publikacją terminarza na 4. kolejkę, odbędzie się losowanie par TIFO Pucharu WL Ligi.

Przedświąteczna kolejka udana dla siedmiu zespołów

EW pokonało Grant Tkaniny, a niedzielne granie zakończyło z sześcioma oczkami na koncie. Kompletem dwóch wygranych mogło pochwalić się aż siedem ekip, w tym Winiary i Lena, które od początku sezonu nie straciły choćby punktu.

Przed trzecią kolejką

Najbliższa kolejka miała być ostatnią w roku, ale wiele wskazuje, że będzie przedostatnią. W niedzielę 20 grudnia rozegrane zostanie aż 18 meczów, w tym klasyk WL Ligi.

Terminarz 3. kolejki

W ostatniej tegorocznej kolejce, która zamknie rozgrywki w 2020 roku odbędzie się 18 meczów. Najciekawiej zapowiada się klasyk, czyli starcie EW z Grant Tkaninami.

EW i Winiary FC na czele grup

EW pomimo straty objęło prowadzenie w grupie A. Winiary FC awansowały na pierwsze miejsce w grupie B z kompletem punktów. Bardzo dobre występy zanotowali: Stoczniowiec, Poznań FC i Lożanie z Lubasza.

Duszyczki Cup 2020: Trzy zespoły Canarinhos Skórzewo na podium turnieju rocznika 2008

Całe podium dla Canarinhos Skórzewo. Tak w skrócie można opisać turniej 12-latków. Rozgrywki wygrał pierwszy zespół żółto-niebieskich.

Duszyczki Cup 2020: Suchary II Suchy Las najlepsze wśród zespołów z rocznika 2010

Suchary Suchy Las powtórzyły sukces swoich starszych kolegów z rocznika 2009 i wygrały zmagania w roczniku 2010. W finale odbył się wewnętrzny pojedynek, w którym lepsza była druga drużyna niebiesko-żółtych.

Przed drugą kolejką

Po zakończeniu turnieju Duszyczki Cup i kilkudziesięciu minutach przerwy na boisko Centrum PLEK rozpocznie się druga kolejka zimowej WL Ligi. Na późne popołudnie i wieczór zaplanowano szesnaście pojedynków. Zapraszamy na sobotnią kolejkę.

Duszyczki Cup 2020: Znamy grupy turniejów dla roczników 2008 i 2010.

Grupy turniejów Duszyczki Cup 2020 dla roczników 2008 i 2010 zostały rozlosowane. Pierwsze sobotnie spotkania zostały zaplanowane na godzinę 8. Rozgrywki zakończymy osiem godzin później.

Duszyczki Cup 2020: Losowanie grup roczników 2008 i 2010 w czwartek

Kolejne dwa turnieje Duszyczki Cup 2020 zostały zaplanowane na sobotę 12 grudnia. Tego dnia odbędą się rozgrywki dla 12- i 10-latków. W czwartkowe przedpołudnie odbędzie się losowanie grup.

Terminarz 2. kolejki

Druga kolejka rozpocznie się po zakończeniu turnieju Duszyczki Cup. Pierwsze mecze zostaną rozegrane o 16:15. Łącznie odbędzie się szesnaście pojedynków.

Duszyczki Cup 2020: Suchary Suchy Las wygrywają turniej rocznika 2009

Niedzielne zmagania na Duszyczki Cup 2020 zakończyły zespoły z rocznika 2009. Najlepsze okazały się Suchary Suchy Las. Żółto-niebiescy wygrali w finale z drugą drużyną Canarinhos Skórzewo. Brązowe medale zgarnęli Salezjanie Poznań.

Duszyczki Cup 2020: Wielkopolska Komorniki najlepsza w turnieju rocznika 2011

Turniej Duszyczki Cup w roku 2020 zainaugurowały zespoły z roczników 2011. Najlepsi okazali się młodzi piłkarze Wielkopolski Komorniki, którzy w finale okazali się lepsi od Akademii Reissa z Dopiewa. Brązowe krążki wywalczyli Canarinhos Skórzewo Niebiescy.

Faworyci z kompletami punktów

Pierwsze mecze zimowej edycji za nami. W inauguracyjnej kolejce zabrakło niespodzianek. Debiutowały cztery drużyny, z których aż trzy mają już na koncie pierwsze punkty.

Przed startem nowego sezonu

Dziś start nowego sezonu WL Ligi! Od godziny 16 na dwóch boiskach Centrum PLEK rozpoczną się pojedynki inauguracyjnej kolejki. Łącznie odbędzie się szesnaście spotkań.

Losowanie Duszyczki Cup dla roczników 2009 i 2011 za nami

Dziś odbyło się losowanie grup dwóch turniejów Duszyczki Cup, które odbędą się w niedzielę 6 grudnia w Centrum PLEK. Terminarz gier poznały zespoły z roczników 2009 i 2011.

Przed losowaniem Duszyczki Cup (2009, 2011)

W niedzielę 6 grudnia odbędą się dwa turnieje Duszyczki Cup 2020. Jako pierwsze na plac gry w Centrum PLEK wyjdą zespoły z rocznika 2011. Cztery godziny później rozpoczną się zmagania drużyn z rocznika 2009. Losowanie grup odbędzie się jutro w godzinach przedpołudniowych.

WL Liga partnerem turniejów Duszyczki Cup

Informujemy, że strona internetowa WL Ligi została partnerem rozgrywek młodzieżowych Duszyczki Cup, które są organizowane przez ośrodek Kibice Razem-Lech Poznań. Na witrynie amatorskiej ligi będzie można śledzić poczynania klubów, które wystartują w zmaganiach roczników 2008, 2009, 2010 i 2011.

Terminarz 1. kolejki

Rusza nowy sezon WL Ligi! Od soboty 5 grudnia rozgrywki odbywać się będą w Centrum PLEK przy ulicy Margonińskiej. Mecze inauguracyjnej kolejki rozegrane zostaną na dwóch boiskach.

Wybieramy AdRunaLine Zawodnika Listopada

Dziś rusza głosowanie na najlepszego zawodnika listopada na WL Lidze. Zwycięzcę poznamy 4 grudnia.

transkrupka.pl z brązowym medalem WL Ligi

Zakończył się jesienny sezon na WL Lidze. Ostatnim akcentem rywalizacji była walka o brązowe medale pierwszej ligi, którą ostatecznie wygrała transkrupka.pl.

Kolib Luboń FC zwycięzcą TIFO Pucharu Wiary Lecha

Kolib Luboń FC po zwycięstwie w finale nad Imperium Łazarskim zdobył TIFO Puchar Wiary Lecha. O wywalczeniu trofeum decydowały rzuty karne.

Dziś poznamy zwycięzcę jesiennego TIFO Pucharu Wiary Lecha

Sześć zespołów stanie do walki o ostatnie jesienne trofeum. Początek rywalizacji o TIFO Puchar Wiary Lecha został zaplanowany na godzinę 18.

Archiwum X w drugiej lidze

Archiwum X po wygranej nad Pocztowymi Krwinkami awansował do drugiej ligi. Mecze o niższe lokaty zakończyły się wygranymi Imperium Łazarskiego, KKS Południa, FC Atmosfericia, Fresh Cargo i Ejbrów Luboń.

Ejbry Luboń i KKS Południe zagrają w TIFO Pucharze WL Ligi

Mecze o awans do TIFO Pucharu Wiary Lecha zakończyły się wygranymi Ejbrów i KKS Południa. Oba zespoły jutro zagrają o trofeum.

Winiary najlepsze w drugiej lidze, Chłosta w trzeciej

Winiary FC wygrywają drugą ligę, Chłosta najlepsza na trzecim froncie. Niejako w cieniu tych wydarzeń Poznaniacy zdobywają drugi raz z rzędu wicemistrzostwo WL Ligi.

Almatur Biuro Podróży i Magiczny Świat z brązowymi medalami

Do drugiej ligi spada Atletico Blumarina, którą w elicie zastąpi Mechaniczna Pomarańcza. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Almatura Biuro Podróży (w 2. WL Lidze) i Magicznego Świata (w 3. WL Lidze).

Zimą zagramy pod balonem

W sezonie zimowym 2020/21 rozegrane zostaną rozgrywki PLEK WL Ligi. Nie odbędzie się rywalizacja na hali. Na futsal zgłosiła się zbyt mała liczba zespołów. Start zimowej edycji został zaplanowany na sobotę, 5 grudnia.

IKP Olimpia mistrzem WL Ligi

W decydującym pojedynku IKP Olimpia pokonała Fajerwerkowo.pl i zapewniła sobie tytuł mistrza WL Ligi. Transkrupka.pl i Almatur Biuro Podróży wygrywają ważne mecze. Stoczniowiec żegna się z drugą ligą w dramatycznych okolicznościach.

Poznaniacy zatrzymali Olimpię

Po 28. meczach bez porażki Olimpia znalazła pogromców. Zostali nim Poznaniacy. Pizzeria Dobre Miejsce 65 pozostaje w grze o utrzymanie. Mechaniczna Pomarańcza medalistą drugiej ligi. Diadal wygrywa na zakończenie fazy zasadniczej.

Dawid Brudniewicz najlepszy w październiku

AdRunaLine Zawodnikiem Października został wybrany Dawid Brudniewicz. W klasyfikacji końcowej zawodnik Poznaniaków wyprzedził Łukasza Machowinę i Mateusza Gajewskiego.

FarbSystem i Magiczny Świat awansowali do drugiej ligi

Poznaniacy i Pobiedziki wypadają z gry o mistrzostwo. Evertec pozostaje w grze o Puchar Wiary Lecha, do którego po remisie Bragi z Tornadem awansował Kolib. FarbSystem i Magiczny Świat wywalczają promocję do drugiej ligi.

Kolib i ICPen zagrają w TIFO Pucharze Wiary Lecha

Pierwszym zespołem, który zapewnił sobie miejsce w TIFO Pucharze Wiary Lecha został ICPen. W decydującym pojedynku pokonał Los Amarillos. W rozgrywkach zagra też Kolib Luboń FC, który wykorzystał remis Bragi.

IKP Olimpia najlepsza w TIFO Pucharze WL Ligi

IKP Olimpia po zwycięstwie nad transkrupką.pl wywalczyła pierwszy raz w historii TIFO Puchar WL Ligi. Brązowe medale zdobyły Pobiedziki.

Winiary FC zagrają w pierwszej lidze

Winiary FC wysoko ograły Onych i zapewniły sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Mały krok od gry w TIFO Pucharze Wiary Lecha dzieli Kolib Luboń FC, który zakończył ligowe granie na jesień. KKS Południe zatrzymało Semplera, który nie ma już szans na grę o drugi front.

Jutro poznamy zdobywcę TIFO Pucharu WL Ligi

14 listopada zostaną rozegrany finały TIFO Pucharu WL Ligi. O trofeum walczyć będą cztery zespoły. Trzech z nich na co dzień występuje w pierwszej lidze – IKP Olimpia, Pobiedziki i transkrupka.pl, jeden to przedstawiciel drugiego frontu – Almatur Biuro Podróży. Pucharu bronić będzie transkrupka.pl.

FarbSystem coraz bliżej awansu

Synowie Gehenny zachowują ligowy byt. Chłosta kończy fazę zasadniczą z kompletem dziesięciu zwycięstw. FarbSystem wygrywa z Obligain i jest o krok od awansu do drugiej ligi.

Terminarz 12. kolejki

Czas na ostatnie rozdanie jesiennej edycji! Od poniedziałku do poniedziałku trwać będzie 12. kolejka, która zakończy się zmaganiami o TIFO Puchar Wiary Lecha i ostatkami grupy mistrzowskiej pierwszej ligi.

Mecz na szczycie dla Fajerwerkowa.pl

Fajerwerkowo.pl wygrywa mecz na szczycie z Poznaniakami. Mechaniczna Pomarańcza wygrywa trzeci mecz z rzędu i staje się kandydatem do awansu do elity. Evertec utrzymuje się w drugiej lidze. Bardzo ważne zwycięstwo odnosi Archiwum X.

Trzy punkty do obrony tytułu

IKP Olimpia jest bliska obrony tytułu mistrzowskiego. Po wygranej nad transkrupką.pl potrzebuje tylko trzech punktów. PWW Banda drugi raz z rzędu wygrywa po bramce w ostatniej minucie. Chłosta potwierdza dominację w trzeciej lidze.

Remisowa niedziela

W trzech trzecioligowych pojedynkach rozegranych w niedzielny wieczór padały remisy. Mecz o 19. miejsce zakończył się rzutami karnymi, które lepiej wykonywali Los Amarillos

Wybieramy AdRunaLine Zawodnika Października

Dziś rusza głosowanie na najlepszego zawodnika października na WL Lidze. Zwycięzcę poznamy 10 października.

Terminarz 11. kolejki

Rozgrywki jesienne wkraczają w decydująco fazę. Pierwsza i druga liga rozgrywać będzie już tylko mecze drugiej rundy. Na trzecim szczeblu powoli klarują się tabele obu grup.

Mechaniczna Pomarańcza zagra o powrót do elity

Z grupy spadkowej do mistrzowskiej. Taką drogę przebrnęła Mechaniczna Pomarańcza, która w 24 godziny wywalczyła miejsce wśród najlepszych drugiej ligi. Na zapleczu elity utrzymała się PWW Banda.

IKP Olimpia bije rekordy

Trzy mecze, a łącznie 158 minut bez straty bramki – oto osiągnięcie, którym może pochwalić się IKP Olimpia. Mechaniczna Pomarańcza zachowuje szanse na grupę mistrzowską. Chłosta awansuje do drugiej ligi.

Zmiany w systemie rozgrywek trzeciej ligi

Mecze o miejsca, większa liczba drużyn awansujących – to najważniejsze zmiany, które zostały wprowadzone na początku listopada w systemie rozgrywek trzeciej ligi. Z uwagi na ostatnie wydarzenia w kraju, a także na wiszący w powietrzu lockdown reakcja musiała nastąpić także ze strony organizatorów WL Ligi. Do końca sezonu pozostało niewiele meczów, w związku z tym […]

Pobiedziki zagrają w grupie mistrzowskiej

Pierwszy sezon po powrocie do elity Pobiedziki mogą zaliczyć do udanych. Po awansie do półfinału TIFO Pucharu WL Ligi pomarańczowo-czarni zagrają też o medale w 1. WL Lidze. Ich wygrana dała miejsce w piątce Fajerwerkowu.pl.

Pierwszy z trzech kroków

Winiary FC wyrosły na głównego faworyta do awansu do elity. W pierwszym meczu po podziale na grupy w fazie finałowej WFC wygrał 6:2.

Terminarz 10. kolejki

Czy kolejka się odbędzie? Dowiemy się jutro. Na dziś gramy! Od poniedziałku do niedzieli – bez czwartku i soboty.

Oni w najlepszej szóstce drugiej ligi

Atletico Blumarina z ważną wygraną. Oni zagrają w grupie mistrzowskiej. FarbSystem coraz bliżej awansu do najlepszej szóstki trzeciej ligi. Pocztowe Krwinki i Sempler podtrzymują szanse na mistrzowską.

Desperados namieszali

Poznaniacy zagrają w grupie mistrzowskiej elity. Desperados dalej w grze o najlepszą piątkę. Gold FC zaczyna grupę spadkową od zwycięstwa. Dentes wygrywa w meczu na szczycie z Archiwum X.

Almatur Biuro Podróży zagra o pierwszą ligę

Pobiedziki wiceliderem. Almatur Biuro Podróży w grupie mistrzowskiej. Winiary FC wygrywają mecz na szczycie z FC Nankatsu. FC Atmosferić zaprzepaszcza dużą szansę na sukces.

Braga odrabia sześciobramkową stratę!

Kolib prowadził z Bragą 6:0, ale ostatecznie zremisował 9:9. Ich gra w grupie mistrzowskiej zależy od postawy Ledów. Cosmo Group wygrywa z Atmosfericiem i zatrzymuje marsz rywala w kierunku czołówki.

Awans transkrupki.pl i Almatur Biuro Podróży

Poznaliśmy cały zestaw Final Four TIFO Pucharu WL Ligi. Do Pobiedzików i IKP Olimpii dołączyły zespoły transkrupka.pl i Almatur Biuro Podróży.

Nadal bez rozstrzygnięć w grupie B

IKP Olimpia potwierdza mistrzowską formę. Oni i Tornado dzielą się punktami. Trzeci raz jesienią wygrywa Diadal.

FarbSystem wygrał piąty mecz z rzędu

Transkrupka.pl i Almatur Biuro Podróży pozostają w grze o grupy mistrzowskie. FarbSystem wygrywa piąty mecz z rzędu.

Terminarz 9. kolejki

W ostatnim tygodniu października poznamy większość rozstrzygnięć w drugiej lidze, której faza zasadnicza wkroczyła na finisz. Będzie to okrojona kolejka – trwać będzie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem czwartku, który będzie zarezerwowany na mecz Lecha w Glasgow.

Pocztowe Krwinki wygrywają ważny mecz

FC MDP Jeżyce i Tornado Ognik wygrywają ważne mecze w kontekście walki o uniknięcie grupy spadkowej. Pocztowe Krwinki pozostają w grze o najlepszą szóstkę trzeciej ligi.

Avengersi powalczą o elitę

Remisem kończy się mecz na szczycie pierwszej ligi, o którą w drugiej rundzie zagrają Avengersi.

Gietewu i Sempler pozostają w grze o grupy mistrzowskie

Wysoka wygrana Winiar. Gietewu pokonuje Avengersów, Sempler lepszy od Archiwum X.

Wystartowały zapisy na rozgrywki zimowe

18 października wystartowały zapisy na rozgrywki WL Ligi, które odbędą się w miesiącach zimowych. Pierwszy raz w historii rywalizacja będzie odbywać się na dwóch różnych obiektach.

Duży skok Poznaniaków

Poznaniacy gromią Fabrykę Burgerów i awansują z piątego na drugie miejsce. Braga wygrała ważny pojedynek ze Stoczniowcem.

W niedzielę zagramy przy Drodze Dębińskiej

Mecze 7. kolejki zaplanowane na niedzielę 18 października zostały przeniesione na boisko przy ul. Droga Dębińska.

Mocna końcówka Kolib-u

Dziewięć goli między 32, a 40 min dało Kolibowi wygraną 10:3. Avengersi blisko grupy mistrzowskiej, Evertec ucieka z ostatniego miejsca. Na Chrobrego awaria świateł nie pozwala na rozegranie dwóch meczów.

Terminarz 8. kolejki

Ósma seria spotkań będzie okrojona. W czwartek czeka nas przerwa spowodowana meczem Lecha z Benficą. W niedzielę odbędą się tylko dwa mecze z uwagi na pojedynek Kolejorza z Cracovią. Dzień wcześniej poznamy ostatnich dwóch półfinalistów TIFO Pucharu WL Ligi.

Niespodzianki nie było – IKP Olimpia w grupie mistrzowskiej

Po zwycięstwie nad transkrupką.pl IKP Olimpia zapewniła sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Ważną wygraną odnoszą Pobiedziki. Pierwszy raz na jesień trzy punkty zdobyli Los Amarillos.

FC Nankatsu w grupie mistrzowskiej

FC Nankatsu dołączyło do Winiar w grupie mistrzowskiej drugiej ligi. Pewne wygrane faworytów w elicie. Chłosta zgarnia piąty komplet punktów. FC Atmosferić zmniejsza dystans do podium.

Damian Nowak najlepszy we wrześniu

Rywalizację o AdRunaLine Zawodnika Września wygrał Damian Nowak. Zawodnik Winiar FC w klasyfikacji wyprzedził Dawida Zuchniarka i Damiana Tomczaka.

Sześć punktów Imperium Łazarskiego

Mecz o sześć punktów dla Onych, którym udało się dogonić lidera. Imperium Łazarskie po sześciopunktowym poniedziałku awansuje na pierwsze miejsce.

Archiwum X nadal bez straty

Wiceliderem drugiej ligi na koniec szóstej kolejki zostali Avengersi. Archiwum X wygrało czwarty mecz, Ejbry meldują się za podium.

Pobiedziki i IKP Olimpia w półfinałach TIFO Pucharu WL Ligi

Pierwsza część drabinki TIFO Pucharu WL Ligi została rozstrzygnięta. Do 1/2 finału dotarły pierwszoligowe – Pobiedziki i IKP Olimpia.

Winiary powalczą o pierwszą ligę

Winiary FC w grupie mistrzowskiej. Stoczniowiec wygrywa bardzo ważny mecz po golu w ostatniej minucie. Drugą jesienną wygraną odnosi Sempler.

Wybieramy AdRunaLine Zawodnika Września

Dziś rusza głosowanie na najlepszego zawodnika września na WL Lidze. Zwycięzcę poznamy 13 października.

FC Nankatsu blisko najlepszej szóstki w drugiej lidze

Fajerwerkowo drugie, transkrupka trzecia. Po zwycięstwach tych dwóch drużyn nastąpiły przetasowania u góry w elicie. FC Nankatsu bardzo blisko grupy mistrzowskiej. Efektowny Magiczny Świat.

Dentes Stomatologia jedną nogą w grupie mistrzowskiej

Oni wiceliderem w drugiej lidze. Dentes Stomatologia jedną nogą w grupie mistrzowskiej. FarbSystem z trzecią wygraną z rzędu.

Terminarz 7. kolejki

Rozgrywki pierwszo- i drugoligowe wchodzą w decydujące fazy pierwszej rundy rozgrywek. W 7. kolejce poznamy pierwsze rozstrzygnięcia.

Synowie Gehenny odwracają wynik w końcówce

Ostatnie dwie minuty zadecydowały o wygranej Synów Gehenny. Peaky Blinders wygrywają mecz kolejki z Gietewu i umacniają się na pierwszym miejscu w drugiej lidze. Liderem trzeciej nadal jest Fresh Cargo.

IKP Olimpia wygrywa w hicie rundy

Olimpia lepsza od Poznaniaków. Almatur dalej w grze o grupę mistrzowską. Obligain wygrywa trzeci mecz w ostatnich sześciu dniach.

Obligain w czołówce trzeciej ligi

Dwa niedzielne mecze zakończyły piątą kolejkę jesieni. Zwycięstwa odnieśli Szturmowcy i Obligain.

Terminarz TIFO Pucharu WL Ligi

10 i 24 października odbędą się mecze fazy grupowej i pucharowej do 1/4 finału. Final Four zostanie rozegrane w listopadzie.

Pierwszoligowe aspiracje Winiar FC

Winiary awansują na pierwsze miejsce w grupie A. Avengersi wygrywają drugi mecz z rzędu. Mistrzowie Dżedaj odnoszą pierwsze zwycięstwo na WL Lidze.

Grupy TIFO Pucharu WL Ligi rozlosowane

Losowanie TIFO Pucharu WL Ligi za nami. 29 zespołów zostało podzielonych na osiem grup. Start rywalizacji został zaplanowany na sobotę 10 października.

Przełamanie Atletico Blumariny i Semplera

Olimpia powiększa przewagę. Atletico Blumarina wygrywa pierwszy mecz na jesień. Sempler również. Pierwsze punkty straciło FC Nankatsu.

Terminarz 6. kolejki

Przedstawiamy terminarz szóstej kolejki. W sobotę zostanie zainaugurowany TIFO Puchar WL Ligi, którego losowanie odbędzie się w czwartek 1 października.

29 zespołów zagra o TIFO Puchar WL Ligi

Zapisy do jesiennego TIFO Pucharu WL Ligi zakończyły się w niedzielę 13 września. Ostatecznie zgłosiło się 27 zespołów. Losowanie odbędzie się 1 października.

Od jesieni TIFO Puchar WL Ligi

Puchar WL Ligi pozyskał sponsora tytularnego. Został nim Sklep Dla Kibiców TIFO, który od poprzedniego sezonu jest także partnerem Pucharu Wiary Lecha. Trzy najlepsze zespoły rozgrywek zostaną nagrodzone talonami na zakup odzieży kibicowskiej.

Archiwum X i Chłosta nie zatrzymują się

Fajerwerkowo.pl wysoko ogrywa Desperados. Fresh Cargo i Archiwum X odnoszą czwarte jesienne wygrane, Chłosta trzecią. Premierowe zwycięstwa wpadają na konta Gold FC i Stoczniowca.

Zapowiedź piątej kolejki

Po dwutygodniowej przerwie ponownie uszykowaliśmy dla Was zapowiedź kolejki. W najbliższym tygodniu odbędzie się mniej meczów niż zwykle, a jest to spowodowane dwoma pojedynkami z udziałem Lecha Poznań.

Almatur wraca do gry

IKP Olimpia i Poznaniacy już przewodzą elicie. Almatur powstrzymał Winiary, FC MDP Jeżyce wygrały pierwszy jesienny mecz. Archiwum X odnosi trzecie zwycięstwo.

Najlepsi wiosennej edycji uhonorowani

W sobotę wieczorem odbyła się Gala WL Ligi, podczas której nagrodzone zostały najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy wiosennego sezonu. Rozdanie pucharów odbyło się w Restauracji Podanie mieszczącej się pod III trybuną stadionu Lecha Poznań.

Widowisko Winiar i Kolibu

Znakomite widowisko Winiar i Kolibu zakończone zwycięstwem tej pierwszej ekipy. Nankatsu i Tornado wygrywają kolejne mecze. Wszystkie trzy zwycięskie drużyny mają na koncie komplet punktów.

Szukamy Sponsora i Avengersi z pierwszymi jesiennym wygranymi

Avengers pokonali w derbach Everteca. Dentes wygrał po raz szósty, Szukamy Sponsora po raz pierwszy.

Czwartkowa kolejka odwołana

W związku z awansem Lecha Poznań do IV rundy eliminacji Ligi Europy i ustawieniem meczu z Charleroi w czwartek 1 października o godzinie 19:00 pojedynki WL Ligi zaplanowane na ten dzień zostały odwołane.

Pierwszoligowe wygrane Synów Gehenny i Pobiedzików

W pierwszej lidze wygrywają Synowie Gehenny i Pobiedziki. Na zapleczu elity Stoczniowiec sprawia niespodziankę. Pierwsze zwycięstwo na WL Lidze zanotował FarbSystem.

Terminarz 5. kolejki

Od wtorku do niedzieli trwać będzie piąta kolejka jesieni.

Szóstka Dentesu

Fajerwerkowo.pl nie zwalnia tempa po inauguracyjnej wygranej i odnosi drugie zwycięstwo na jesień. PWW powstrzymuje Gietewu. Sześć punktów na swoje konto zapisuje Dentes Stomatologia.

Kapitalny start Fajerwerkowa.pl

Dwoma meczami po derbach Poznania zakończyła się trzecia seria jesieni. Zwycięstwa odnieśli Archiwum X i Fajerwerkowo.pl.

Kolib Luboń gromi w meczu na szczycie

Poznaniacy w ostatniej chwili uratowali punkt w starciu z beniaminkiem. Kolib Luboń FC w efektownym stylu rozprawił się z Ledami. Braga grając w pięciu remisuje ze Szturmowcami.

Peaky Blinders i Winiary FC liderami z kompletem punktów

Peaky Blinders wygrali po raz trzeci, Winiary FC po raz drugi. Oba zespoły są liderami grup w drugiej lidze. Pierwsze jesienne zwycięstwo odniosła Mechaniczna Pomarańcza.

Terminarz 4. kolejki

Czwartą kolejkę wyjątkowo rozpoczniemy we wtorek. Zakończymy ją siedmioma niedzielnymi meczami.

Remis w elicie

Zwycięska passa Olimpii zakończona przez Synów Gehenny. W drugiej lidze beniaminki nadal górą. Dentes wygrywa trzeci pojedynek.

Czterech nowych liderów

Transkrupka.pl po zwycięstwie nad Pobiedzikami wróciła na pierwsze miejsce w elicie. W drugiej lidze na czele są Gietewu oraz Ledy. Chłosta przywitała się z ligą zwycięstwem, a Magiczny Świat wygrał w meczu na szczycie z Fresh Cargo.

Gala wiosennej WL Ligi w Restauracji Podanie

Zwycięzcy wiosennego sezonu zostaną nagrodzeni na Gali WL Ligi, która odbędzie się 26 września w Restauracji Podanie przy ulicy Bułgarskiej. Będzie to powrót rozdań nagród na stadion.

Historyczne zwycięstwo Pizzerii Dobre Miejsce 65

Pierwszą wygraną w najwyższej klasie rozgrywkowej odniosła Pizzeria Dobre Miejsce 65. Po pięciu meczach przełamało się Imperium Łazarskie.

Zapowiedź trzeciej kolejki

Pobiedziki wracają do elity, Chłosta do trzeciej ligi. Transkrupka.pl powalczy o lidera elity.

Drugi komplet Fresh Cargo

Na zakończenie drugiej kolejki odbyły się trzy spotkania. Niedzielny wieczór do udanych mogli zaliczyć zawodnicy Kolib Luboń FC, Winiar FC oraz Fresh Cargo.

Poznaniacy lepsi w meczu kolejki

Poznaniacy wygrywają w meczu kolejki z Synami Gehenny. Tornado kontynuuje letnią passę. Dentes wygrywa drugi mecz.

Zwycięski debiut na drugim froncie

W czwartek grała druga liga. W trzech spotkaniach zwycięstwa odnieśli LED Lighting Team, Oni oraz debiutujący na tym poziomie rozgrywkowym – FC Nankatsu.

Terminarz 3. kolejki

Trzecia odsłona jesiennej WL Ligi rozpocznie się w poniedziałek 14 września. Najciekawiej zapowiada się potyczka IKP Olimpii z Synami Gehenny, która zostanie rozegrana w środę 16 września.

Krwinki na sześć

IKP Olimpia dalej wygrywa – po dwóch zwycięstwach jest liderem pierwszej ligi. Środa była udana dla dwóch drużyn Krwinek. Pocztowe i Czerwone zdobyły pierwsze komplety punktów.

Peaky Blinders z drugim zwycięstwem

Drugą wygraną na swoje konto zapisali Peaky Blinders, pierwsze komplety punktów zdobyli transkrupka.pl, Gietewu i Ejbry.

Piotr Nowak najlepszy w sierpniu

Tytuł AdRunaLine Zawodnika Sierpnia wywalczył Piotr Nowak. Napastnik York-a, który został bohaterem Superpucharu WL Ligi wyprzedził ledwie o 2 punkty najlepszego zawodnika Pucharu Wiary Lecha – Marcina Janasa.

Remis rzutem na taśmę

Braga wraca do drugiej ligi ze zwycięstwem. PWW rehabilituje się za porażkę na inaugurację. Pierwszy punkt zdobywa Diadal.

Zapowiedź drugiej kolejki

Od poniedziałku do niedzieli potrwa druga kolejka jesieni. Meczem kolejki będzie starcie Poznaniaków z Synami Gehenny.

Pierwsza seria zakończona

W niedzielę na boisku przy ulicy Grunwaldzkiej odbyły się ostatnie pojedynki 1. kolejki jesiennej edycji. W najciekawszej potyczce Poznaniacy zremisowali z transkrupką.pl.

Wybieramy AdRunaLine Zawodnika Sierpnia

Dziś rusza głosowanie na najlepszego zawodnika sierpnia na WL Lidze. Zwycięzcę poznamy 7 września.

Nowa nazwa, stara seria

Mistrzowie kontynuują zwycięską passę. Tym razem wygrali już jako IKP Olimpia. Remisem zakończyło się starcie Gold FC z Gietewu.

Dentes Stomatologia wrócił do gry

Wszystkie ligi wystartowały z jesienną edycją. W środowy wieczór premierę miał pierwszy i drugi front. Do gry na WL Lidze powrócił Dentes Stomatologia.

Terminarz 2. kolejki

7 września rozpocznie się druga odsłona jesiennej edycji, która potrwa do niedzielnego wieczora.

Trzecioligowcy rozpoczęli jesień

Pierwsze jesienne mecze o punkty za nami. Trzy oczka na swoje konta zapisali KKS Południe, Fresh Cargo oraz debiutujący na WL Lidze – Magiczny Świat.

Zapisy do jesiennej edycji Pucharu WL Ligi

Do niedzieli 13 września drużyny występujące na WL Lidze będą mogły zadeklarować swój udział w rozgrywkach Pucharu WL Ligi. Mecze pucharowe odbywać się będą w soboty i niedziele. Start zmagań przewidziano na pierwszy weekend października.

York z czwartym triumfem w Superpucharze WL Ligi

Superpuchar zainaugurował jesienną edycję WL Ligi. Pierwsze trofeum w kampanii wywalczył York, który czwarty raz dokonał tej sztuki. W finale pokonał transkrupkę.pl.

Superpuchar na inaugurację jesieni

Pięć najlepszych zespołów wiosny rozpocznie rywalizacją o Superpuchar WL Ligi jesienny sezon rozgrywek. Trofeum bronić będzie York, który ma na swoim koncie trzy triumfy. O drugie zwycięstwo powalczą Pobiedziki i transkrupka.pl.

Terminarz 1. kolejki

W poniedziałek Superpuchar, we wtorek start walki o ligowe punkty. Od 31 sierpnia startuje jesienna edycja WL Ligi.

Trzecia liga w dwóch grupach

18 zespołów stanie do walki o awans do drugiej ligi. Trzecioligowcy zostali podzielenie na dwie grupy.

Druga liga podzielona na dwie grupy

Jesienią w drugiej lidze zagra 18 drużyn, które zostały podzielone na dwie 9-zespołowe grupy. Stawkę drugoligowców przez wycofanie Grant Tkanin uzupełnił spadkowicz – PWW Banda.

Baraż odwołany

Nie odbędzie się baraż o 1. WL Ligę. Z gry w elicie zrezygnowały Grant Tkaniny. W pierwszej lidze utrzymali się Desperados, a promocję uzyskało Atletico Blumarina.

Marek Kalinowski najlepszy w lipcu

Tytuł AdRunaLine Zawodnika Lipca wywalczył Marek Kalinowski. Zawodnik FC Nankatsu w klasyfikacji końcowej o punkt wyprzedził Radosława Lamcha z York-a.

Pięć zespołów zagra o Superpuchar WL Ligi

31 sierpnia rozpocznie się jesienna edycja WL Ligi. W poniedziałkowy wieczór przy ulicy Grunwaldzkiej o pierwsze trofeum w nowym sezonie zagra pięć zespołów – York, transkrupka.pl, Pobiedziki, Winiary FC i FC Nankatsu.

Winiary FC najlepsze w TIFO Pucharze Wiary Lecha

Winiary FC po wygranej nad Obligain 1:0 zdobyły TIFO Puchar Wiary Lecha. Zwycięzcy grupy spadkowej drugiej ligi zagrają 31 sierpnia o Superpuchar WL Ligi.

Komplet zwycięstw FC Nankatsu

Poznaniacy dają brązowe medale Grant Tkaninom. Desperados zagrają w barażu. FC Nankatsu kończy sezon z kompletem wygranych.

TIFO Puchar Wiary Lecha zakończy sezon

O ostatnie trofeum wiosenno-letniej edycji powalczą dziś drugo- i trzecioligowcy. Do walki o TIFO Puchar Wiary Lecha stanie siedem drużyn.

transkrupka.pl zdobywa Puchar WL Ligi

transkrupka.pl drugi raz w historii wygrała Puchar WL Ligi. W finale pokonała po rzutach karnych York. Trzecie miejsce zajął FC Nankatsu.

Wybieramy AdRunaLine Zawodnika Lipca

Dziś rusza głosowanie na najlepszego zawodnika lipca na WL Lidze. Zwycięzcę poznamy 5 sierpnia.

Dziś finały Pucharu WL Ligi

O godzinie 19:30 rozpocznie się pierwszy półfinał Pucharu WL Ligi w sezonie Wiosna 2020. Do walki o trofeum staną cztery zespoły – York, Grant Tkaniny, transkrupka.pl i FC Nankatsu.

Peaky Blinders w drugiej lidze, York kończy z kompletem zwycięstw

Do drugiej ligi po wygranej nad Progresywnymi awans wywalczyli Peaky Blinders. York zakończył sezon z kompletem zwycięstw.

FC Nankatsu mistrzem 3. WL Ligi

FC Nankatsu wygrywa rozgrywki trzeciej ligi. Zwycięstwo Everteca nad Onymi daje awans do elity Pizzerii Dobre Miejsce 65 i trzecie miejsce (baraż) Atletico Blumarinie. Szturmowcy ratują się przed spadkiem do trzeciej ligi, do której spadają PWW Banda i KKS Południe.

Luboń FC z awansem do drugiej ligi

Fabryka Burgerów utrzymała się w elicie, z której spadła Braga. Pizzeria Dobre Miejsce 65 zdobywa minimum brązowe medale. Luboń FC awansuje do drugiej ligi, Obligain do TIFO Pucharu Wiary Lecha.

TIFO Sklep Dla Kibiców partnerem Pucharu Wiary Lecha

Puchar Wiary Lecha pozyskał partnera tytularnego. W najbliższych dwóch edycjach rozgrywki będą nosić nazwę TIFO Puchar Wiary Lecha.

Wyścig po pierwszą ligę trwa

Atletico Blumarina wiceliderem drugiej ligi, w grze o awans do elity pozostaje Pizzeria Dobre Miejsce 65, która rozbiła Pobiedziki. FC MDP Jeżyce awansuje do Pucharu Wiary Lecha. Na drugim froncie utrzymał się Gold FC.

FC Nankatsu w drugiej lidze

Poznaliśmy beniaminka drugiej ligi. Zostało nim Nankatsu, które po kapitalnym pojedynku okazało się minimalnie lepsze od Imperium Łazarskiego. Na zakończenie ligowej wiosny trzy punkty zdobyli Gietewu i ICPen.

Wyścigi po awanse i utrzymanie na ostatniej prostej

Czas na zapowiedź tego co będzie się działo w grupie mistrzowskiej i spadkowej drugiej ligi oraz grupie mistrzowskiej trzeciego szczebla. W przypadku tych trzech grup znamy ledwie jedno rozstrzygnięcie. Awans do elity wywalczyły Pobiedziki. Pozostałe zespoły o swoje miejsce na jesień powalczą w ostatniej kolejce.

Cztery wolne miejsca w Pucharze Wiary Lecha

Winiary FC, Cosmo Group i FC Lebiegi – to trzy zespoły, które są pewne gry w Pucharze Wiary Lecha. O pozostałe cztery wolne miejsca rywalizować będą drużyny z grupy spadkowej 2. WL Ligi oraz dwóch najwyższych grup pocieszenia trzeciego szczebla.

Grają o brąz, uniknięcie barażu i utrzymanie

W pierwszej lidze większość rozstrzygnięć już poznaliśmy. Mistrzem został York, srebrne medale trafiły do Poznaniaków, a po półrocznej przygodzie z elitą pożegnała się Mechaniczna Pomarańcza. Nadal toczy się walka o brązowe medale i o uniknięcie ósmego oraz dziewiątego miejsca.

Luboń FC walkę o drugą ligę rozpoczyna od wygranej

Zmagania w grupie spadkowej drugiej ligi dobiegają końca, w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi dopiero co wystartowały. W piątek doszło do czterech pojedynków. Winiary FC awansowały do Pucharu Wiary Lecha, Stoczniowiec utrzymał się w drugiej lidze, Luboń walkę o drugi front rozpoczął od wygranej.

Dzień mistrzów

Po raz pierwszy po zdobyciu złotych krążków zaprezentowali się mistrzowie pierwszej i drugiej ligi. Były to dobre występy. York wygrał z transkrupką.pl, Pobiedziki ograły LED Lighting Team.

Jesienią zagraj na WL Lidze

Informujemy, że od dnia 14 lipca rozpoczęliśmy przyjmowanie zapisów na jesienną edycję WL Ligi, której start planowany jest na 31 sierpnia br. Będzie to 30. sezon rozgrywek organizowanych przez kibiców Lecha Poznań.

Bohaterowie ostatnich akcji

Aż trzy mecze kończyły się golami w ostatnich minutach. Braga przedłużyła nadzieję na utrzymanie w elicie, Almatur powstrzymał zmierzających do pierwszej ligi Onych, Stoczniowiec zrobił duży krok w kierunku zachowania drugoligowego statusu.

Cosmo Group i FC Lebiegi zagrają o Puchar Wiary Lecha

Dwóch beniaminków 4 sierpnia stanie do walki o Puchar Wiary Lecha. Połowę miejsc przeznaczoną dla trzecioligowców zajęli Cosmo Group i FC Lebiegi.

Pobiedziki mistrzem 2. WL Ligi

Pobiedziki dopiero w czwartek rozegrają swój jedyny mecz ligowy podczas 12. kolejki. Pomimo tego we wtorek awansowali do 1. WL Ligi, a dzień później zapewnili sobie mistrzostwo drugiego frontu. Z pomocą przyszli rywale.

Terminarz 13. kolejki

Rozgrywki wiosenno-letniej edycji potrwają do 4 sierpnia. Przedstawiamy terminarz ostatniej kolejki, podczas której poznamy wszystkie rozstrzygnięcia.

Walka o awans do Pucharu Wiary Lecha wkracza w decydującą fazę

W drugiej lidze już trwa, w trzeciej dziś się rozpocznie. Rywalizacja o Puchar Wiary Lecha rusza na dobre. Turniej odbędzie się we wtorek 4 sierpnia.

Atletico Blumarina daje awans Pobiedzikom i pozostaje w grze o elitę

Najważniejszą informacją wtorkowych gier był awans do pierwszej ligi Pobiedziki. Stało się to po zwycięstwie Atletico Blumariny nad Ledami. Do grupy mistrzowskiej trzeciej ligi awansowało Imperium Łazarskie.

Pocztowe Krwinki w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi

Pocztowe Krwinki dzięki wygranej nad Semplerem zapewniły sobie miejsce w najlepszej szóstce. Pierwszej szansy na awans do grupy mistrzowskiej nie wykorzystało Imperium Łazarskie. Peaky Blinders kończą pierwszą rundę zwycięstwem.

Wiosenny sezon zakończymy 4 sierpnia

We wtorek 4 sierpnia odbędą się ostatnie mecze wiosennej edycji WL Ligi. Dzień wcześniej poznamy zwycięzcę Final Four Pucharu WL Ligi. Ostatniego dnia odbędą się ligowe pojedynki oraz Puchar Wiary Lecha.

Co nas czeka w dwunastej kolejce

Pobiedziki i Oni o krok od awansu do elity, Poznaniacy blisko srebra. W poniedziałek ruszy kolejka, która może przynieść kilka ważnych odpowiedzi.

Trzecia liga kończy fazę zasadniczą

Ostatnie mecze pierwszej rundy czekają zespoły trzecioligowe. Do obsadzenia zostały dwa miejsca w grupie mistrzowskiej, na które chrapkę ma pięć zespołów. O punkty powalczą też zespoły, które są spokojne o miejsce w najlepszej szóstce.

Poznaniacy punkt od wicemistrzostwa

Poznaniacy wygrywają mecz na szczycie z Grant Tkaninami. Fajerwerkowo.pl odnosi bardzo ważne zwycięstwo.

Winiary FC utrzymują się w drugiej lidze

Grant Tkaniny po wygranej nad transkrupką.pl wracają do gry o srebro. Winiary FC zapewniają sobie utrzymanie w drugiej lidze. Tornado wygrywa drugi mecz z rzędu.

York mistrzem WL Ligi

Poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcie wiosennej edycji WL Ligi. Mistrzem rozgrywek, czwarty raz w historii, został York.

Ejbry zapewniają grupę mistrzowską Progresywnym

Oni coraz bliżej powrotu do pierwszej ligi, Mechaniczna o krok od spadku do drugiej. Ejbry zatrzymują Obligain i dają grupę mistrzowską Progresywnym.

Desperados bliżej utrzymania

Desperados uciekają ze strefy spadkowej. Gietewu utrzymuje się w drugiej lidze. Almatur wraca do gry o awans do elity.

Terminarz 12. kolejki

Podczas 12. kolejki rozegrane zostaną ostatnie mecze fazy zasadniczej trzeciej ligi. Na ostatnią prostą wbiegną pierwszo- i drugoligowcy.

Punkt do mistrzostwa

York rzutem na taśmę pokonał Synów Gehenny. Imperium Łazarskie wygrało ważny pojedynek z Wiarą i awansowało na pozycję wicelidera.

Co nas czeka w jedenastej kolejce

York jeszcze w tym tygodniu może zostać mistrzem WL Ligi. Pobiedziki bliskie zapewnienia sobie miejsca na podium. Trwa walka o wolne miejsca w grupie mistrzowskiej trzeciego szczebla.

Luboń FC w grupie mistrzowskiej

Luboń FC wygrał mecz na szczycie z Obligain i przypieczętował awans do grupy mistrzowskiej. Pobiedziki i Oni wygrywają pierwsze mecze w drugiej rundzie.

Poznaliśmy półfinalistów pucharowej rywalizacji

Trzech pierwszoligowców, jeden trzecioligowiec – oto zestaw półfinalistów Pucharu WL Ligi.

FC Namtotito zakończyło sezon

Nie odbędą się kolejne mecze z udziałem FC Namtotito. Ostatni zespół grupy A trzeciej ligi przegrał trzeci mecz walkowerem.

Synowie Gehenny zagrają w grupie mistrzowskiej

Grupa mistrzowska dla Synów Gehenny. Mechaniczna Pomarańcza wygrywa po raz pierwszy w elicie. Wysokie zwycięstwo Cosmo Group.

KS Wicher i Wiara zachowują szanse na walkę o awans

Poznaniacy zniwelowali stratę do York-a. Desperados po kapitalnym pościgu pokonali Bragę. Szanse na grupę mistrzowską zachowują Wicher i Wiara.

Terminarz 11. kolejki

Przedstawiamy terminarz 11. kolejki wiosenno-letniej edycji. Obecnie dostępny jest zestaw par na poniedziałkowy wieczór. Kolejne dni meczowe będą dodawane systematycznie.

transkrupka.pl zagra o medale

Transkrupka.pl wchodzi do grupy mistrzowskiej elity. Ledy zgarniają cenne trzy punkty, Pizzeria Dobre Miejsce 65 ponosi pierwszą porażkę w sezonie.

Pierwsza wygrana KKS Południe

Na zakończenie fazy zasadniczej pierwsze zwycięstwo odniosło KKS Południe. Ważne trzy punkty na konto dopisał Gold FC. FC MDP Jeżyce pokonał Onych.

Co nas czeka w dziesiątej kolejce

W dziesiątej kolejce zakończą się fazy zasadnicze w pierwszej i drugiej lidze, ale też rozpocznie się rywalizacja w fazie finałowej zaplecza elity.

Pierwsza runda drugiej ligi rozstrzygnięta, czas na fazę finałową

W ostatni dzień 9. kolejki rozstrzygnęły się losy walki o najlepszą ósemkę drugiej ligi. Znamy już zestaw grupy mistrzowskiej i spadkowej.

Atletico Blumarina i Evertec jako ostatni meldują się w grupie mistrzowskiej

Wyścig po grupę mistrzowską drugiej ligi zakończył się sukcesem Atletico Blumariny i Everteca. York kończy 1. rundę z kompletem zwycięstw. Luboń FC wygrywa mecz na szczycie trzeciej ligi.

Piątkowe pogromy

Zwycięstwami Pizzerii Dobre Miejsce 65 i Luboń FC zakończyły się piątkowe spotkania. Oba zespoły awansowały w swoich grupach na pierwsze miejsca.

Wybieramy AdRunaline Zawodnika Czerwca

Wybór piątki najlepszych zawodników czerwca był bardzo trudny. Wielu zawodników odgrywało kluczowe role w swoich drużynach. Nominowanych powinno być dwa razy więcej, ale zasady są nieubłagane. Wybieramy spośród pięciu.

FC Nankatsu powalczą o drugą ligę

Drugi zespół dołączył do grupy mistrzowskiej trzeciej ligi. Zostali nim FC Nankatsu. Almatur coraz bliżej gry w najlepszej ósemce zaplecza elity.

Oni i Pizzeria Dobre Miejsce 65 powalczą o awans do elity

Kolejnymi dwiema drużynami, które zapewniły sobie miejsce w najlepszej ósemce drugiego frontu zostali Oni i Pizzeria Dobre Miejsce 65. York wygrał ósmy mecz na wiosnę. Obligain w dalszym ciągu pozostaje niepokonany.

Terminarz 10. kolejki

Najważniejszym wydarzeniem 10. kolejki będzie zakończenie 1. rundy w 1. i 2. WL Lidze. Od poniedziałku trwać będzie walka o ostatnie wolne miejsca w grupach mistrzowskich. W sobotę rusza Puchar WL Ligi.

WM nie dokończy sezonu

WM zakończył przygodę z wiosenną edycją WL Ligi. Drużyna po raz trzeci nie pojawiła się na meczu i zgodnie z regulaminem została wycofana z rozgrywek.

FC Ibiza wycofana z rozgrywek

Wiosennej edycji nie dokończy FC Ibiza. Beniaminek trzeci raz nie pojawił się na boisku i zgodnie z regulaminem został wycofany z dalszej części sezonu.

Peaky Blinders w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi

Transkrupka.pl wygrywa trzeci mecz z rzędu strzelając dwucyfrową liczbę bramek. Peaky Blinders awansują do grupy mistrzowskiej trzeciej ligi.

LED Lighting Team nadal niepokonany

Ważne zwycięstwa Bragi i Poznaniaków. W meczu na szczycie drugiej ligi Ledy remisują z Almaturem.

Co nas czeka w dziewiątej kolejce

Dziewiąta seria wiosny będzie przedostatnią kolejką fazy zasadniczej w pierwszej i drugiej lidze. Walka o grupy mistrzowskie jest na ostatniej, a wolnych miejsc z każdym dniem ubywa.

Kapitalna druga część transkrupki.pl

Transkrupka.pl gromi Grant Tkaniny. Obligain wygrywa mecz z liderem trzeciej ligi i awansuje na drugie miejsce. Peaky Blinders i FC Nankatsu jedną nogą w grupie mistrzowskiej.

Fotorelacja z 9. turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956

Na profilu fb WL Ligi pojawiła się galeria zdjęć z 9. turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956. Autorem fotorelacji jest Damian Garbatowski.

IKP Olimpia najlepsza na 9. Turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956

Dziewiąta edycja turnieju upamiętniającego wydarzenia czerwca 1956 za nami. Najlepszym zespołem została IKP Olimpia, która pokonała w finale Czas Pokaże po bramce Jacka Dembińskiego. Trzecie miejsce zajął ElnetSat I.

Wyniki z 9. turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956 na żywo

Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z 9. turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956. Rywalizacja 14 zespołów odbywa się w Centrum PLEK przy ulicy Margonińskiej.

Pizzeria Dobre Miejsce 65 mały krok od najlepszej ósemki

W piątkowych pojedynkach ważne wygrane odniosły Pizzeria Dobre Miejsce 65 i Winiary FC. Po ciekawym spotkaniu punktami podzieliły się Sempler i KS Wicher.

Pobiedziki i LED Lighting Team w grupie mistrzowskiej

Trzy z ośmiu miejsc grupy mistrzowskiej zaplecza elity są już zajęte. Po czwartkowych wygranych awans do ósemki zapewnili sobie pomarańczowo-czarni – Pobiedziki i LED Lighting Team. Wczoraj rozgrywki wróciły na osiedle Chrobrego.

Terminarz 9. kolejki

Przedstawiamy terminarz 9. kolejki, która zakończy czerwcową kampanię i rozpocznie lipcowe rozdanie wiosennej edycji.

Progresywni liderem na dłużej

Almatur wygrywa z niepokonanym Evertec-iem. Peaky Blinders i Progresywni wracają na pozycje liderów w trzeciej lidze. Wiara wraca na zwycięską ścieżkę.

Terminarz 9. turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956

W sobotę 27 czerwca odbędzie się dziewiąta edycja turnieju Poznańskiego Czerwca 1956. Areną zmagań będzie Centrum PLEK przy ulicy Margonińskiej, a pamięć bohaterów czerwcowego powstania uczci 12 zespołów. Dziś poznaliśmy podział na grupy i terminarz gier.

Fabryka Burgerów poszła za ciosem i wygrała drugi mecz z rzędu

Zwycięstwami Fabryki Burgerów, Stoczniowca i PWW Bandy zakończyły się pierwsze spotkania ósmej kolejki, które zostały rozegrane w poniedziałkowy wieczór.

Co nas czeka w ósmej kolejce

Pierwsze rozstrzygnięcia za nami. Miejsca w grupach mistrzowskich zajęli York i Avengersi. Kolejne dobrze spisujące się zespoły powinny zapewnić sobie je w najbliższej kolejce.

Avengers w grupie mistrzowskiej drugiej ligi

Siódme zwycięstwo York. Avengers, Atletico Blumarina i Pobiedziki wygrywają mecze na szczycie drugiej ligi. Obligain i Fresh Cargo wkraczają do czołówki trzeciego frontu.

Fotorelacja z niedzielnych meczów 7. kolejki

Na profilu fb WL Ligi pojawiła się galeria zdjęć z niedzielnych spotkań 7. kolejki. Autorem fotorelacji jest Damian Garbatowski.

Premierowe wygrane Szturmowców i Archiwum X

Pierwsze trzy punkty na swoje konta zapisały trzy ekipy – dwie wygrały na boisku, jedna jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Zwycięstwa odnieśli Szturmowcy i Archiwum X, a także Czerwone Krwinki.

KzS Team zdobywcą Pucharu e-WL Ligi

Ostatnim akcentem VI edycji Edifier e-WL Ligi była rywalizacja pucharowa. Do finału doszły dwie najlepsze drużyny rozgrywek ligowych. Wygrał KzS Team.

Fotorelacja ze środowych meczów 7. kolejki

Na profilu fb WL Ligi pojawiła się galeria zdjęć ze środowych spotkań 7. kolejki. Autorem fotorelacji jest Damian Garbatowski.

Pierwszy hit wiosny dla Yorka

W deszczowej aurze zostały rozegrane trzy czwartkowe pojedynki. W hicie 1. rundy York pokonał Poznaniaków. Sensację sprawiła Fabryka Burgerów, która pokonała Grant Tkaniny. Avengers awansowali na czoło drugoligowej tabeli.

Evertec, LED Lighting Team i Pizzeria Dobre Miejsce 65 nadal niepokonani

Remisem skończył się hit drugiej ligi, a trzy punkty w szlagierze trzeciego frontu uzyskało Imperium Łazarskie. Synowie Gehenny odnoszą drugie zwycięstwo z rzędu i umacniają się na czwartym miejscu.

Terminarz 8. kolejki

Przedstawiamy terminarz 8. kolejki. To będzie intensywny tydzień. Czeka nas sześć dni ligowych i jeden turniejowy.

Fotorelacja z wtorkowych meczów 7. kolejki

Na profilu fb WL Ligi pojawiła się galeria zdjęć z wtorkowych spotkań 7. kolejki. Autorem fotorelacji jest Damian Garbatowski.

Progresywni na czele trzeciej ligi

Drugą wygraną w sezonie na konto zapisało Fajerwerkowo.pl. Almatur i Fresh Cargo ratują punkt w ostatnich minutach. Progresywni odnoszą czwarte zwycięstwo z rzędu i awansują na fotel lidera trzeciej ligi.

Inauguracja Pucharu WL Ligi przełożona na 11 lipca

Mecze Lecha Poznań, a także 9. turniej pamięci Poznańskiego Czerwca 1956 storpedowały strat rozgrywek o Puchar WL Ligi. Inauguracja została przełożona na sobotę 11 lipca.

Final Four Pucharu e-WL Ligi w piątek 19 czerwca

Ostatnim akcentem VI edycji Edifier e-WL Ligi będzie Final Four rozgrywek pucharowych, który odbędzie się w piątek 19 czerwca. Po zakończeniu finału zostaną rozdane puchary i nagrody za szósty sezon.

FC Nankatsu lepsze w hicie trzeciej ligi

Ruszyła siódma kolejka! Na jej początek w hitowym starciu trzeciej ligi zwycięstwo odniosło FC Nankatsu. Trzy oczka do dorobku po poniedziałkowych grach dopisała transkrupka.pl, po jednym FC Atmosferić i FC Lebiegi.

Co nas czeka w siódmej kolejce

Przed nami kolejny intensywny tydzień. Przez sześć dni odbędzie się aż 31 spotkań w tym kilka hitowych pojedynków na każdym szczeblu rozgrywkowym.

Pobiedziki zatrzymane przez Winiary

Zakończyła się szósta seria wiosny. Ostatnim zespołem, który rozpoczął zmagania był Obligain. Beniaminek w dwóch meczach zgarnął cztery punkty. Ważne zwycięstwa odnieśli Poznaniacy, Winiary i Pocztowe Krwinki.

Edifier e-WL Liga Cup zdominowany przez KzS Team

Zwycięstwem Oliviera Zalewskiego zakończyła się II edycja Edifier e-WL Liga Cup. W finale zawodnik reprezentujący KzS Team w rozgrywkach drużynowych pokonał swojego klubowego partnera Krystiana Zalewskiego. Trzecią lokatę zajął Mikołaj Nowak (OPL Team).

Finały Edifier e-WL Liga Cup na żywo

Dziś w ośrodku Kibice Razem-Lech Poznań odbywają się finały II edycji Edifier e-WL Liga Cup. Zapraszamy na relację na żywo z indywidualnych zmagań w wirtualną piłkę nożną.

Premierowa wygrana Tornada

W piątkowych pojedynkach zabrakło emocji. Wysokie wygrane odnieśli Grant Tkaniny, Tornado Ognik i Luboń FC.

Egzamin zdany na szóstkę

PWW Banda wygrywa z Almaturem w dramatycznych okolicznościach. Evertec i Ledy idą jak burza. Peaky Blinders zdają egzamin na szóstkę.

Terminarz 7. kolejki

Nie zwalniamy tempa. Od poniedziałku 15 czerwca odbywać się będzie siódma kolejka wiosny. Przedstawiamy Wam terminarz na dni powszednie. Zestaw par na sobotni Puchar WL Ligi i niedzielną serię zostanie ustalony po otrzymaniu terminarza Ekstraklasy.

Dwa pościgi w jednym meczu

Synowie Gehenny przełamują serię porażek. Mechaniczna Pomarańcza po kapitalnym meczu dzieli się punktami z transkrupką.pl. Beniaminek zdobywa pierwszy punkt w elicie. Tempa nie zwalniają Pizzeria Dobre Miejsce 65 i Progresywni.

Efektowny York

York i Nankatsu w dalszym ciągu pozostają bez straty punktów. Trzy oczka trafiają także na konto Avengersów.

Co nas czeka w szóstej kolejce

WL Liga nie zwalnia tempa. Od poniedziałku do niedzieli trwać będzie szósta kolejka. Niestety część meczów zostanie rozegrana podczas spotkań Kolejorza. Zdarzy się to pierwszy raz w historii, ale i okoliczności są wyjątkowe. Rozgrywki muszą nadrabiać stracony, przez pandemię, czas.

Hit kolejki dla Grant Tkanin

Kolejny niedzielnym maraton po pandemii za nami. Na zakończenie piątej serii odbyło aż dziesięć spotkań. W tym najciekawszym Grant Tkaniny po golu w ostatniej minucie ograły Poznaniaków.

Ruszyły zapisy na 9. turniej pamięci Poznańskiego Czerwca 1956

Ośrodek Kibice Razem-Lech Poznań i Stowarzyszenie Wiara Lecha zapraszają na 9. turniej pamięci Poznańskiego Czerwca 1956. Piłkarskie zmagania w 64. rocznicę bohaterskiego zrywu odbędą się w sobotę 27 czerwca pod balonem pneumatycznym ze sztuczną nawierzchnią Centrum PLEK przy ulicy Margonińskiej 25. Rozgrywki będą współfinansowane przez Miasto Poznań.

Pokaz siły Grant Tkanin

Grant Tkaniny i Wiara nie zwalniają tempa i odnoszą trzecie wygrane z rzędu. Sempler nadal jest niepokonany, a po piątkowych spotkaniach awansował na pozycję wicelidera.

Heisenberg Gang obronił tytuł mistrzowski

Zakończyły się ligowe zmagania w wirtualnych rozgrywkach organizowanych przez Wiarę Lecha. Mistrzem, drugi raz z rzędu, został Heisenberg Gang. Kolejne miejsca na podium zajęli KzS Team i FC Galary.

Poznaniacy w pościgu za Yorkiem

Czwartkowy wieczór był zarezerwowany dla pierwszoligowców. Najlepiej wypadli Poznaniacy, Desperados i Fajerwerkowo.pl.

Fotorelacja ze środowych meczów 5. kolejki

Na profilu fb WL Ligi pojawiła się galeria zdjęć ze środowych spotkań 5. kolejki rozgrywanych na boisku MDK przy ulicy Droga Dębińska. Autorem fotorelacji jest Damian Garbatowski.

Kto zostanie mistrzem Edifier e-WL Ligi?

W piątkowy wieczór rozstrzygnie się rywalizacja w szóstej edycji Edifier e-WL Ligi. O mistrzostwo walczą trzy drużyny, o medale również. Na placu gry o pierwszą trójkę pozostały cztery ekipy. Liderem rozgrywek jest KzS Team, który rozegrał już wszystkie mecze.

Terminarz 6. kolejki

Druga odsłona czerwcowych gier rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Niestety, pierwszy raz w historii, mecze odbędą się w trakcie pojedynków Kolejorza. Trudna decyzja została spowodowana nadrabianiem terminów z uwagi na pandemię koronawirusa.

Derby dla FC

W drugiej lidze doszło do zmian liderów. Na czele grupy A są Oni, w grupie B przewodzą Ledy. W trzecioligowych derbach Lubonia wygrał FC.

Fotorelacja z wtorkowych meczów 5. kolejki

Na profilu fb WL Ligi pojawiła się galeria zdjęć z wtorkowych spotkań 5. kolejki. Autorem fotorelacji jest Damian Garbatowski.

Pobiedziki i Pizzeria Dobre Miejsce 65 bez porażki

Po emocjonującym pojedynku Pizzeria Dobre Miejsce 65 wygrywa w hicie wtorkowej kolejki z Almaturem. Trzy punkty dorobku dopisują też Gold FC, Pobiedziki i Progresywni.

Fotorelacja z niedzielnych meczów 4. kolejki

Na profilu fb WL Ligi pojawiła się galeria zdjęć z niedzielnych spotkań 4. kolejki. Autorem fotorelacji jest Damian Garbatowski.

York i Nankatsu nie zwalniają tempa

Czwarte zwycięstwo Yorka, trzecie FC Nankatsu. Imperium Łazarskie zdobywa sześć punktów w kilkadziesiąt godzin.

Co nas czeka w piątej kolejce

To będzie ekspresowa zapowiedź. W piątej kolejce odbędzie się aż trzydzieści spotkań! Szlagierem tej serii spotkań jest zdecydowanie potyczka Poznaniaków z Grant Tkaninami.

Puchar WL Ligi rozlosowany

W ośrodku Kibice Razem-Lech Poznań odbyło się losowanie rozgrywek Pucharu WL Ligi. O trofeum rywalizować będzie 31 zespołów.

Wybieramy najlepszego zawodnika marca i maja

Wróciły rozgrywki, wróciły też wybory najlepszego zawodnika miesiąca. Na początku czerwca wybierzemy … AdRunaLine Zawodnika Marca/Maja.

31 zespołów zagra o Puchar WL Ligi

Do 31 maja trwały zapisy do rozgrywek Pucharu WL Ligi. Ostatecznie zgłosiło się 31 zespołów. Pierwsze pucharowe pojedynki odbędą się 20 czerwca.

Niedzielny maraton

Jedenaście spotkań odbyło się na zakończenie majowej kampanii. W dwóch spotkaniach elity zwycięstwa odnieśli faworyci – Grant Tkaniny i Poznaniacy.

Najwyższa nota za debiut

Wiara wygrywa drugi mecz w sezonie, Peaky Blinders w debiucie strzelają dwucyfrową liczbę bramek.

Zmiany od niedzieli

Zmianom uległy godziny rozpoczęcia niedzielnych meczów w ramach czwartej kolejki. Jest to spowodowane zniesieniem obostrzeń dotyczących liczby osób mogących przebywać na obiekcie sportowym.

Remis na start Semplera

W czwartkowy wieczór odbyły się dwa mecze. W pierwszym punktami podzieliły się zespoły Semplera i FC Atmosfericia, w drugim dwubramkową wygraną nad Synami Gehenny odniosła transkrupka.pl.

Terminarz 15. kolejki Edifier e-WL Ligi

W pierwszy piątek czerwca zakończone zostaną ligowe zmagania 6. edycji Edifier e-WL Ligi. Poznamy mistrza i pozostałych dwóch medalistów rozgrywek oraz pełny zestaw Final Four Pucharu e-WL Ligi.

Terminarz 5. kolejki

Piąta kolejka wiosennych rozgrywek rozpocznie czerwcową kampanię. Zmagania tej serii spotkań rozpoczną się w poniedziałek, a zakończą niedzielnym maratonem, podczas którego rozegranych zostanie aż dziesięć pojedynków.

Cios za cios dla Onych

Pizzeria Dobre Miejsce 65 wygrywa w derbach … restauracji. Oni po trudnym boju pokonują Avengersów. ICPen wygrał po raz pierwszy od blisko 12 miesięcy.

York po raz trzeci, kapitalny powrót Gietewu

Pierwsze mecze czwartej serii za nami. W dwóch poniedziałkowych pojedynkach po ciężkich bojach triumfowali York i Gietewu.

Co nas czeka w czwartej kolejce

Wkraczamy w pierwszy pełny tydzień gry po przerwie. Przed nami czwarta seria wiosny.

Udane pościgi Grant Tkanin i Progresywnych

Tkaniny dwukrotnie odrabiały straty i ostatecznie pokonali po ciężkim boju Desperados 5:4. Pokaz siły pokazały FC MDP Jeżyce, które nie dały szans Atletico Blumarinie. Pierwszą wygraną w sezonie odnieśli FC Lebiegi i Progresywni, którzy odrobili dwubramkową stratę do Fresh Cargo.

Heisenberg Gang w Final Four

Po piątkowym maratonie meczowym z udziałem Heisenberga i Galarów najbardziej zadowoleni są liderujący KzS Team oraz czwarty FC Stilić. W Pucharze e-WL Ligi awans do Final Four wywalczyli obrońcy trofeum, czyli Heisenberg.

Mistrz zaczyna od wygranej

Poznaniacy zwycięstwem odpowiedzieli na wczorajszy sukces Yorka. Trzeci raz w historii pokonali jednym golem Synów Gehenny. Trzy punkty do tabeli dopisali także Oni.

Fotorelacja z czwartkowych meczów 3. kolejki

Na profilu fb WL Ligi pojawiła się galeria zdjęć z czwartkowych gier 3. kolejki. Autorem fotorelacji jest Damian Garbatowski.

Drugie wygrane Yorka i FC Nankatsu

Transkrupka.pl i Pocztowe Krwinki otwierali wyniki meczów, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. York i FC Nankatsu odnieśli drugie wygrane w sezonie, dzięki czemu umocnili się na pozycjach liderów w swoich ligach.

Ruszyły zapisy do Pucharu WL Ligi

Do 31 maja zespoły grające w WL Lidze będą mogły potwierdzić swój udział w Pucharze WL Ligi. Pierwsze mecze zostały zaplanowane dwa tygodnie później, 13 czerwca.

Co nas czeka w trzeciej kolejce

WL Liga wraca po 72 dniach. W nowych realiach, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i sanitarnymi wytycznymi dotyczącymi korzystania z boisk piłkarskich, odbędą się spotkania trzeciej serii. Łącznie rozegranych zostanie osiem potyczek.

Terminarz 4. kolejki

Przedstawiamy terminarz 4. kolejki wiosennej edycji, która zakończy majową kampanię.

Wiosenny system rozgrywek

Pandemia koronawirusa nie spowodowała zmian w planowanym systemie rozgrywek. Drużyny rozegrają identyczną liczbę meczów jaką miały zaplanowaną przed zawieszeniem piłkarskich zmagań.

Wróciliśmy na boisko

Ponad dwa miesiące oczekiwania i to nie na powrót rozgrywek ligowych, ale na powrót na boisko. I nie w sześciu, a przynajmniej w dwunastu. Wczoraj wieczorem pierwsze cztery drużyny mogły się spotkać i zagrać gierki treningowe. Rozgrywki poczekają, ale do czwartku 21 maja.

Terminarz 14. kolejki Edifier e-WL Ligi

W najbliższej kolejce wirtualnych rozgrywek czeka nas elektryzujący maraton z udziałem Heisenberg Gang i FC Galary. Oba zespoły liczą się w grze o mistrzostwo.

Terminarz 3. kolejki

Druga odsłona wiosennych gier ruszy w poniedziałek 9 marca. Tego dnia odbędzie się hit kolejki, w którym zmierzą się zdobywcy Superpucharu WL Ligi – York i wracające do elity Grant Tkaniny.

KzS Team kończy granie w VI edycji. Jest liderem, będzie na podium

Wróciła Edifier e-WL Liga. W pierwszej kolejce po ponad dwumiesięcznej przerwie zmagania ligowe zakończyły dwie drużyny – KzS Team i OPL Team. Ci pierwsi obecnie są liderem i zapewnili sobie podium, ci drudzy zakończą swój udział bez medalu.

Wracamy na boisko, na początek treningi i gry 6×6

Od 18 maja na boiskach, na których rozgrywane są mecze WL Ligi będzie możliwość sprawdzenia swojej formy przed wznowieniem walki o punkty. Zespoły będą mogły umówić się trening lub na grę 6×6. Dostęp do boiska będzie trwał 60 minut.

Stowarzyszenie Kibiców KOLEJORZ partnerem WL Ligi

Stowarzyszenie Kibiców KOLEJORZ zostało oficjalnym partnerem nowej strony internetowej WL Ligi. Trzecia odsłona witryny rozgrywek organizowanych przez Wiarę Lecha powstała na 10-lecie istnienia ligi.

Nowa strona internetowa WL Ligi

Jednym z punktów obchodów 10-lecia istnienia WL Ligi było stworzenie nowej witryny. Od maja poczynania ligowców – amatorów można śledzić pod adresem www.ligawl.pl. Poprzednia strona – www.wl-liga.pl przez najbliższe kilka miesięcy będzie służyła jako archiwum.

Terminarz 13. kolejki e-WL Ligi

W piątek 15 maja odbędzie 13. kolejka Edifier e-WL Ligi. Zagrają cztery zespoły, w tym KzS Team, który zakończy ligowe granie w szóstej edycji rozgrywek.

Tabela wszech czasów 2. WL Ligi

Rozgrywki drugiej ligi to historia 17 sezonów i 82 zespołów. Wśród nich najlepsze są Gietewu, Oni i LED Lighting Team, czyli zespoły, które najdłużej grają na zapleczu elity.

Tabela wszech czasów 1. WL Ligi

W najwyższej klasie rozgrywkowej przez 18 sezonów uczestniczyło 41 zespołów. Na czele tabeli wszech czasów znajduje się EW, które wyprzedza Wiarę Lecha i Grant Tkaniny. Czwarte miejsce zajmują mistrzowie poprzedniej edycji – Poznaniacy.

Faza finałowa Edifier e-WL Liga Cup

W ubiegłą sobotę odbył się ostatni, trzeci dzień fazy eliminacyjnej Edifier e-WL Liga Cup. Wyłonił on finałową szóstkę, która 28 marca stanie do walki o zwycięstwo w drugiej edycji.

Poznaliśmy finalistów drugiej edycji Edifier e-WL Liga Cup

W sobotę 7 marca w ośrodku Kibice Razem Lech-Poznań na poznańskiej Śródce odbył się ostatni dzień rywalizacji w drugiej edycji Edifier e-WL Liga Cup. Wyłonił on sześciu zawodników, którzy pod koniec marca zagrają o zwycięstwo w rozgrywkach.

Rozgrywki WL Ligi zawieszone do odwołania

Decyzją zarządu Stowarzyszenia Wiara Lecha rozgrywki wiosennej edycji WL Ligi zostały zawieszone do odwołania. Sytuację wymusiła epidemia koronawirusa, która dotarła do Polski.

Unilink sponsorem WL Ligi  

Informujemy, że do grona sponsorów WL Ligi dołączyła największa w Polsce Multiagencja Ubezpieczeniowa – Unilink SA. Dzięki współpracy z Unilink już od 11 marca, każdy uczestnik rozgrywek organizowanych przez Stowarzyszenie Wiara Lecha został objęty ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Efektowne Atletico 

W dwóch wtorkowych pojedynkach zwycięstwa odniosły Atletico Blumarina i, w debiucie na WL Lidze, Diadal. Trzy punkty zdobyła też Ibiza, która otrzymała punkty za walkowera.

York poszedł za ciosem 

Wicemistrz udanie rozpoczął wiosenne rozgrywki. Tydzień po triumfie w Superpucharze wygrał pierwszy ligowy pojedynek. Premierowe punkty do dorobku dopisały także zespoły Gietewu i Avengersów.

Co nas czeka w drugiej kolejce

Od poniedziałku do niedzieli grać będzie druga kolejka WL Ligi, podczas której odbędzie się dziewiętnaście spotkań. Najciekawiej zapowiadają się mecze Yorka z Grant Tkaninami oraz Almatura z Ledami.

Zwycięstwo Synów Gehenny otwiera sezon w elicie

W piątkowy wieczór odbył się pierwszy mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej, w którym Synowie Gehenny ograli Bragę. W drugiej lidze zwycięstwa odnieśli LED Lighting Team i Winiary FC.

Udany debiut FC Nankatsu

Na WL Lidze zadebiutował FC Nankatsu, który na inaugurację rozbił FC Namtotito. Pierwszy mecz po zmianie nazwy wygrały Jeżyce, a drugoligowe aspiracje potwierdziła Wiara, która pokonała Archiwum X.

Terminarz 2. kolejki

Druga odsłona wiosennych gier ruszy w poniedziałek 9 marca. Tego dnia odbędzie się hit kolejki, w którym zmierzą się zdobywcy Superpucharu WL Ligi – York i wracające do elity Grant Tkaniny.

Pierwsze punkty zdobyte 

Ruszyła liga! Za nami pierwsze wiosenne mecze, których stawką były ligowe punkty. O trzy oczka na inaugurację wzbogaciły się Alamtur Biuro Podróży, Ejbry, Fresh Cargo, Pocztowe Krwinki i debiutujący na WL Lidze – FC Ibiza.

Co nas czeka w pierwszej kolejce

Inauguracja ligowych zmagań już za kilka godzin. W pierwszych spotkaniach zaprezentują się trzecioligowcy. W środę o 19:30 na dwóch boiskach Imperium Łazarskie zmierzy się z Fresh Cargo (Grunwaldzka) i Ejbry zagrają z FC Atmosfericiem.

York zdobywa Superpuchar WL Ligi!

York powtórzył sukces z sierpnia zeszłego roku i drugi raz z rzędu sięgnął po Superpuchar WL Ligi. Był to ich trzeci triumf w rozgrywkach inaugurujących nową kampanię. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Radosław Lamch.

Superpuchar otworzy wiosenny sezon

Nie opadły jeszcze emocje związane z walką o trofea halowych rozgrywek, a lada chwila rozegrany zostanie Superpuchar WL Ligi. W poniedziałkowy wieczór na boisku przy ulicy Grunwaldzkiej zagra pięć drużyn, a trofeum bronić będzie York.