Revengers najlepsi w drugiej lidze

Revengers mistrzem drugiej ligi! Do Superbet Pucharu Wiary Lecha awansowali FTF i FC Atmosferić. Czwartym spadkowiczem został Evertec.

Superbet 2. WL Liga: Revengers najlepsi, FTF wspólnie z FC Atmosfericiem zagra w Superbet Pucharze Wiary Lecha

Zanim rozpoczęła się kluczowa dla układu tabeli kolejka to poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcie. Ejbry z uwagi na problemy kadrowe odpuściły ostatnie zawody. Tak się złożyło, że ich rywalem byli walczący o mistrzostwo Revengersi. Na boisko wyjść nie musieli, do dorobku dopisali trzy punkty, które przypieczętowały wygranie drugiej ligi. Na drugim miejscu rywalizację zakończyli Emeritos Galaktikos, a na trzecim Trans-Stal, która wspólnie z FSC Bragą, techmarkety.pl oraz pierwszoligowym afgcomputers.pl zagra w play-off o elitę.

Przed pojedynkiem Revengersów z Ejbrami, który miał odbyć się na koniec czwartkowej serii zaplanowane zostały trzy potyczki w ramach grupy spadkowej. Walka toczyła się awans do Superbet Pucharu Wiary Lecha oraz o zdecydowanie cenniejsze utrzymanie. O przepustkę na PWL rywalizowały FTF i Joga Bonito (oba zespoły potrzebowały zwycięstw), a o uniknięcie degradacji Evertec, Tornado i Prostal. W przypadku wygranej Evertec-a nad FTF-em kolejna potyczka między Tornadem i Prostalem urosłaby do rangi bezpośredniego starcia o utrzymanie. Do tego jednak nie doszło. Evertec mimo prowadzenia 3:1 ostatecznie nie zdołał wywalczyć nawet punktu. Po kapitalnej końcówce w wykonaniu FTF-u przegrał 3:4 co spowodowało spadek do trzeciej ligi. Kluczowe dla losów spotkania bramki wpadły w 32 i 39 min. Osiem minut przed końcowym gwizdkiem do wyrównania doprowadził Mateusz Rusiecki, a zwycięstwo rzutem na taśmę zapewnił Mateusz Konera. Po kapitalnej drugiej rundzie FTF zakończył rywalizację w grupie spadkowej na pierwszym miejscu i awansował do Superbet Pucharu Wiary Lecha. O miejsce we wtorkowym turnieju rywalizowała także Joga Bonito. Również musiała wygrać. Ze zdegradowanym Imperium Łazarskim wygrywała od siódmej minuty. Bramkę zdobył grający z konieczności między słupkami, Bartosz Ziemniewski, który popisał się kapitalnym uderzeniem z własnego pola karnego. Był to jednak miły złego początek. Imperium chciało pożegnać się z drugą ligą wygraną i dopięło swego. Po zmianie stron wyrównał Zbigniew Urbaniak, a po ledwie kilkudziesięciu sekundach akcję Łazarskich sprytnym zagraniem wykończył Bartosz Kędzierski. JB zdołał wyrównać cztery minuty przed końcem, ale ostatnie słowo należało do Sławomir Szalczyka, który w 39 min zapewnił Imperium zwycięstwo 3:2. Porażka Jogi dała awans do PWL FC Atmosfericiowi.

W efektownym stylu z wiosenną edycją pożegnał się Prostal, który szybko, bo po dwóch dniach zrehabilitował się za ostatnią przegraną z FCA. Do przerwy wygrywał z Tornadem 3:1, a po zmianie stron powiększył przewagę do sześciu goli. Po stronie Prostal-u brylował Patryk Kaczmarek, który zakończył pojedynek z hattrickiem. W szeregach zespołu z Ognika dubletem popisał się Piotr Skrzypczak. Były to jedyne gole za żółto-niebieskich w meczu, w którym Prostal wygrał 8:2.

FTF – Evertec 4:3 (1:1)

⚽️ 5′ Patryk Trzybiński, 29′ Patryk Tym, 32′ Mateusz Rusiecki, 39′ Mateusz Konera – 17′ Sebastian Nawrot, 24′ Krystian Schreiber, 25′ Kamil Padło
🟡 Kamil Kapałczyński, Mateusz Konera (obaj FTF), Krystian Schreiber (Evertec)
⭐️ Mateusz Konera (FTF)

Tornado Ognik – Prostal 2:8 (1:3)

⚽️ 14′ 36′ Piotr Skrzypczak – 18′ 30′ 33′ Patryk Kaczmarek, 6′ Marcin Surowiec, 12′ Rafał Jarosz, 27′ Krzysztof Szenfeld, 29′ Mateusz Walczyk, 35′ Artur Kruszona
🟡 Tymon Woźniak (Tornado Ognik)
⭐️ Patryk Kaczmarek (Prostal)

Imperium Łazarskie – Joga Bonito 3:2 (0:1)

⚽️ 26′ Zbigniew Urbaniak, 27′ Bartosz Kędzierski, 39′ Sławomir Szalczyk – 7′ Bartosz Ziemniewski, 36′ Jakub Kośmicki
⭐️ Sławomir Szalczyk (Imperium Łazarskie)