Miesiąc: Marzec 2020

Tabela wszech czasów 1. WL Ligi

W najwyższej klasie rozgrywkowej przez 18 sezonów uczestniczyło 41 zespołów. Na czele tabeli wszech czasów znajduje się EW, które wyprzedza Wiarę Lecha i Grant Tkaniny. Czwarte miejsce zajmują mistrzowie poprzedniej edycji – Poznaniacy.

Najwięcej meczów w historii rozegrało EW, które w swoim ostatnim sezonie na orlikach (jesień 2018) osiągnęło liczbę 200. spotkań. Ostatecznie licznik zatrzymał się na 201. meczach. Pasy odniosły także najwięcej zwycięstw (112) i zdobyły najwięcej punktów (352). EW przewodzi również w klasyfikacji bramkowej, w której jest na czele wśród strzelonych (901), jak i straconych bramek (736).  Minimalnie słabsza od EW jest Wiara Lecha. Do Pasów DWL brakuje jednego punktu i jednej wygranej. Niebiesko-biali, którzy na WL Lidze rywalizowali pod trzema różnymi nazwami (Wiara Lecha, DWL, Kibice Razem-Lech Poznań) występowali w elicie cztery edycje mniej.

Najlepszą średnią punktów (2,45) może pochwalić się Format, który odniósł aż 75 zwycięstw w 95 spotkaniach! 4-krotny mistrz WL Ligi wystąpił w dziewięciu edycjach, a zajmuje w tabeli wszech czasów wysokie 5. miejsce. Dwucyfrowej liczby sezonów nie udało się osiągnąć też zespołom, które zamykają pierwszą dziesiątkę. York (dawniej Midel) wystąpił w pięciu kampaniach, a WM w ośmiu. Te dwie drużyny są też ostatnimi z trzycyfrową liczbą punktów. York zdobył ich 136 (trzecia średnia w historii!), natomiast WM 121.

Z 41 zespołów, które rozegrały choć jeden sezon w 1. WL Lidze w dalszym ciągu w rozgrywkach rywalizuje zaledwie … 14 ekip! 15 – Mechaniczna Pomarańcza czeka na debiut, który został zatrzymany przez epidemię. Dwie pierwsze drużyny są na razie nie zagrożone. Grant Tkaniny i Poznaniacy w kolejnych sezonach mogą jedynie niwelować stratę, która obecnie wynosi odpowiednio 86 i 103 oczka. York wiosną jeszcze nie opuści dziewiątej lokaty, ale jesienią może zanotować skok nawet na szóstą pozycję! Realną szansę na poprawę swojego miejsca będą miały pozostałe drużyny, którym niewiele brakuje do rywali z wyższych lokat.

Najlepszym zespołem z ekip, które ledwie raz grały w najwyższej klasie rozgrywkowej jest EL-Rad Team. Żółto-czarni wywalczyli 24 oczka, ale w punktowaniu są słabsi od Merganesu, który rozegrał 11 spotkań, a zdobył cztery punkty mniej. Co ciekawe przez dziewięć lat każdy zespół choć raz zdobył trzy punkty. Niestety każda z drużyn, która wygrała jeden mecz nie zakończyła sezonu bez walkowerów. Ostatni w tabeli wszech czasów SWiP rozgrywki zamknął z ujemnym dorobkiem.

Tabela wszech czasów 1. WL Ligi (lata 2011 – 2019) – stan na 31.12.2019

MiejsceNazwa drużynySezonyMeczePunktyZwycięstwaRemisyPorażkiBramki +Bramki –
1.EW152013521122168901736
2.Wiara Lecha*111533511111824880445
3.SSL Grant**14187265802681748708
4.Poznaniacy1013224881744608417
5.Format79523375812476214
6.Pobiedziki11146178561377598669
7.KS Junikowo10136175541468519602
8.FC Stilić***10140173571469519538
9.York****562136421010315158
10.WM810812138961415542
11.Lechita.net6839830845309356
12.LP-G Fans4569028622237193
13.Oni5678325834222277
14.Volkswagen-Odlewnia5688024836244302
15.Seagulls United4517324324199215
16.FC Pyrlandia3417124116188143
17.Dentes Stomatologia3395918516157150
18.OPL Team4505818626208206
19.transkrupka.pl*****3385317318151164
20.Sekcja Winogrady******3414414324144183
21.Atletico Blumarina3394013125142181
22.Fabryka Burgerów2264013112104100
23.Piastowskie Miasto3433412427140219
24.Fajerwerkowo.pl2263310313103128
25.Black Star2263210214103111
26.Los Arbitros*******3422910329125200
27.Lambada Team228271261011099
28.EL-Rad Team114247344637
29.Gietewu22821702197113
30.Synowie Gehenny113217065747
31.Desperados113206255755
32.Merganes111206324735
33.DP-Plan22619821678118
34.Muszkieterowie „Solidarność”22818622091162
35.Spiski Team22715502272164
36.Janusze114930113297
37.FSC Braga11272193265
38.Zmarnowane Talenty11251473972
39.mateco Grunwald112110112293
40.SWR S7114110132386
41.SWiP********114-1101316125

* – Wiara Lecha występowała też pod nazwami: DWL, Kibice Razem-Lech Poznań. 
** – SSL Grant przed zmianą nazwy występował pod szyldem Sekcja SSL, w roku 2019 drużyna grała jako Grant Tkaniny.
*** – FC Stilić występował także pod nazwami: CSK Orła, Volkswagen-Centrum i Centrum.
**** – York występował w poprzednich sezonach pod nazwą Midel. 
***** – transkrupka.pl występował we wcześniejszych edycjach pod nazwą Remo.
****** – Sekcja Winogrady pod spadku grała od szyldem Fyrtla Północ. 
******* – Los Arbitros po zmianie nazwy występowali pod szyldem 2KS i Kolegium Sędziów WZPN.
******** – SWiP grał w kolejnych sezonach pod nazwami AllStars, a następnie Szturmowcy.



Faza finałowa Edifier e-WL Liga Cup

W ubiegłą sobotę odbył się ostatni, trzeci dzień fazy eliminacyjnej Edifier e-WL Liga Cup. Wyłonił on finałową szóstkę, która 13 czerwca stanie do walki o zwycięstwo w drugiej edycji. 

Terminarz fazy finałowej II edycji Edifier e-WL Liga Cup | 13.06.2020

Grupa A

10:00 – Olivier Z – Miłosz I
10:20 – Miłosz I – Marcin Sz
10:35 – Marcin Sz – Olivier Z
10:55 – Olivier Z – Marcin Sz
11:10 – Marcin Sz – Miłosz I
11:30 – Miłosz I – Olivier Z

Grupa B

10:00 – Mikołaj N – Sebastian N
10:20 – Sebastian N – Krystian Z
10:35 – Krystian Z – Mikołaj N
10:55 – Mikołaj N – Krystian Z
11:10 – Krystian Z – Sebastian N
11:30 – Sebastian N – Mikołaj N

1/2 finału

11:50 – 1A – 2B
11:50 – 1B – 2A
12:05 – 2B – 1A
12:05 – 2A – 1B

Mecz o 3 miejsce

12:25 – prz. 1A/2B – prz. 1B/2A
12:40 – prz. 1A/2B – prz. 1B/2A

Finał

12:25 – zw. 1A/2B – zw. 1B/2A
12:40 – zw. 1A/2B – zw. 1B/2A

Rozdanie nagród – 13:00

Poznaliśmy finalistów drugiej edycji Edifier e-WL Liga Cup

W sobotę 7 marca w ośrodku Kibice Razem Lech-Poznań na poznańskiej Śródce odbył się ostatni dzień rywalizacji w drugiej edycji Edifier e-WL Liga Cup. Wyłonił on sześciu zawodników, którzy pod koniec marca zagrają o zwycięstwo w rozgrywkach. 

W sobotnie przedpołudnie do walki o najlepszą szóstkę i awans do fazy finałowej stanęło ośmiu zawodników, którzy musieli dograć zaległe mecze do pełnych jedenastu. Awans do Final Six uzyskali Olivier Z, Krystian Z, Mikołaj N, Marcin Sz, Sebastian N i Miłosz I. Jeden mecz odbył się online pomiędzy Sebastianem N, a Dawidem N. Decydował on o tym, który z nich uzyska promocję do kolejnej fazy. Mecz zakończył się 2:0 dla Sebastiana i to on jako ostatni uzupełnił grono sześciu szczęśliwców, którzy 28 marca stoczą walkę o zwycięstwo w całym turnieju. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedził on jeszcze w tabeli Miłosza i zepchnął go na ostatnie miejsce dające awans.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie (patrz: koronawirus) Final Six Edifier e-WL Liga Cup odbędzie się w sobotę 28 marca. Jeszcze dziś zostanie podany terminarz fazy finałowej indywidualnych rozgrywek. 

Tabela po 3. dniu Edifier e-WL Liga Cup (kolejno: miejsca, imię (klub), mecze, punkty, bramki)

1. Olivier Z (Barcelona) 11 28  52:9
2. Krystian Z (Barcelona) 11 28  31:8
3. Mikołaj N (Real) 11 22 17:11
4. Marcin Sz (Liverpool) 11 18  37:17
5. Sebastian N (Barcelona) 11  17 22:15
6. Miłosz I (Liverpool) 11 17 19:18
——————————————————
7. Adam N (Liverpool) 11 15 19:21
8. Dawid N (Barcelona) 11 15 21:24
9. Jacek M (Juventus) 10 12 20:21*
10. Michał K (Liverpool) 11 9 21:28
11. Paweł P (PSG) 11 3 5:54
12. Krzysztof S (PSG) 10 0 5:43*

* – mecz pomiędzy Jackiem M i Krzysztofem S odbędzie się w późniejszym terminie

Rozgrywki WL Ligi zawieszone do odwołania

Decyzją zarządu Stowarzyszenia Wiara Lecha rozgrywki wiosennej edycji WL Ligi zostały zawieszone do odwołania. Sytuację wymusiła epidemia koronawirusa, która dotarła do Polski.

Zgodnie z zaleceniami Wydziału Sportu Miasta Poznania na okres dwóch tygodni na terenie Poznania została odwołana większość zajęć i wydarzeń sportowych. 10 marca rozgrywki zawiesił Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, a następnie kolejne organizacje piłkarskie na terenie kraju.

O ewentualnych zmianach kapitanowie zespołów będą informowani na bieżąco.

Unilink sponsorem WL Ligi  

Informujemy, że do grona sponsorów WL Ligi dołączyła największa w Polsce Multiagencja Ubezpieczeniowa – Unilink SA. Dzięki współpracy z Unilink już od 11 marca, każdy uczestnik rozgrywek organizowanych przez Stowarzyszenie Wiara Lecha został objęty ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Unilink SA funkcjonuje na rynku finansowym od przeszło 17 lat, co czyni go zaufanym, stabilnym i wiarygodnym partnerem w ubezpieczeniach. W swojej ofercie Unilink posiada produkty aż 40 Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz współpracuje z ponad 13 tysiącami agentów w całej Polsce.

Cieszymy się, że do grona naszych sponsorów dołączył bardzo silny partner ubezpieczeniowy. O wadze naszej współpracy niech świadczą liczby – do wiosennych rozgrywek zgłosiło się blisko pięćdziesiąt zespołów co znaczy, że  ubezpieczonych zostało ponad siedmiuset graczy! – powiedział Paweł Piestrzyński, prezes Stowarzyszenia Wiara Lecha i główny koordynator WL Ligi.

Wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo i właściwa opieka pourazowa w świecie sportu. Dlatego jest nam niezmiernie miło, że możemy być partnerem jednych z większych rozgrywek amatorskich w Wielkopolsce, organizowanych przez najlepszych kibiców w Polsce. W ciągu kilku najbliższych tygodni każdy z kapitanów zespołów grających na WL Lidze, osobiście otrzyma polisę ubezpieczeniową od przedstawiciela naszej firmy. Dodatkowo, nasz przedstawiciel, chętnie odpowie na każde pytanie związane z ubezpieczenie – dodał Sebastian Kozak, dyrektor sprzedaży w firmie Unilink SA.

Wiosenna WL Liga wystartowała 2 marca. Od 11 marca do końca sezonu każdy z zawodników jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Strona internetowa Unilink – KLIK!

Profil na facebooku – KLIK!