Dziś poznamy reprezentantów Poznania na Mistrzostwa Polski SuperLiga6

O godzinie 19:50 rozpocznie się rywalizacja o dwa bilety na warszawskie finały Mistrzostw Polski SuperLiga6, które odbędą się w niedzielę, 14 lipca. Tydzień wcześniej do Mińska Mazowieckiego na rozgrywki o Puchar Polski pojedzie najsłabsza drużyna Turnieju Mistrzów. W dzisiejszym turnieju zagrają trzy najlepsze zespoły sezonu 2023/24 – Synowie Gehenny, FDK i IKP Olimpia.

Dziś o 19:50 rozpocznie się rywalizacja o wyjazd na Mistrzostwa Polski w piłce nożnej 6-osobowej. Do walki o dwa bilety na warszawskie finały staną trzy najlepsze drużyny sezonu 2023/2024 – Synowie Gehenny, FDK i IKP Olimpia. Mistrzowie zagrają między sobą trójmecz.

Synowie Gehenny

Synowie Gehenny mają za sobą bardzo udany sezon. Tylko w jednych rozgrywkach wypadli poza pierwszą trójkę. Mowa o wiosennej edycji Superbet Pucharu WL Ligi, którą zakończyli na czwartej lokacie. Jesienią zdominowali rozgrywki. Wywalczyli mistrzostwo oraz zdobyli puchar, który także stał się ich własnością po finale zimowej edycji. Rozgrywki ligowe zimą zakończyli na trzeciej lokacie. Podczas wiosennej kampanii, którą rozpoczęli od wywalczenia Superpucharu, nie udało się obronić tytułu. Synowie Gehenny zajęli ostatnie miejsce na podium.

Mistrzowski sezon – Jesień 2023 (kolejno: miejsce, nazwa drużyny, mecze, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans bramkowy, stosunek bramek)

  1. Synowie Gehenny 13 31 10-1-2 66:37 +29

FDK

Po jesiennym awansie do elity FDK bardzo szybko wspięło się na szczyt hierarchii. Zimowa edycja była ich popisem. Wygrali komplet piętnastu spotkań i w pełni zasłużenie wywalczyli mistrzostwo Superbet WL Ligi. Wysoką formę potwierdzili wiosną, podczas której do końca dotrzymywali kroku IKP Olimpii. Przegrali z nią jednak na dwóch frontach. Okazali się słabsi o jednego gola w finale Superbet Pucharu WL Ligi, a w lidze zajęli drugie miejsce ze stratą dwóch punktów.

Mistrzowski sezon – Zima 2023/24(kolejno: miejsce, nazwa drużyny, mecze, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans bramkowy, stosunek bramek)

  1. FDK 15 45 15-0-0 77:28 +49

IKP Olimpia

Podobnie jak w latach 2021 – 2022 jesienna edycja nie była mocną stroną Olimpii. Po stracie mistrzostwa na rzecz transkrupki.pl i Chłosty, tym razem lepsi okazali się Synowie Gehenny. W wymienionych latach IKP po pół roku wracała na tron. Nie inaczej było podczas obecnego sezonu. Wiosną Olimpia wygrała wyścig z FDK i po raz dziewiąty sięgnęła po mistrzostwo Superbet WL Ligi. Na dokładkę wygrała również rozgrywki pucharowe, w finale których ograła FDK.

Dla mistrzów wiosennej edycji dzisiejszy turniej będzie trzecim w historii. Poprzednie dwa Olimpia kończyła na drugiej lokacie, która dawała udział w Mistrzostwach Polski. Przed dwoma laty w Turnieju Mistrzów lepsza okazała się transkrupka.pl, a rok temu IKP wyprzedził Lacus Stoczniowiec.

W poprzednich latach Olimpia trzykrotnie uczestniczyła w Mistrzostwach Polski. Niestety wszystkie występy zakończyły się bez sukcesów. IKP była zatrzymywana na fazie grupowej.

Mistrzowski sezon – Wiosna 2024 (kolejno: miejsce, nazwa drużyny, mecze, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans bramkowy, stosunek bramek)

  1. IKP Olimpia 13 34 11-1-1 59:24 +35