IKP Olimpia najlepsza w Superbet Turnieju Mistrzów, razem z FDK pojedzie na Mistrzostwa Polski. Synowie Gehenny zagrają o Puchar Polski

Zwycięstwem IKP Olimpii zakończył się poniedziałkowy Superbet Turniej Mistrzów WL Ligi. Najlepsza ekipa wiosny pokonała obu rywali z kompletem punktów zajęła pierwsze miejsce. 14 lipca po raz czwarty wystąpi na Mistrzostwach Polski, na które pojedzie wspólnie z FDK. Trzeci Synowie Gehenny wraz z Revengersami siedem dni wcześniej zagrają o Puchar Polski.

IKP Olimpia zdominowała Turniej Mistrzów. W poprzednich latach wiosenni mistrzowie dwukrotnie zajmowali drugie lokaty, który gwarantowały udział w Mistrzostwach Polski. W tym roku udało się wygrać rozgrywki. IKP ograła obie przeszkody. Na początek rozprawiła się z FDK po dwóch bramkach w ostatnich pięciu minutach. W 25 min bramkarza mistrzów zimowej edycji mocnym uderzeniem pod poprzeczkę Piotr Nowak, a kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Łukasz Leda.

Po zwycięstwie Olimpii stało się jasne, że pojedynek FDK z Synami Gehenny będzie kluczowy w walce o awans do Mistrzostw Polski. Więcej okazji do zdobycia bramki stworzyli wicemistrzowie. Piłka jak zaczarowana obijała jednak słupki, poprzeczki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 22 min, gdy obrońcy FDK urwał się Dominik Bartkowiak, który wyprowadził czerwono-czarnych na prowadzenie. Radość nie trwała długo. Do wyrównania po strzale z dystansu doprowadził Marcin Łażewski. Był to gol ustalający wynik potyczki.

W ostatnim meczu Synowie Gehenny, żeby zapewnić sobie wyjazd na MP mogli pozwolić sobie na jednobramkową przegraną, ale i na porażkę dwoma golami przy założeniu, że nie zakończą meczu wynikiem 0:2. Ten rezultat promował FDK, które pokonało czerwono-czarnych w rzutach karnych zorganizowanych po bezpośredniej grze. Olimpia bardzo szybko udowodniła, że w ostatnim akcie sezonie nie ma na nią mocnych. Do przerwy wygrywała 2:0 po trafieniach Mateusza Bartkowiaka i Bartosza Szpalika. Po zmianie stron nie zatrzymała się i powiększyła przewagę o kolejne dwa gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno Piotr Nowak i Marek Bączyk. Synowie Gehenny starali się zdobyć bramki honorowe, które mogły zapewnić awans do Mistrzostw Polski, ale zaporą nie do przejścia był Łukasz Machowina. Mistrzowie wygrali 4:0 i wspólnie z FDK udadzą się na MP. Synowie Gehenny zajęli ostatnie miejsce w turnieju, które jest gwarantem udziału w Pucharze Polski. Do Mińska Mazowieckiego pojadą z Revengersami. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Piotr Nowak, który jako jedyny zdobył dwa gole w trójmeczu mistrzów.

Wyniki
IKP Olimpia – FDK 2:0 (0:0)

⚽️ 25′ Piotr Nowak, 29′ Łukasz Leda
⭐️ Piotr Nowak (IKP Olimpia)

FDK – Synowie Gehenny 1:1 (0:0)

⚽️ 23′ Marcin Łażewski – 22′ Dominik Bartkowiak
🔴 Daniel Mankiewicz (FDK)
⭐️ Marcin Łażewski (FDK)

Synowie Gehenny – IKP Olimpia 0:4 (0:2)

⚽️ 7′ Mateusz Bartkowiak, 8′ Bartosz Szpalik, 17′ Piotr Nowak, 25′ Marek Bączyk
🟡 Dominik Bartkowiak (Synowie Gehenny)
⭐️ Piotr Nowak (IKP Olimpia)

Tabela

PozycjaKlubMZRPBr+Br-+/-Pkt
122006066
2201113-21
3201115-41

Najlepszy zawodnik – Piotr Nowak (IKP Olimpia)