Blisko kluczowych rozstrzygnięć

FDK nie zatrzymuje się i pewnie zmierza po pierwsze w historii mistrzostwo Superbet WL Ligi. W szóstej serii lider wygrał kolejne dwa mecze. Do zapewnienia sobie złotych medali potrzebuje 5-punktowej zdobyczy w ostatnich trzech potyczkach. Ciekawie zapowiada się walka o podium. Kolejne komplety oczek na swoje konta zapisały Synowie Gehenny, Diadal i Emeritos Galaktikos.

FDK wygrało jedenastą i dwunastą potyczkę podczas zimowej edycji. W niedzielny wieczór skromnie ograło Everteca 1:0, a następnie nie dało szans PWW wygrywając 5:2. Pierwszą potyczkę rozstrzygnęła bramka Daniela Mankiewicza z 10 min. Był to jedyny gol tego spotkania, dodatkowo zdobyty w kuriozalnych okolicznościach z połowy boiska. Emocje w meczu z PWW opadły po zakończeniu pierwszej odsłony, po której FDK wygrywało 5:1. W drugiej połowie padł jeden gol – dla winogradzian.

Na pozycji wicelidera trzymają się Synowie Gehenny, którzy również dopisali do dorobku sześć oczek. Po ciekawej potyczce pokonali Luis&Spółka. Do przerwy prowadzili 1:0 po golu Grzegorza Olejniczaka, ale w pierwszych pięciu minutach drugiej odsłony dali rywalom dojść do głosu. L&S wbili dwie bramki, wyszli na prowadzenie, lecz nie zdołali go utrzymać. Trzecia dekada pojedynku należała do czerwono-czarnych. Dublet Marcina Kucharskiego i trafienie Krystiana Łutowicza załatwiły sprawę zwycięstwa. Ostatecznie Synowie Gehenny wygrali 5:3. 100% skuteczność podczas szóstej serii podtrzymali wygrywając aż 9:0 z NDW. Był to kapitalny mecz w wykonaniu Olejniczaka, który zdobył pięć goli. Bordowi popisali się w drugiej potyczce zatrzymując obrońców tytułu. Lacus Stoczniowiec zanotował drugą wpadkę z rzędu. Przed tygodniem zremisował z PWW 2:2. Rezultat powtórzył siedem dni później dzieląc się punktami z NDW. Wynik został ustalony przed zmianą stron. Dwukrotnie na prowadzenie wychodzili bordowi, ale też dwukrotnie skuteczna odpowiedź nadchodziła ze strony niebiesko-czarnych. W drugim meczu mistrzowie stanęli na wysokości zadania i pokonali Mobipol Team 5:3. Popisową partię rozegrał Dariusz Walasek, który cztery razy wpisał się na listę strzelców.

Stoczniowcy po niedzielnych grach zajmują czwarte miejsce. Oczko wyżej jest Diadal, który w tym roku nie zaznał smaku porażki. Zgarnął kolejne sześć punktów, choć początkowe fazy obu spotkań nie były najwyższych lotów. Ze Szturmowcami Diadal remisował do dziesiątej minuty 1:1, a jeszcze przed upływem 60 sekundy przegrywał ze Snow Kids 0:1. Pomarańczowo-czarni jeszcze przed zmianą stron musieli odrabiać trzy gole (1:4) – ostatecznie przegrali różnicą czterech, 2:6. Połowę dorobku bramkowego na swoje konto zapisał Michał Niedźwiedzki, który w meczu ze Snow Kids trafił pięć razy. Jednego gola więcej zdobył Mateusz Szeląg. Diadal wygrał drugie starcie 14:2. Niedźwiedzki został nowym liderem klasyfikacji snajperów. Prowadzi z 22 golami na koncie.

W górę tabeli pną się Emeritos Galaktikos. Po dwóch kolejnych zwycięstwach wskoczyli do górnej połówki. To była ich kolejka. Zagrali najefektowniej – pokonali PWW 5:0, a następnie 11:0 Znajomych Sędziego. W pierwszym meczu błysnął Jan Woźniak (strzelił trzy gole), w drugim duet Łukasz Lekier – Jakub Lubojański (kolejno cztery i trzy bramki). Galaktyczni zajmują obecnie siódme miejsce. Do trzeciego Diadala tracą sześć punktów przy dwóch meczach rozegranych mniej.

Po czterech porażkach z rzędu przełamał się Evertec, ale nie poszedł za ciosem. Niebiesko-biali nie mieli problemów z ograniem niżej notowanych Snow Kids. Wygrali 11:1. Sześć bramek zdobył Krystian Schreiber, który awansował na drugie miejsce wśród snajperów. Do Niedźwiedzkiego traci obecnie … jednego hattricka. W drugim meczu, jak wspomnieliśmy wcześniej Evertec przegrał z FDK 0:1. Jedną wygraną w szóstej kolejce mogli się pochwalić również zawodnicy Luis&Spółka, Szturmowców i Mobipol Team. Ci pierwsi do przerwy męczyli się ze Znajomymi Sędziego. Prowadzili tylko 3:2. W drugiej połowie nie dali już szans ostatniej drużynie ligowej tabeli – wygrali ostatecznie 11:2. Pięć razy piłkę do siatki kierował Jakub Strzelecki. Szturmowcy i Mobipol Team pokonali tego samego rywala – Hush CTN. Oba spotkania zakończyły się jednobramkowymi zwycięstwami. Pomarańczowo-czarni wygrali 5:4, Mobipol 3:2. Kluczowe dla losów spotkania bramki padały w ostatnich dziesięciu minutach obu meczów. Szturmowcom udało się odwrócić wynik. W 20 min do wyrównania doprowadził Sebastian Cepiński, a pięć minut później zwycięstwo zapewnił Pavlo Dmytriuk. Hush CTN wygrywał też z Mobipolem. Scenariusz był podobny – w 15 min na 2:2 trafił Sebastian Pięta, a w 21 min gola na wagę trzech oczek zdobył Daniel Ziętara.