Almatur wydostał się ze strefy spadkowej

Braga po wygranej nad FarbSystem-em zmniejszyła dystans do liderów grupy mistrzowskiej. W grupie spadkowej na czele umocnił się FC Atmosferić, a Biuro Podróży Almatur uciekło z miejsc zagrożonych degradacją.

Superbet 2. WL Liga: Biuro Podróży Almatur uciekło ze strefy spadkowej

FSC Braga w ostatnich tygodniach złapała zadyszkę i wywalczyła ledwie trzy punkty w trzech potyczkach. Szczególnie bolesna była przegrana z obecnym liderem, który wypracował przewagę czterech oczek nad spadkowiczem. Ta strata, po poniedziałkowym spotkaniu z FarbSystem-em, została zniwelowana do jednego punktu. Po dziesięciu minutach Braga przegrywała 0:2, ale podniósł ją Mateusz Gajewski. Przed przerwą wyrównał stan gry, a pięć minut przed końcowym gwizdkiem przypieczętował zwycięstwo 5:4.

Bardzo ważne wygrane w grupie spadkowej odnieśli zawodnicy Biura Podróży Almatur i FC Atmosfericia. Ci pierwsi wydostali się z miejsc zagrożonych degradacją, ci drudzy umocnili się na pozycji lidera i praktycznie zapewnili sobie utrzymanie w drugiej lidze. Almatur wygrał z Tornadem 9:6 i wpakował swojego rywala do strefy spadkowej. Do 35. minuty oba zespoły dzielił jeden gol. Almatur uciekał na odległość dwóch-trzech bramek, ale żołto-niebiescy cały czas dawali radę odrabiać część strat. Zdobyli aż cztery gole kontaktowe! Tornado zostało pozbawione szans w ostatnich pięciu minutach. O wygranej zadecydowały trzecie i czwarte trafienie Radosława Mroza oraz skompletowanie hattricka przez Arkadiusza Kurcewicza. Po drugiej stronie dwoił się i troił Piotr Skrzypczak, który na listę strzelców wpisał się 5-krotnie. Taką samą liczbę bramek zdobył Dominik Konopacki z Atmosfericia. Jego drużyna rozbiła Lacus-a Stoczniowiec 7:1. Przed przerwą dwa razy posłał piłkę do siatki, a po zmianie stron między 23, a 25 min trzy razy pokonał bramkarza niebiesko-czarnych. W 26 min FCA prowadził 7:0. Gol honorowny dla Stoczniowca wpadł w 39 min.

FC Atmosferić jest pierwszy z czterema punktami przewagi nad FTF-em. Almatur uciekł ze strefy spadkowej, a już w środę stanie przed szansą na awans na pozycję wicelidera. Tornado po piątkowej i poniedziałkowej porażce stoczyło się na zagrożone spadkiem, siódme miejsce.

Biuro Podróży Almatur – Tornado Ognik 9:6 (3:2)

⚽️ 7′ 21′ 35′ 37′ Radosław Mróz, 12′ 32′ 36′ Arkadiusz Kurcewicz, 18′ Maciej Smoczyk, 22′ Michał Romejko – 15′ 19′ 23′ 27′ 33′ Piotr Skrzypczak, 38′ Miłosz Woźniak
🟡 Jakub Tokarek (Biuro Podróży Almatur), Tymon Woźniak (Tornado Ognik)
⭐️ Piotr Skrzypczak (Tornado Ognik)

FSC Braga – FarbSystem 5:4 (2:2)

⚽️ 16′ 18′ 35′ Mateusz Gajewski, 23′ Jakub Hajman, 31′ Aleks Glabus – 22′ 35′ Piotr Schulze, 3′ Patryk Markiewicz, 10′ Michał Jaśkowiak
🟡 Maciej Wiśniewski (FSC Braga)
⭐️ Mateusz Gajewski (FSC Braga)

FC Atmosferić – Lacus Stoczniowiec 7:1 (3:0)

⚽️ 11′ 16′ 23′ 25′ 26′ Dominik Konopacki, 14′ Walid Daouadi, 22′ Krzysztof Nalepa – 39′ Jakub Goździaszek
⭐️ Dominik Konopacki (FC Atmosferić)