Rusza druga runda w elicie

Trzynasta seria spotkań zakończy pierwszą rundę i rozpocznie fazę finałową w Superbet 1. WL Lidze. Przed meczami zamykającymi zasadniczą kampanię, a dokładniej w piątkowy wieczór, poznaliśmy decydujące rozstrzygnięcia tej części sezonu.

Grupa mistrzowska

W drugiej odsłonie wiosennej edycji czeka nas rywalizacja dwóch zespołów o mistrzostwo oraz trzech ekip o ostatnie miejsce na podium. Faworyta wyścigu po mistrzostwo ciężko wskazać. FDK i IKP Olimpia idą łeb w łeb, a jedyne co ich różni to stosunek bramek, który korzystniejszy o trzy gole ma beniaminek. Pierwsza rywalizacja ligowa zakończyła się remisem 4:4. Wcześniej oba zespoły spotkały się dwa razy w pucharze. Dwukrotnie lepsza była Olimpia, która w grupie wygrała 1:0, a w finale 2:1. Kolejne dwa zespoły mają matematyczne szanse na włączenie się do walki o mistrzostwo, ale forma dwóch liderów musiałaby się obrócić o 180 stopni co jest niemożliwe. Najbardziej realna jest gra o brąz. Do wyścigu po medale wraca Romanowski Nieruchomości, który będzie odeprzeć ataki jesiennych mistrzów i zeszłorocznych ćwierćfinalistów Pucharu Polski. Przed rozpoczęciem walki o brąz RN zagra ostatni mecz fazy zasadniczej z Chłostą. Zwycięstwo pozwoli uciec przed najważniejszymi meczami na odległość trzech i sześciu oczek.

Sytuacja w tabeli po piątkowej kolejce (kolejno: mecze, punkty)

1.FDK925
2.IKP OLIMPIA925
3.ROMANOWSKI NIERUCHOMOŚCI815
4.SYNOWIE GEHENNY915
5.TRANSKRUPKA.PL912

W przypadku wywalczenia mistrzostwa przez FDK lub Synów Gehenny (nadal mają matematyczne szanse na obronę tytułu) Turniej Mistrzów Superbet WL Ligi nie odbędzie. Rywalizacja najlepszych zespołów sezonu 2023/2024 dojdzie do skutku w przypadku zajęcia pierwszego miejsca przez IKP Olimpię. W przypadku zajęcia miejsc 1-2 przez FDK i IKP Olimpię do rozgrywek Pucharu Polski SuperLiga6 zakwalifikują się drugoligowi Revengersi.

Grupa spadkowa

Aż trzy z pięciu zespołów grupy spadkowej muszą jeszcze zakończyć pierwszą część sezonu, więc tabela może ulec dużym zmianom. Chłosta stanie przed szansą na wskoczenie na pozycję lidera dolnej piątki, a afgcomputers.pl zagrają o zmniejszenie straty do Pistoletów, którzy obecnie przewodzą grupie spadkowej. AFG w ostatnim pojedynku fazy zasadniczej zmierzy się z Diadalem, dla którego będzie to mecz o złapanie kontaktu z resztą stawki, ale i danie sobie nadziei na realną walkę o utrzymanie.

Sytuacja w tabeli po piątkowej kolejce (kolejno: mecze, punkty)

1.EL PISTOLEROS910
2.CHŁOSTA89
3.LUIS&SPÓŁKA97
4.AFGCOMPUTERS.PL86
5.DIADAL83

Do drugiej ligi spadną ostatnie dwie drużyny. Trzeci zespół od końca trafi do Superbet Play-off o 1. WL Ligę, w której zmierzy się z trzema drugoligowcami, którzy na zakończenie sezonu zajmą miejsca 3-5 w grupie mistrzowskiej.