Hity kolejki dla FDK i Revengersów

We wtorkowy wieczór odbyły się dwa hity. Ten pierwszoligowy wygrał FDK, natomiast pojedynek na szczycie drugiej ligi Revengersi. Gietewu awansowało do Superbet Pucharu Wiary Lecha. Rozgrywki czwartego szczebla, po wpadkach głównych rywali, wygrali Snow Kids.

Superbet 1. WL Liga: FDK samodzielnym liderem

Synowie Gehenny po porażce z FDK stracili matematyczne szanse na obronę tytułu mistrzowskiego. Choć sezon rozpoczęli w znakomitym stylu to z każdym kolejnym tygodniem bardziej cierpieli. Na jego zakończenie będą walczyć o brązowe medale, które oddaliły się po kolejnym zwycięstwie Romanowski Nieruchomości. Mistrzowie jesiennej edycji potyczkę z FDK rozpoczęli od gola Filipa Nowaka. Najlepszy strzelec zeszłego sezonu, ale i współlider strzelców obecnego, w 9 min dał swojej drużynie prowadzenie. Cztery minuty później wyrównał Dawid Szyler. Po przerwie FDK zdołało odjechać rywalom na odległość dwóch goli. Nadzieje – w 34 min – dał jeszcze Nowak, ale rozwiał je 120 sekund później Patryk Schulz, który ustalił wynik spotkania na 4:2.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł Romanowski Nieruchomości. Nie miał łatwej przeprawy, gdyż Chłosta postawiła trudne warunki. Faworyci wygrali 4:1. Dużą cegiełkę do zdobycia ważnych trzech oczek dołożył Dominik Kalitka, który między słupkami był pewnym punktem swojej drużyny.

FDK po zwycięstwie nad Synami Gehenny zostało samodzielnym liderem elity, a Romanowski Nieruchomości wypracował nad czerwono-czarnymi trzy punkty przewagi przy jednym meczu mniej rozegranym.

Chłosta – Romanowski Nieruchomości 1:4 (0:2)

⚽️ 26′ Mikołaj Nowak – 7′ 17′ Krzysztof Patalas, 29′ Mikołaj Rybarczyk, 37′ Patryk Dziurla
⭐️ Dominik Kalitka (Romanowski Nieruchomości)

FDK – Synowie Gehenny 4:2 (1:1)

⚽️ 13′ Dawid Szyler, 22′ Jakub Kłosowski, 33′ Marcin Łażewski, 36′ Patryk Schulz – 9′ 34′ Filip Nowak
⭐️ Marcin Łażewski (FDK)

Superbet 2. WL Liga: Revengers jedną nogą w elicie

Hit kolejki w drugiej lidze zakończył się pewną wygraną Revengersów. Do przerwy byli lepsi od techmarkety.pl o jednego gola. W 14 min do siatki trafił Kacper Maciejewski. Po zmianie stron dołożył jeszcze dwa gole, a jego koledzy z drużyny połowę jego dorobku. Revengersi cztery minuty przed końcem prowadzili 6:0. Ostatecznie wygrali 6:2 i awansowali na pierwsze miejsce. Do wywalczenia awansu do elity potrzebują jednego zwycięstwa w dwóch najbliższych pojedynkach z dwiema najsłabszymi drużynami grupy mistrzowskiej.

Joga Bonito zrobiła duży krok w kierunku utrzymania, LED Lighting Team natomiast przybliżył się do gry w trzeciej lidze. Pojedynek o sześć punktów pomiędzy zespołami, które dzieliły cztery oczka zakończył się zwycięstwem 2:1 tej pierwszej ekipy. Obie drużyny trafiały tylko w jednej z części. Przed przerwą dwa gole – autorem obu był Bartosz Romanowski – zdobyła Joga Bonito. Po zmianie stron Ledy walczyły o remis, ale ostatecznie zdobyły tylko jedną bramkę. W 35 min wynik ustalił Damian Targowski. Joga po zwycięstwie awansowała na drugie miejsce i zmniejszyła dystans do lidera do trzech oczek. LLT dalej jest przedostatni. Do bezpiecznych lokat traci trzy punkty.

LED Lighting Team – Joga Bonito 1:2 (0:2)

⚽️ 35′ Damian Targowski – 8′ 17′ Bartosz Romanowski
🟡 Andrzej Krawczuk (LED Lighting Team)
⭐️ Bartosz Romanowski (Joga Bonito)

Revengers – techmarkety.pl 6:2 (1:0)

⚽️ 14′ 27′ 31′ Kacper Maciejewski, 24′ 33′ Jakub Staszyński, 36′ Dominik Andrzejewski – 38′ Paweł Pruczkowski, 40′ Marcin Strugarek
⭐️ Kacper Maciejewski (Revengers)

Superbet 3. WL Liga: Gietewu zagra w Superbet Pucharze Wiary Lecha

Po dwóch wtorkowych meczach grupy spadkowej poznaliśmy kolejne dwie odpowiedzi. Gietewu przedłużyło sobie sezon i na jego zakończenie zagra o Superbet Puchar Wiary Lecha. Po wygranej Kolibu poznaliśmy drugiego spadkowicza. Zostali nim Znajomi Sędziego, którym do dogrania wiosennej kampanii pozostaną jeszcze trzy mecze.

Kolib pokonał już czwartoligowy JKS 5:2. Gole padały seriami. Pierwsze dwa zdobyli zawodnicy ubrani w bordowe trykoty, następnie do remisu doprowadziły bramki Krzysztofa Jerzyńskiego. Lubonianie zwycięstwo przypieczętowali trzema trafieniami, w tym drugim golem Wojciecha Króla, który w 23 min trafił na 3:2.

Pojedynek o lidera grupy spadkowej zakończył się wygraną Gietewu. Lepiej potyczkę rozpoczęli Polibulls, ale po bramce Kacpra Muzyki z 4 min spotkali się z konkretną 3-bramkową odpowiedzią czerwono-czarnych. Sprawę rozstrzygnięcia w tym meczu Gietewu rozwiązało jeszcze przed upływem 30. minuty gry. Dwa gole Macieja Niedroszlańskiego i Mateusza Sibili przypieczętowały zwycięstwo oraz awans do Superbet Pucharu Wiary Lecha. Polibulls grali do końca, ale zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Mecz zakończył się wynikiem 5:3.

Gietewu po wygranej nad Polibulls umocniło się na pozycji lidera grupy spadkowej i jest już pewne gry o Superbet Puchar Wiary Lecha. Polibulls pozostali na trzeciej lokacie, ale dalej mają tylko trzy oczka przewagi nad strefą spadkową, do której po zwycięstwie Kolibu wpadło NDW.

Kolib Luboń FC – JKS 5:2 (2:1)

⚽️ 17′ 23′ Wojciech Król, 15′ Michał Czyż, 27′ Bartosz Król, 40′ Adam Kolber – 20′ 21′ Krzysztof Jerzyński
🟡 Paweł Stucki (Kolib Luboń FC)
🔴 Krzysztof Jerzyński (JKS)
⭐️ Wojciech Król (Kolib Luboń FC)

Gietewu – Polibulls 5:3 (3:1)

⚽️ 7′ Mariusz Majchrzak, 14′ Bartosz Pertek (samob.), 18′ Mateusz Jóźwiak, 24′ Maciej Niedroszlański, 26′ Mateusz Sibila – 28′ 37′ Michał Budaj, 4′ Kacper Muzyka
🟡 Kacper Muzyka (Polibulls)
⭐️ Michał Wojciechowski (Gietewu)

Superbet 4. WL Liga: Wpadki czołówki na wagę mistrzostwa i awansu Snow Kids

To nie był dzień zespołów walczących o awans do trzeciej ligi. Logicas zaprzepaścił szansę na dogonienie Los Amarillos, którym wystarczył remis do przypieczętowania awansu. Na wpadkach głównych rywali skorzystali Snow Kids, którym już nic nie zabierze mistrzostwa czwartej ligi. Na początku jesiennej kampanii zagrają o Superbet Superpuchar.

Oba pojedynki – z udziałem Logicasu i Los Amarillos – odbyły się w podobnym czasie. Beniaminek mierzył się z Totalnym Chaosem. Po obfitującej w gole pierwszej części przegrywał 4:5. W 21 min do wyrównania doprowadził Marcin Nowak, ale po pół godzinie gry i trzecim trafieniu Karola Pluty ponownie tracił do rywali jednego gola. Odrobił go rzutem na taśmę po golu Krystiana Bąka w ostatnich sekundach. Logicas tylko zremisowali. Nadzieję na pozostanie w grze o awans dawała jedynie porażka Los Amarillos z zamykającym stawkę, Goalbusters. Po kapitalnym meczu w wykonaniu Piotra Budzickiego niespodzianka stała się faktem. Napastnik Goalbusters zdobył cztery gole i poprowadził swój zespół do zwycięstwa 6:3. Hattricka ustrzelił w niecałe pięć minut między 7, a 11 min gry.

Na czele czwartej ligi bez zmian – i to już się nie zmieni – Snow Kids. Lider ma obecnie przewagę trzech punktów nad Los Amarillos, którym do rozegrania pozostał jeden mecz, z czwartym John Deere. Żółto-czarni do awansu potrzebują punktu. Na zwycięstwo JD będzie liczył Logicas, który musi na zakończenie rozgrywek pokonać … Snow Kids.

Logicas – Totalny Chaos 6:6 (4:5)

⚽️ 4′ 10′ 20′ Artur Pacholczyk, 16′ 40′ Krystian Bąk, 21′ Marcin Nowak – 3′ 17′ 30′ Karol Pluta, 5′ 14′ Michał Przybysz, 19′ Bartosz Biniasz
⭐️ Krystian Bąk (Logicas)

Goalbusters – Los Amarillos 6:3 (4:1)

⚽️ 7′ 10′ 11′ 31′ Piotr Budzicki, 19′ Emil Józefpajtis, 28′ Eryk Michalczewski – 20′ 27′ 34′ Piotr Buszta
⭐️ Piotr Budzicki (Goalbusters)