Zakończenie październikowej odsłony jesieni

Na zakończenie rywalizacji w październiku trzy punkty trafiły na konta Domu Wydawniczego Rebis i Unifi Squad. W elicie transkrupka.pl zremisowała z Luis&Spółka. Jednopunktowa zdobycz pozwoliła na powrót na pozycję lidera.

Superbet 1. WL Liga: Niezadowoleni z remisu

Transkrupka.pl po poniedziałkowej wygranej IKP Olimpii miała chrapkę na powrót na pozycję lidera po zwycięskim starciu z Luis&Spółka. Walczący o grupę mistrzowską Zieloni od kilku tygodniu utrzymują się w grze o najlepszą piątkę dzięki remisom. W ostatnich pięciu potyczkach uzbierali ich trzy. Były to ich jedyne zdobycze od czasu ostatniej wygranej, która miała miejsce 13 września.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się Nikodem Jasina, który w 4 min pokonał golkipera L&S. Radość nie trwała długo. Kilkadziesiąt sekund później do remisu doprowadził Józef Pawlak, a jeszcze przed upływem kwadransa gry Luis&Spółka wygrywali 2:1. Do siatki trafił Marcin Michalak. Po zmianie stron transkrupka.pl zdołała wyrównać. W 27 min jedynego gola w tej części gry zdobył Piotr Grunt. Mecz zakończył się remisem 2:2, który nie satysfakcjonował  żadnej ze stron.

Transkrupka.pl dzięki remisowi powróciła na pierwsze miejsce. Ma obecnie identyczną liczbę punktów co IKP Olimpia, ale lepszy bilans bramkowy. Luis&Spółka awansował na piąte miejsce. Utrzyma je w przypadku remisu lub zwycięstwa w ostatnim meczu fazy zasadniczej przeciwko Chłoście.

Luis&Spółka – transkrupka.pl 2:2 (2:1)

⚽️ 4′ Nikodem Jasina, 27′ Piotr Grunt – 5′ Józef Pawlak, 12′ Marcin Michalak
🟡 Jakub Gazecki (Luis&Spółka)
⭐️ Marcin Gogulski (Luis&Spółka)

Superbet 2. WL Liga: Ruszyły zmagania w grupie spadkowej. Na początek efektowna wygrana Rebisu

Od meczu Rebisu z Jogą Bonito rozpoczęła się rywalizacja w drugiej rundzie rozgrywek. Pojedynek dwóch zespołów walczących o utrzymanie był wyrównany do 25 min. Rebis prowadził do przerwy 1:0 po golu Przemysława Babijowa, który pięć minut od wznowienia gry po przerwie ponownie dał swojej drużynie przewagę bramki. 180 sekund wcześniej do wyrównania doprowadził Adam Jankowski. Ostatni kwadrans zdecydowanie należał do Rebisu, który nie dał żadnych szans swojemu rywalowi. Babijów trafił jeszcze dwa razy, a na listę strzelców kolejno wpisali się Robert Sobkowiak, Tomasz Rybarczyk i Bartłomiej Cmok. Rebis wygrał 7:1 i uciekł ze strefy spadkowej, do której może niebawem spaść, gdy do klasyfikacji dołączą kolejne dwa zespoły, które nie zdołały wywalczyć awans do grupy mistrzowskiej.

Dom Wydawniczy Rebis – Joga Bonito 7:1 (1:0)

⚽️ 15′ 25′ 28′ 38′ Przemysław Babijów, 30′ Robert Sobkowiak, 32′ Tomasz Rybarczyk, 37′ Bartłomiej Cmok – 22′ Adam Jankowski
🟡 Robert Sobkowiak (Dom Wydawniczy Rebis), Jakub Sękowski (Joga Bonito)
⭐️ Przemysław Babijów (Dom Wydawniczy Rebis)

Superbet 3. WL Liga: Unifi Squad nie odpuszcza w walce o najlepszą szóstkę

Unifi Squad, choć ma małe szanse na udział w grupie mistrzowskiej, nie odpuszcza. Po udanym początku spotkania przeciwko NDW i dwóch szybko strzelonych golach beniaminek prowadził do 38 min 2:0. Ostatnie fragmenty były nerwowe po golu Michała Andrzejewskiego, który dał nadzieje swojej ekipie na wywalczenie remisu. Ostatecznie Unifi dowiozło korzystny wynik do końcowego gwizdka.

Wygrana pozwoliła beniaminkowi zrównać się punktami z trzecim Atmosfericiem. Unifi Squad w ostatnim spotkaniu musi pokonać John Deere. W przypadku wygranej i strat punktów przez FCA oraz Szturmowców wywalczy awans do najlepszy szóstki trzeciej ligi.

NDW – Unifi Squad 1:2 (0:2)