Prostal i Gietewu zagrają o awans

Pomimo słabszych pierwszych połów Prostal i Gietewu wygrali swoje mecze. Trzypunktowe zdobycze były jednoznaczne z awansami do grup mistrzowskich. Po dwóch remisach 0:0 zwycięstwo odnieśli Los Amarillos. Mecz o na szczycie FTF wygrał … 11:1.

Superbet 2. WL Liga: Prostal w grupie mistrzowskiej

W grupie B ostatnią odpowiedź na pytanie kto zagra w grupie mistrzowskiej, a kto w grupie spadkowej uzyskaliśmy … po ostatnim gwizdku ostatniego meczu. O najlepszą ósemkę grał Prostal, który musiał wygrać z Emeritos Galaktikos. Każdy inny wynik promował zajmującego czwartą pozycję FC Albatrosa. Pojedynek nie układał się po myśli beniaminka. Emeritos dwukrotnie obejmował prowadzenie – w 8 min na 1:0 trafił Przemysław Szumski, a w 22 min na 2:1 Jan Woźniak, lecz Prostal dwukrotnie zdołał wyrównać. Zawodnicy beniaminka mieli jednak problem ze skutecznością i nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Odetchnęli z ulgą w 32 min, gdy bramkarza Emeritos Galaktikos pokonał Maciej Szerszeń. Pięć minut później zwycięstwo, a co za tym idzie także awans do grupy mistrzowskiej, przypieczętował Rafał Jarosz.

Zakończyły się zmagania w grupie B. Na czwartym miejscu rywalizację w fazie zasadniczej zakończył Prostal, który o punkt wyprzedził Albatrosa. Oba zespoły w drugiej rundzie zagrają w dwóch różnych grupach. Prostal powalczy o kolejny awans, natomiast FCA zagra o utrzymanie.

Prostal – Emeritos Galaktikos 4:2 (1:1)

⚽️ 16′ Krzysztof Szenfeld, 23′ Patryk Kaczmarek, 32′ Maciej Szerszeń, 37′ Rafał Jarosz – 8′ Przemysław Szumski, 22′ Jan Woźniak
⭐️ Maciej Szerszeń (Prostal)

Superbet 3. WL Liga: Gietewu zagra o powrót do drugiej ligi

Zakończyła się seria bez gola w wykonaniu Los Amarillos. Bramki w meczu z udziałem żółto-czarnych zaczęły padać po przerwie spotkania z John Deere. Wynik na początku drugiej części otworzył zawodnik beniaminka Abdon Azzaoui. Był to pierwszy stracony gol przez Los Amarillos od 102 minut. Żółto-czarni przełamali też indolencję strzelecką trwającą 155 minut! W 26 min pierwszego gola od … 26 września zdobył kapitan zespołu – Grzegorz Silski. Los Amarillos poszli za ciosem. Kilkadziesiąt sekund później wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końcowego gwizdka arbitra. W 39 min wynik spotkania na 3:1 ustalił Artur Pastuszko.

Problemów ze zwycięstwem w meczu o przysłowiowe sześć punktów nie miał FTF. Dla Whiskonzy pojedynek ze spadkowiczem był tym z cyklu ostatniej szansy. Każdy inny wynik niż zwycięstwo przekreślał szanse na dalszą grę o grupę mistrzowską. FTF zagrał koncertowo. Przed przerwą wygrywali 5:0 – po dwa gole zdobyli Patryk Tym i Patryk Trzybiński, a jedno trafienie zapisał Paweł Książek. Cała trójka poprawiła swój dorobek o jedną bramkę po zmianie stron. FTF wygrał 11:1.

Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Gietewu. Czerwono-czarni długo męczyli się z niżej notowanym Snow Kids i kwadrans przed końcowym gwizdkiem przegrywali 1:2. Mecz zamknęły gole, które były odpowiedzią na drugą straconą bramkę. Przez 180 sekund Gietewu zdobyło aż trzy gole. W 26 min do wyrównania doprowadził Damian Sulmiński, a następnie dwukrotnie bramkarza Snow Kids pokonał Mateusz Sibila. Snow Kids nie znaleźli już sposobu na rywala, który w końcówce potwierdził swoją dominację powiększając prowadzenie o kolejne dwie bramki. Gietewu wygrało 6:2 i jako drugie zameldowało się w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi.

Gietewu po wygranej nad Snow Kids zrównało się punktami z liderującymi Revengersami. Oba zespoły w kolejnej rundzie zagrają w grupie mistrzowskiej, do której zbliżył się FTF. Los Amarillos nie przegrało trzeciego mecz z rzędu i awansowało o dwie lokaty w górę – z 11. miejsca na 9.

John Deere – Los Amarillos 1:3 (0:0)

⚽️ 22′ Abdon Azzaoui – 26′ Grzegorz Silski, 27′ Robert Galiński, 39′ Artur Pastuszko