Efektowne zwycięstwa Diadala i FDK

W siedmiu pojedynkach poznaliśmy sześciu zwycięzców. Najefektowniejsze wygrane odnieśli Diadal i FDK. Punktami podzielili się Błękitni Czerwonak i Whiskonzy. Oba zespoły zdobyły łącznie dwanaście bramek.

Superbet 1. WL Liga: Diadal gromi, Luis&Spółka wygrali w debiucie w elicie

Bistro Kopernik nie miało wiele do powiedzenia w pojedynku z wicemistrzami. Diadal już po pierwszej odsłonie wygrywał 6:0. Przed przerwą na listę strzelców wpisało się aż pięciu zawodników. Po zmianie stron dla Diadala trafiali Jakub Staszyński, który do gola z pierwszej odsłony dorzucił kolejne trzy oraz Roman Palets, który w drugiej połowie skompletował nieklasycznego hattricka. Beniaminkowi udało się zdobyć dwie bramki honorowe – obie autorstwa Mikołaja Daszkiewicza. Diadal wygrał z Bistrem Kopernik 10:2. Była to ich drugie zwycięstwo na jesień.

Do końcowego gwizdka w napięciu trzymał pojedynek szóstek Bragi i Luis&Spółki. Zieloni po siedmiu minutach i dublecie Marcina Michalaka prowadzili 2:0. Bradze udało się odrobić straty. Przed zmianą stron trafił Mateusz Gajewski, a chwilę po wznowieniu gry po przerwie wyrównał Michał Gruszka. Beniaminek był stroną dominującą. W 32 min wygrywał 3:2. Bramkarza Bragi pokonał Mateusz Czajka. Uczynił to także Józef Pawlak, który 120 sekund przed końcem zapewnił zwycięstwo L&S. Wcześniej do remisu doprowadził Gajewski.

Po środowych grach Diadal wskoczył na drugie miejsce – prowadzącym Synom Gehenny ustępuje gorszym bilansem bramkowym. Luis&Spółka po debiutanckiej wygranej zajmuje czwartą pozycję. Bistro Kopernik i FSC Braga znajdują się w dolnej piątce. Dla czwartej drużyny ubiegłego sezonu porażka z Zielonymi była drugą w obecnej kampanii.

Diadal – Bistro Kopernik 10:2 (6:0)

⚽️ 1′ 25′ 32′ 34′ Jakub Staszyński, 18′ 20′ 24′ Roman Palets, 7′ Mateusz Mucha, 11′ Artur Miłoszewski, 16′ Adam Pawlak (samob.) – 28′ 31′ Mikołaj Daszkiewicz
🟡 Patryk Schulz (Bistro Kopernik)
⭐️ Jakub Staszyński (Diadal)

FSC Braga – Luis&Spółka 3:4 (1:2)

⚽️ 18′ 36′ Mateusz Gajewski, 22′ Michał Gruszka – 4′ 7′ Marcin Michalak, 32′ Mateusz Czajka, 38′ Józef Pawlak
🟡 Michał Gruszka (FSC Braga), Marcel Szymkowiak (Luis&Spółka)
⭐️ Marcin Michalak (Luis&Spółka)

Superbet 2. WL Liga: Drugie wygrane FDK i El Pistoleros

Drugie zwycięstwa na swoje konta zapisały trzy zespoły – FC Albatros, El Pistoleros i FDK. Najłatwiejszą przeprawę miał beniaminek, który nie dał szans Emeritos Galaktikos. Mecz został zamknięty w 12 min, gdy FDK podwyższyło prowadzenie na 5:1. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 7:2, a całe spotkanie 13:3. Najwięcej trafień dla beniaminka zaliczył Hubert Kosicki, który cztery razy pokonał bramkarza Emeritos. Pewną wygraną odnieśli także FC Albatros. Drugi komplet punktów wywalczyli w starciu z rezerwami Diadala, którego stać było jedynie na dwa gole Dawida Floryana. Po drugiej stronie barykady na listę strzelców wpisało się pięciu zawodników. Najwięcej strzelił Błażej Duszyński. Mecz zakończył się wynikiem 6:2.

Ciekawe widowisko stworzyły zespoły Lacus Stoczniowiec i El Pistoleros. Pojedynek reprezentantów Poznania na warszawskie finały MP i PP wygrali złocisto-czarni. Decydujące bramki wpadły w ostatnich minutach. Najlepszego na boisku Grzegorza Dąbka pokonali Wojciech Remblewski (w 33 min) i Borys Laufer (w 39 min).

W starciu beniaminków kluczową rolę odegrał duet napastników afgcomputers.pl Damian Wojtkowiak – Andriy Nazarevych. Ten pierwszy strzelał przed przerwą, podobnie jak zawodnicy FarbSystem-u – Oleksii Vovnianko i Jakub Budych. Po zmianie stron kluczowe okazały się gole Nazarevycha i Jakuba Tondera, które dały zwycięstwo afgcomputers.pl 5:3.

W grupie A na czele są El Pistoleros, w grupie B FC Albatros, którzy wyprzedzają o punkt FDK. Afgcomputers.pl odnieśli pierwsze zwycięstwo, które pozwoliło im na awans na czwarte miejsce. Rezerwy Diadala i Emeritos Galaktikos po środowych grach zamykają ligową stawkę.

Diadal II – FC Albatros 2:6 (0:2)

⚽️ 27′ 36′ Dawid Floryan – 15′ 26′ Błażej Duszyński, 17′ Witold Chęciński, 25′ Jakub Jamrozik, 33′ Mikołaj Lukstaedt, 40′ Maciej Czerwonka
⭐️ Błażej Duszyński (FC Albatros)

Emeritos Galaktikos – FDK 3:13 (2:7)

⚽️ 7′ Jan Woźniak, 14′ Robert Zajdler, 26′ Michał Korgul – 8′ 25′ 27′ 38′ Hubert Kosicki, 1′ 24′ Michał Kubiak, 6′ 36′ Dawid Szyler, 10′ Marcin Łażewski, 12′ Jakub Brych, 18′ Bartosz Zytkowiak (samob.), 19′ Jakub Sroczyński, 31′ Jakub Niewiada
🟡 Przemysław Szumski (Emeritos Galaktikos)
⭐️ Hubert Kosicki (FDK)

Lacus Stoczniowiec – El Pistoleros 1:3 (1:1)

⚽️ 16′ Dariusz Skwaryło – 18′ Dominik Kusa, 33′ Wojciech Remblewski, 39′ Borys Laufer
⭐️ Grzegorz Dąbek (Lacus Stoczniowiec)

afgcomputers.pl – FarbSystem 5:3 (2:2)

⚽️ 9′ 11′ Damian Wojtkowiak, 24′ 37′ Andriy Nazarevych, 26′ Jakub Tonder – 10′ Oleksii Vovnianko, 19′ Jakub Budych, 27′ Mateusz Murawski
⭐️ Andriy Nazarevych (afgcomputers.pl)

Superbet 3. WL Liga: Whiskonzy remisuje rzutem na taśmę

W jedynym trzecioligowym spotkaniu, w którym Błękitni Czerwonak zmierzyli się z Whiskonzy, padł tuzin bramek. Wynik pierwszej odsłony został ustalony został już w ósmej minucie gry. Po trafieniach Cezarego Bilickiego z 2 min i Karola Łuczaka z 5 min, które dało dwubramkowe prowadzenie Whiskonzy, nadeszła podwójna odpowiedź ze strony Michała Domagalskiego. W siódmej minucie był już remis 2:2, ale po kolejnych 60 sekundach i golu Łuczaka Błękitni ponownie musieli odrabiać straty. Po przerwie ta sztuka udała się z nawiązką. Po trzecim golu Domagalskiego i dublecie Maximiliana Kirschke zespół z Czerwonaka wygrywał 5:4. Najlepszy strzelec Błękitnych w 34 min poprawił swój dorobek i zdobył czwartą bramkę, a jego drużyna miała już dwie bramki przewagi. Prowadzenia nie udało się utrzymać. Whiskonzy grało do końca. Gola kontaktowego zdobyło w 35 min, gdy po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Łuczak. Remis uratował Adam Dudek, który kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem trafił na 6:6.

Był to drugi remis Błękitnych. Zespół z Czerwonaka z pięcioma oczkami zajmuje obecnie trzecie miejsce za plecami Byczków i Kolibu. Whiskonzy sąsiaduje w tabeli z Błękitnymi. Jest czwarty z punktem straty do swojego środowego rywala.

Błękitni Czerwonak – Whiskonzy 6:6 (2:3)

⚽️ 6′ 7′ 21′ 34′ Michał Domagalski, 26′ 28′ Maximilian Kirschke – 5′ 8′ 35′ Karol Łuczak, 2′ Cezary Bilicki, 28′ Igor Widziński, 39′ Adam Dudek
⭐️ Michał Domagalski (Błękitni Czerwonak)