Szturmowcy na czele trzeciej ligi

Jesienny sezon od zwycięstwa rozpoczął Evertec. Szturmowcy pokonali NDW i awansowali na pierwsze miejsce w trzeciej lidze. Efektowną wygraną odniósł FC Atmosferić.

Superbet 2. WL Liga: Evertec rozpoczął od wygranej

Evertec wszedł do gry w jesiennej edycji jako ostatni z drugoligowców. Na inaugurację zmagań zgarnął pełną pule po wygranej nad Tornadem Ognik 5:2. Wynik spotkania otworzyli żółto-niebiescy. W 11 min golkipera Evertec-a pokonał Piotr Skrzypczak. Przed przerwą wyrównał Sebastian Nawrot, a pięć minut po wznowieniu gry Tomasz Kozakowski odwrócił wynik. Tornado zdołało jeszcze zdobyć drugiego gola, ale w ostatnich fragmentach nie sprostało rywalowi. Na 3:2 trafił Adrian Adamczak, a wynik spotkania ustalił dublet Krystiana Schreibera.

Tornado zaprzepaściło okazję do wskoczenia na pozycję lidera. Evertec po pierwszym meczu i pierwszej wygranej jest trzeci.

Tornado Ognik – Evertec 2:5 (1:1)

⚽️ 11′ Piotr Skrzypczak, 29′ Mariusz Wojtaszyk – 32′ 40′ Krystian Schreiber, 18′ Sebastian Nawrot, 25′ Tomasz Kozakowski, 31′ Adrian Adamczak
⭐️ Krystian Schreiber (Evertec)

Superbet 3. WL Liga: Szturmowcy liderem

Pojedynek dwóch niepokonanych drużyn, którego stawką była pozycja lidera w grupie A zakończył się gładką wygraną Szturmowców. W 11 min Paweł Matłoka wyprowadził na prowadzenie pomarańczowo-czarnych. Bramkarz NDW, Martin Napierała po raz pierwszy od 102 minut wyciągnął piłkę z siatki! 180 sekund później było już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Nieżurawski. W drugiej części padła jedna bramka. Sześć minut przed końcem trafił Dawid Zuchniarek.

Atmosferić odniósł pierwsze jesienne zwycięstwo. Pojedynek przeciwko Unifi Squad rozstrzygnął się w pierwszej odsłonie, po której FCA wygrywał 6:2. Cztery gole zdobył Piotr Szmalc, dwa Vasyl Bersan. Ten pierwszy powiększył dorobek w drugiej części. W 28 min trafił na 7:3. Strzelanie zakończył duet Walid Daouadi – Adrian Turliński. Obaj zdobyli łącznie trzy bramki. Atmosferić pokonał beniaminka 10:4.

Oba czwartkowe pojedynki odbyły się w ramach grupy A. Jej liderem zostali Szturmowcy, którzy na koncie mają siedem punktów wywalczonych w trzech spotkaniach. Atmosferić awansował na szóste miejsce, a NDW wraz z Unifi Squad zaprzepaścili okazję do zostania liderem. Obecnie zajmują miejsca nad FCA.

Szturmowcy – NDW 3:0 (2:0)