IKP Olimpia, Gietewu i Byczki na zwycięskiej ścieżce

We wtorkowy wieczór odbyło się siedem spotkań. Kompletem zwycięstw nadal mogą pochwalić się zespoły IKP Olimpii, Byczków i Gietewu.

Superbet 1. WL Liga: Rehabilitacja Ejbrów

Chłosta i Ejbry przystępowały do bezpośredniej potyczki po zeszłotygodniowych porażkach. Obie drużyny uległy wyżej notowanym ekipom. Chłosta okazała się słabsza od transkrupki.pl, natomiast zespół z Lubonia otrzymał lekcję futbolu od Synów Gehenny. Lepiej pojedynek rozpoczęły Ejbry, które na prowadzenie w czwartej minucie gry wyprowadził Michał Gawron. 180 sekund później Chłosta za sprawą dubletu Mikołaja Nowaka odwróciła wynik o … 180 stopni. Do końca pierwszej odsłony rezultat nie uległ już zmianie. Byli mistrzowie wygrywali 2:1. Po wznowieniu gry przez dwanaście minut byliśmy świadkami wymiany ciosów, po której Chłosta pozostała na prowadzeniu. Wygrywała 5:4. Taki wynik utrzymał się do 36 min. Ostatnie cztery minuty w wykonaniu Ejbrów były kapitalne, w wykonaniu Chłosty katastrofalne. Lubonian do zwycięstwa poprowadził Marcin Szejn – zdobywca dwóch bramek, a także Artur Rożek i Jakub Wieczorek, którzy przypieczętowali wygraną 8:5.

Gładkie zwycięstwo odniosła IKP Olimpia, która ograła Noteciaków 4:0. Do przerwy obrońcy tytułu prowadzili 3:0 po golach Mateusza Bartkowiaka, Piotra Nowaka i Bartłomieja Olejniczaka. Wynik potyczki w 36 min ustalił najlepszy na boisku – Bartosz Szpalik.

W tabeli po wtorkowych grach nastąpiło kilka zmian. Na pozycję wicelidera awansowała IKP Olimpia, która ustępuje Synom Gehenny gorszym bilansem bramkowym. Ejbry wskoczyły na piątą lokatę i zepchnęły na ostatnie dwa miejsca Chłostę oraz Noteciaków.

Chłosta – Ejbry Luboń 5:8 (2:1)

⚽️ 5′ 7′ 32′ Mikołaj Nowak, 24′ Aleksander Deckert, 26′ Daniel Mankiewicz – 4′ 26′ Michał Gawron, 22′ 31′ Grzegorz Michałek, 36′ 37′ Marcin Szejn, 37′ Artur Rożek, 40′ Jakub Wieczorek
🟡 Łukasz Kaczmarek (Ejbry Luboń)
⭐️ Marcin Szejn (Ejbry Luboń)

IKP Olimpia – Noteciaki 4:0 (3:0)

⚽️ 6′ Mateusz Bartkowiak, 13′ Piotr Nowak, 20′ Bartłomiej Olejniczak, 36′ Bartosz Szpalik
⭐️ Bartosz Szpalik (IKP Olimpia)

Superbet 2. WL Liga: Ze skrajności w skrajność, czyli szesnaście bramek w jednym i zero goli w drugim meczu

Na drugoligowych boiskach obejrzeliśmy dwa skrajne pojedynki. W pierwszym Trans-Stal i FFC Habitat zdobyły łącznie szesnaście bramek, natomiast w drugiej potyczce, w której rywalizował Rebis z Almaturem padł bezbramkowy remis. Żółto-czarni po dziesięciu minutach mieli na koncie cztery gole, różowo-biali dwa. Kapitalne zawody w pierwszej odsłonie, która zakończyła się prowadzeniem lubonian 5:3, rozegrał Dawid Zientkowski – strzelec czterech goli. W ostatecznym rozrachunku został królem polowania. Jego vis-a-vis Sebastian Olejniczak skompletował hattricka. Po 26. minutach Trans-Stal była lepsza od FFC o cztery bramki. Habitat nie dał za wygraną i po trzech kolejnych golach złapał kontakt z żółto-czarnymi. Pomimo ataków nie udało się wyrównać. Mecz zamknął w 38 min Maciej Brauza, który ustalił wynik pojedynku na 9:7 dla lubonian.

W starciu Rebisu z Almaturem główną rolę odegrali bramkarze obu zespołów, którzy od pierwszej do ostatniej minuty nie dali się zaskoczyć. Stroną atakującą było Biuro Podróży, które wykreowało najlepszego zawodnika na placu gry. Został nim golkiper DWR – Maciej Bury. Pojedynek zakończył się rzadko spotykanym rezultatem – 0:0.

Porażka spowodowała spadek Habitatu na drugą lokatę, Trans-Stal odrobiła kolejne punkty – obecnie na koncie ma dwa karne oczka. Zespół z Lubonia, co nie jest zaskoczeniem, obecnie zamyka stawkę grupy A. W dalszym ciągu na pierwszą wygraną czeka Dom Wydawniczy Rebis, dla którego remis był pierwszym wywalczonym punktem. DWR wydostał się z ostatniego miejsca w grupie B i przesunął się o dwa oczka w górę tabeli. Almatur zaprzepaścił szansę na zostanie liderem, ale zanotował awans na drugą pozycję. W tabeli cztery pierwsze teamy mają tyle samo punktów. Na czele jest Albatros, drugi Almatur, a kolejne dwie lokaty zajmują Prostal i Ledy.

FFC Habitat – Trans-Stal Luboń 7:9 (3:5)

⚽️ 4′ 17′ 24′ Sebastian Olejniczak, 27′ 32′ Kacper Pralicz, 8′ Marcin Moj, 34′ Jakub Kortyla – 2′ 7′ 9′ 16′ Dawid Zientkowski, 25′ 26′ Michał Wojciechowski, 1′ Czesław Tandecki, 22′ Łukasz Różański, 38′ Maciej Brauza
⭐️ Dawid Zientkowski (Trans-Stal Luboń)

Dom Wydawniczy Rebis – Biuro Podróży Almatur 0:0

⭐️ Marcin Bury

Superbet 3. WL Liga: Komplet zwycięstw Byczków i Gietewu

Trzy zespoły zanotowały drugie wygrane na jesień. W grupie A Gietewu pokonało 2:0 Znajomych Sędziego. Między słupkami doskonale spisywał się Michał Wojciechowski, który zachował czyste konto, a w ofensywie brylował strzelec dwóch bramek, Kacper Młynarczyk. Do siatki trafił w 10 i 25 min. Był to drugi mecz beniaminka bez strzelonego gola. Do tej pory w trzech potyczkach zdobyli tylko jedną bramkę.

W grupie B drugi raz wygrały Byczki, które kwadrans przed końcowym gwizdkiem wygrywały z Czarnymi Panterami 5:1. Trzy gole na swoje konto zapisał Bartosz Plich, po jednym trafieniu Tomasz Świderski i Jakub Jóźwiak. Pantery nie złożyły broni i zdołały zmniejszyć stratę. Po pół godzinie gry traciły do Byczków dwa gole. W pościg nie udało się ruszyć. Rywale w ostatnich dziesięciu minutach nie popełnili błędu i mecz zakończył się porażką Czarnych Panter 3:5.

Udanie, za ubiegłotygodniową porażkę z Byczkami, zrehabilitował się Kolib, który ograł techmarkety.pl 5:3. Po pierwszej odsłonię spadkowicz prowadził 3:0. Na listę strzelców wpisali się Adam Górski (dwukrotnie) i Filip Bąkowski. Ten drugi po zmianie stron potwierdził wysoką formę i jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza przeciwnika. Techmarkety.pl do końca walczyły o zmniejszenie strat. W ostatnich dziesięciu minutach zniwelowały dystans z czterech do dwóch trafień.

W tabeli grupy A na czele są trzy zespoły z kompletem dwóch zwycięstw. Jedną z tych drużyn jest Gietewu, które obecnie zajmuje drugie miejsce. W grupie B prowadzą Byczki, a tuż za nimi jest Kolib, który ma gorszy bilans bramkowy. Czarne Pantery, techmarkety.pl i Znajomi Sędziego pierwszych zwycięstw będą starali się poszukać w kolejnych spotkaniach.

Czarne Pantery – Byczki 3:5 (1:2)

⚽️ 19′ 29′ Jakub Smaruj, 30′ Adria Górak – 14′ 24′ 25′ Bartosz Plich, 12′ Tomasz Świderski, 23′ Jakub Jóźwiak