FDK liderem drugiej ligi, pierwsze zwycięstwa Nieruchomości Romanowski i Snow Kids

Nieruchomości Romanowski i Snow Kids przełamali niemoc i wygrali pierwsze mecze na jesień. FDK po zwycięstwie nad Prostalem zostało liderem grupy B drugiej ligi. Gietewu wygrało mecz na szczycie trzeciej ligi. Piąty mecz bez porażki zanotowali Błękitni Czerwonak.

Superbet 1. WL Liga: Przełamanie Nieruchomości Romanowski

W elicie ubywa zespołów bez zwycięstwa. To grono w środowy wieczór opuściły Nieruchomości Romanowski. Zespół biało-zielonych pokonał lubońskie Ejbry 7:4 i uciekł z ostatniego miejsca na siódme. Dzięki udanej końcówce pierwszej części Nieruchomości Romanowski odskoczyły lubonianom na odległość dwóch bramek. Kluczową rolę odegrał Mikołaj Michałowski, który w 16 min trafił na 3:2, a sześć minut po wznowieniu gry podwyższył prowadzenie do trzech goli. Biało-zieloni zachowali przewagę do końcowego gwizdka.

Nieruchomości Romanowski – Ejbry Luboń 7:4 (4:2)

⚽️ 16′ 26′ Mikołaj Michałowski, 6′ Mikołaj Rybarczyk, 12′ Krystian Nowicki, 20′ Adam Michałowski, 22′ Dominik Romanowski, 31′ Krzysztof Patalas – 24′ 39′ Artur Rożek, 7′ Grzegorz Michałek, 7′ Damian Różański
⭐️ Mikołaj Michałowski (Nieruchomości Romanowski)

Superbet 2. WL Liga: FDK nowym liderem grupy B

Mecz o awans do górnej połówki tabeli zakończył się skromną, bo jednobramkową wygraną afgcomputers.pl. Decydujące okazało się trafienie Tomasza Klameckiego z 23 min. Wcześniej – przed przerwą – do siatki trafili Damian Wojtkowiak w 12 min i Dominik Rogoziński w 15 min. Aż szesnaście bramek zdobyli zawodnicy Prostalu i FDK. Potyczka dwóch beniaminków zakończyła się dwubramkową wygraną tych drugich. Do przerwy FDK lepsze było jednego gola. W 16 min po trafieniu Marcina Łażewskiego prowadzili 3:1. Prostalowi udało się odrobić straty. Gola kontaktowego w 17 min zdobył Patryk Kaczmarek, a w pierwszych sekundach po przerwie wyrównał Mateusz Walczyk. W kolejnych minutach rządzili zawodnicy FDK, którym udało się osiągnąć trudną do zniwelowania przewagę. Po pół godzinie gry wygrywali 6:3, a trzy minuty przed końcowym gwizdkiem 9:5. Prostal odrobił dwie bramki i ostatecznie przegrał 7:9. Gola ustalającego rezultat zdobył Walczyk, który zakończył spotkanie z czterema trafieniami. Taką samą liczbą bramek popisał się Jakub Brych – motor napędowy FTF-u.

Afgcomputers.pl pomimo zwycięstwa nie poprawili swojej lokaty w tabeli. Dalej zajmują czwarte miejsce, ale mają o trzy punkty bliżej do liderujących w grupie A El Pistoleros, do których tracą obecnie … trzy oczka. Sytuację w tabeli znacznie poprawił FDK, który po wygranej nad Prostalem awansował na fotel lidera grupy B.

afgcomputers.pl – FFC Habitat 2:1 (1:1)

⚽️ 12′ Damian Wojtkowiak, 23′ Tomasz Klamecki – 15′ Dominik Rogoziński
⭐️ Maciej Maćkowiak (FFC Habitat)

Prostal – FDK 7:9 (2:3)

⚽️ 5′ 21′ 31′ 39′ Mateusz Walczyk, 17′ Patryk Kaczmarek, 36′ Rafał Jarosz, 38′ Krzysztof Szenfeld – 12′ 23′ 30′ 32′ Jakub Brych, 22′ 37′ Dawid Szyler, 2′ Hubert Kosicki, 16′ Marcin Łażewski, 37′ Dawid Brudniewicz
🔴 Filip Jerszyński (FDK)
⭐️ Jakub Brych (FDK)

Superbet 3. WL Liga: Gietewu lepsi w meczu na szczycie. Pierwsze zwycięstwa Snow Kids i PWW

Piąty mecz bez porażki zanotowali Błękitni Czerwonak. Choć od trzeciej minuty przegrywali z Goalbusters po golu Dawid Minge to do końca pojedynku potrafili odwrócić wynik i zgarnąć pełną pulę. Bohaterem w szeregach Błękitnych został Michał Domagalski. Jego dwa gole pozwoliły na koniec spotkania cieszyć się z trzypunktowej zdobyczy. Różnicą jednego gola wygrali też Snow Kids. Było to ich pierwsze zwycięstwo od 11. meczów! Spotkanie od początku układało się po myśli ostatniego zespołu grupy A. W 2 min piłkę do siatki skierował Mateusza Czarczyński. Znajomi Sędziego zdołali wyrównać za sprawą Patryka Dziurli, ale w kolejnych fragmentach nie potrafili powstrzymać Witolda Grylewicza, którego dwa gole wyprowadziły Snow Kids na prowadzenie 3:1. W 28 min padł gol kontaktowy, ale to było wszystko na co było stać niebiesko-czarnych po przerwie.

W grupie A doszło do meczu na szczycie, w którym Gietewu zmierzyło się ze Szturmowcami. Pojedynek zespołów z długim stażem w Superbet WL Lidze zakończyło się zdecydowaną wygraną czerwono-czarnych. Szalę na swoją korzyść Gietewu przechyliło po zmianie stron. Pierwsza część zakończyła się remisem 1:1 po golach Mateusz Jóźwiaka i Jakuba Budyły. Szturmowcy swojego dorobku już nie poprawili, ale ta sztuka – i to 4-krotnie – udała się spadkowiczom. Strzelanie po przerwie rozpoczął Mateusz Sibilia, który zakończył mecz z dubletem. Do siatki trafili też Mariusz Majchrzak i Damian Sulmiński. Ten ostatni w 36 min ustalił wynik spotkania na 5:1.

W ostatnim środowym spotkaniu PWW pokonało Czarne Pantery 6:2. Po pierwszej odsłonie winogradzianie wygrywali 2:0 po bramkach Marcina Ochli. Ten sam zawodnik skompletował hattricka w 29 min, gdy wyprowadził PWW na prowadzenie 3:2. Czarnym Panterom udało się odrobić straty dzięki dobremu wejściu w drugą część gry. Do siatki trafili Marcin Teodorczyk i Mateusz Trzybiński. Ostatnie dziesięć minut należało do PWW, które wypracowało sobie cztery bramki przewagi. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mateusz Kropacz, a strzelanie w ostatniej minucie zakończył Michał Dąbrowski.

Po wygranej Gietewu nad Szturmowcami w ścisłej czołówce zapanował spory ścisk. Na czele pozostali pomarańczowo-czarni. Na koncie mają dziesięć punktów – tylko o oczko więcej od czterech kolejnych zespołów, w tym Gietewu, które jest trzecie. Pomimo zwycięstwa ostatniej lokaty nie opuścili Snow Kids, ale zrównali się punktami z czterema innymi zespołami. W grupie B na drugim miejscu umocnili się Błękitni Czerwonak, którym udało się zmniejszyć stratę do Kolibu do jednego punktu. PWW po drugiej jesiennej wygranej awansowało na szóste miejsce.

Goalbusters – Błękitni Czerwonak 1:2 (1:1)