Szóste zwycięstwo z rzędu El Pistoleros. Joga Bonito wygrała pierwszy raz na jesień

El Pistoleros wygrali czwarty mecz na jesień, Joga Bonito pierwszy. Udaną rehabilitację zanotował FC Atmosferić.

Superbet 2. WL Liga: El Pistoleros z czwartym kompletem punktów, pierwsze zwycięstwo Jogi Bonito

El Pistoleros kontynuują znakomitą passę zwycięstw. Czwartkowa wygrana z Evertec-iem była czwartą w sezonie i szóstym kolejnym meczem zakończonym zdobyciem kompletu punktów. Złocisto-czarni okazali sie lepsi w pojedynku niepokonanych o trzy gole. Dwukrotnie piłkę do siatki skierował Jakub Strzelecki (w 13 i 26 min), raz bramkarza Everteca pokonał Jędrzej Śniatała. Po drugiej stronie znakomicie spisywał się Jakub Lubojański, który zachował czyste konto.

Był mecz niepokonanych, odbył się także pojedynek dwóch drużyn, które przed pierwszym gwizdkiem miały zero w dorobku. Lacus Stoczniowiec trafił na dzień Jogi Bonito. Zawodnicy ubrani w czerwone trykoty nie pozostawili złudzeń – wygrali 9:2. Klasycznym hattrickiem popisał się Bartosz Ziemniewski, natomiast dubletem Bartosz Romanowski, który rozpoczął (w 5 min) i zakończył (w 40 min) strzelanie w tym spotkaniu.

Oba czwartkowe mecze odbyły się w ramach grupy A, której przewodzą El Pistoleros. Złocisto-czarni w czterech spotkaniach zgromadzili komplet punktów. Do awansu do grupy mistrzowskiej Pistoletom brakuje już niewiele. Na piąte miejsce awansowała Joga Bonito.

Evertec – El Pistoleros 0:3 (0:1)

⚽️ 13′ 26′ Jakub Strzelecki, 37′ Jędrzej Śniatała
🟡 Jakub Strzelecki (El Pistoleros)
⭐️ Jakub Lubojański (El Pistoleros)

Joga Bonito – Lacus Stoczniowiec 9:2 (2:0)

⚽️ 25′ 37′ 39′ Bartosz Ziemniewski, 5′ 40′ Bartosz Romanowski, 19′ Igor Watras, 34′ Adam Antkowiak (samob.), 36′ Michał Sobolewski, 37′ Adam Jankowski – 28′ Nikodem Szarata, 37′ Adam Kluczyński
⭐️ Bartosz Ziemniewski (Joga Bonito)

Superbet 3. WL Liga: Udana rehabilitacja Atmosfericia

Po niespodziewanej przegranej z ICPen-em podniósł się FC Atmosferić. W czwartkowy wieczór ograł niewygodnego rywala, jakim niewątpliwie jest NDW. Bordowo-czarni udowodnili to w pierwszej odsłonie spotkania, po której wygrywali 1:0. Jedynego gola przed przerwą, w 10. minucie gry, zdobył Michał Andrzejewski. W drugich dwudziestu minutach górą był Atmosferić. Przed upływem pierwszych 60 sekund po zmianie stron stan wyrównał Denis Ławiak. Był to początek kanonady, którą w kolejnych minutach kontynuował duet Vasyl Bersan – Walid Daouadi – zdobywcy dwóch dubletów. FCA pokonał NDW 5:1 i w tabeli przeskoczył swojego rywala. Po sześciu seriach Atmosferić jest szósty, NDW siódme. Oba zespoły mają taką samą liczbę punktów – sześć.

FC Atmosferić – NDW 5:1 (0:1)

⚽️ 27′ 40′ Vasyl Bersan, 31′ 39′ Walid Daouadi, 21′ Denis Ławiak – 10′ Michał Andrzejewski