Inauguracja nowego sezonu

W środowy wieczór, 16 sierpnia ruszył sezon 2023/2024 na Superbet WL Lidze. W pierwszych jesiennych meczach zwycięstwa odniosły zespoły Los Amarillos, Unifi Squad i NDW.

Superbet 3. WL Liga: Pierwsze mecze jesiennej edycji

Ruszyła jesień na Superbet WL Lidze. Pierwsze na plac wyszły szóstki Snow Kids i Los Amarillos. Premierowego gola zdobył w 3 min zawodnik tej pierwszej drużyny – Witold Grylewicz. Były to miłe złego początki. W kolejnych fragmentach spotkania żółto-czarni byli lepsi. Jeszcze przed przerwą odwrócili wynik – do siatki trafili Robert Galiński i Tomasz Klimecki, którzy także ujrzeli pierwsze żółte kartoniki w jesiennej edycji. Los Amarillos do przerwy prowadzili 2:1. W 30 min swój dorobek poprawił Klimecki, a po kolejnych 60 sekundach nadzieje Snow Kids dał Mateusz Czarczyński. Rozwiał je sześć minut przed końcowym gwizdkiem Piotr Buszta, który ustalił wynik spotkania na 4:2.

Następne dwa spotkania kończyły się identycznym rezultatem – 2:0. Po trzy punkty do swojego dorobku dopisali Unifi Squad i NDW. Beniaminek pokonał innego beniaminka – Znajomych Sędziego. Na listę strzelców wpisali się Bartosz Surma (2 min) i Wojciech Trybulski (26 min), ale najlepszy na placu Maciej Niezborała zachował czyste konto. Na zero z tyłu zagrał także Martin Napierała – bramkarz NDW. Jego koledzy z ofensywy trafiali tylko w pierwszej odsłonie. W 6 min wynik otworzył Michał Andrzejewski, a 120 sekund przed przerwą prowadzenie podwyższył Tomasz Mucha. Jak się później okazało była to bramka, która ustaliła rezultat ostatniego środowego spotkania.

Snow Kids – Los Amarillos 2:4 (1:2)

⚽️ 3′ Witold Grylewicz, 31′ Mateusz Czarczyński – 13′ 30′ Tomasz Klimecki, 12′ Robert Galiński, 34′ Piotr Buszta
🟡 Tomasz Klimecki, Robert Galiński (obaj Los Amarillos)