Pierwsza zdobycz El Pistoleros w elicie, remis w derbach Łazarza

El Pistoleros zdobyli pierwszy punkt w pierwszej lidze. Remisem zakończyły się derby Łazarza, w których Ledy rywalizowały z Imperium Łazarskim. Po środowych grach o trzy oczka wzbogacili się Dom Wydawniczy Rebis, rezerwy FDK i Gietewu. Punktami podzielili się Polibulls i Whiskonzy, którzy zostali nowym liderem trzeciej ligi.

Superbet 1. WL Liga: Pierwsza zdobycz El Pistoleros w elicie

Pierwsze mecze Luis&Spółka i El Pistoleros zakończyły się falstartem obu zespołów. Zieloni nie sprostali drużynie Romanowski Nieruchomości, natomiast beniaminek uległ Diadalowi. Podczas środowego spotkania L&S dwukrotnie był lepszy o dwa gole, ale ostatecznie musiał podzielić się punktami z Pistoletami, którym udało się skutecznie odrobić straty. Pierwszy raz przewagę dwóch bramek udało się Luisowi osiągnąć po kwadransie gry, gdy do siatki trafił najlepszy na placu gry – Marcin Michalak. Chwilę przed zejściem na przerwę El Pistoleros złapali kontakt za sprawą drugiego gola Jakuba Strzeleckiego. W 26 min L&S wygrywał 4:2. Przewagę roztrwonił w ostatnich siedmiu minutach. W 33 min na 3:4 trafił Borys Laufer, a punkt, który okazał się pierwszym wywalczonym na najwyższym poziomie przez beniaminka, trzy minuty przed końcem uratował Wojciech Remblewski.

Luis&Spółka – El Pistoleros 4:4 (3:2)
⚽️ 3′ 26′ Józef Pawlak, 13′ Mateusz Czajka, 15′ Marcin Michalak – 4′ 19′ Jakub Strzelecki, 33′ Borys Laufer, 37′ Wojciech Remblewski
⭐️ Marcin Michalak (Luis&Spółka)

Superbet 2. WL Liga: Derby Łazarza na remis

Imperium Łazarskie w dalszym ciągu nie może odnieść zwycięstwa w derbach Łazarza, choć wyniki z każdym kolejnym sezonem są coraz lepsze. Po czterech wygranych Ledów w poprzedniej edycji pojedynek dwóch łazarskich zespołów zakończył się remisem 3:3. W tegorocznej kampanii znów obie drużyny podzieliły się punktami. Bliższe wygranej było Imperium, które przed upływem dziesiątej minuty gry wygrywało po golach Marcina Busza 2:0. Po zmianie stron do głosu doszły Ledy. W 24 min gola kontaktowego zdobył Artur Stawski. Wyrównanie nadeszło późno, bo w 38 min. Bramkę na wagę jednego punktu strzelił Mateusz Jachalski.

Na zakończenie środowych zmagań doszło do rywalizacji dwóch niedoszłych spadkowiczów – Domu Wydawniczego Rebis i Jogi Bonito. Mecz był jednostronnym widowiskiem, w którym zdecydowanie lepsi byli zawodnicy tej pierwszej drużyny. Do przerwy prowadzili 2:0, a po sześciu minutach od wznowienia gry już 4:0. Przewaga Rebisu na chwilę uległa zmianie. W 33 min Joga Bonito zdobyła gola honorowego, na którego natychmiast odpowiedział Tomasz Majer ustalając rezultat spotkania na 5:1.

Imperium Łazarskie – LED Lighting Team 2:2 (2:0)
⚽️ 1′ 9′ Marcin Busz – 24′ Artur Stawski, 38′ Mateusz Jachalski
⭐️ Marcin Busz (Imperium Łazarskie)

Dom Wydawniczy Rebis – Joga Bonito 5:1 (2:0)
⚽️ 11′ Mateusz Zbierski, 18′ Bartłomiej Cmok, 25′ Robert Sobkowiak, 26′ Stanisław Kubala (samob.), 35′ Tomasz Majer – 33′ Michał Odoliński
🟡 Krzysztof Adamczak (Dom Wydawniczy Rebis)
⭐️ Mateusz Zbierski (Dom Wydawniczy Rebis)

Superbet 3. WL Liga: Efektowny początek Gietewu

Po nieudanych play-offach do gry w trzeciej lidze wrócili Polibulls i Gietewu. Mecz pomiędzy obiema ekipami w półfinale zostanie zapamiętany na długo. Polibulls przed tygodniem w walce o finał roztrwonili 4-bramkową przewagę. W środę dwukrotnie prowadzili z Whiskonzy różnicą dwóch goli. Po pierwszej części było 2:0, a w 27 min 3:1. Rywale doprowadzili do wyrównania w 31 min. Byki zdołały trafić na 4:3, ale 90 sekund przed końcem pojedynku straciły czwartego gola. Autorem trafienia wyrównującego był Karol Łuczak, dla którego była to trzecia bramka w meczu. Gietewu zgarnęło bezproblemowe trzy oczka po wysokiej wygranej nad ICPen-em 10:1. Spotkanie było popisem duetu Mateusz Sibila – Mateusz Jóźwiak. Obaj zdobyli po cztery gole.

Pierwszy raz o ligowe punkty rywalizowały rezerwy FDK. Debiut zakończył się wygraną nad wymagającym rywalem, jakim niewątpliwie jest Unifi Squad. Początek należał do rywali, którzy już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Mateusza Furmanka. Drugi zespół FDK szybko odwrócił wynik – w 7 min wygrywali 2:1 po golach Filipa Godurkiewicza i Dawida Szylera. Choć Unifi zdołało jeszcze wyrównać to na przerwę rezerwy pierwszoligowca zeszli z prowadzeniem 3:2. Po zmianie stron gole padały w ostatnich ośmiu minutach. Trzy razy trafili zawodnicy FDK, w tym Godurkiewicz, który powiększył swój dorobek dwukrotnie i dwa razy na listę strzelców wpisali się gracze Unifi kończąc strzelanie w tym pojedynku. FDK II w debiucie po ciekawym spotkaniu wygrało 6:4.

Polibulls – Whiskonzy 4:4 (2:0)
⚽️ 17′ 27′ Kacper Muzyka, 7′ Jakub Żyła, 34′ Jakub Cichocki – 25′ 31′ 39′ Karol Łuczak, 26′ Jakub Jarmuszkiewicz