Synowie Gehenny na czele elity na koniec 13. kolejki

W meczu na szczycie pierwszej ligi Synowie Gehenny pokonali transkrupkę.pl i objęli prowadzenie w klasyfikacji. Gol w ostatniej sekundzie zadecydował o remisie w pierwszym meczu grupy spadkowej, w którym Braga rywalizowała z Bistrem Kopernik.

Superbet 1. WL Liga: Synowie Gehenny na czele

W piątkowy wieczór, na zakończenie trzynastej serii spotkań, zostały rozegrane dwa pojedynki rozpoczynające fazę finałową w pierwszej lidze. Na start odbyło się hitowe starcie drugich Synów Gehenny z trzecią transkrupką.pl. Stawką meczu był fotel lidera. Oba zespoły po raz czwarty stanęły na przeciw siebie w obecnym sezonie. W lepszych nastrojach byli czerwono-czarni, którzy w fazie zasadniczej ligowych zmagań wygrali 7:3. I choć przegrali grupową potyczkę w Superbet Pucharze WL Ligi to w walce o finał ograli transkrupkę.pl po rzutach karnych.

Listopadowy pojedynek również zakończył się sukcesem Synów Gehenny. Po sześciu minutach transkrupka.pl wygrywała 1:0. Na prowadzenie ćwierćfinalistów Pucharu Polski wyprowadził Paweł Mokrzycki. Radość trwała krótko, bo mniej niż 120 sekund. Do wyrównania doprowadził Filip Nowak. Kluczowe dla losów pojedynku okazały się trzy minuty – między 23, a 25 min gry. Wówczas czerwono-czarni zamknęli mecz strzelając seryjnie trzy gole. W 23 i 24 min na listę strzelców wpisał się Marcin Kucharski, a na 4:1 podwyższył Nowak. Transkrupka.pl zdołała jeszcze raz wpakować piłkę do siatki – ponownie za sprawą Mokrzyckiego. Synowie Gehenny nie pozwolili na więcej i ostatecznie wygrali w hicie kolejki 4:2. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu nowego lidera elity.

Walkę o utrzymanie rozpoczęli Bistro Kopernik i FSC Braga. Po trzynastu minutach w zdecydowanie lepszych nastrojach był beniaminek, który wygrywał 3:0. Bramkarza Bragi pokonywali kolejno Krzysztof Grupa, Patryk Schulz i Mateusz Adamczyk. Przed przerwą FSC udało się zmniejszyć straty dzięki bramce Mateusza Gajewskiego. Druga część rozpoczęła się od drugiego trafienia Grupy, który podwyższył prowadzenie na 4:1. Kolejne minuty były już pełną dominacją Bragi. FSC rozpoczęło pościg, który omal nie zakończył się pełnym sukcesem, czyli zdobyciem kompletu punktów. W 31 min Braga wygrywała 5:4! Dwukrotnie do siatki trafił Mikołaj Hajdasz, raz Michał Gruszka i ponownie Gajewski, który dał prowadzenie swojej ekipie. Tego nie udało się utrzymać. W ostatniej sekundzie punkt Bistro Kopernik uratował Miron Walczak. Po jego trafieniu sędzia zakończył to emocjonujące spotkanie.

Liderem po 13. kolejkach w pierwszej lidze zostali Synowie Gehenny, którzy mają obecnie dwa punkty przewagi i jeden mecz więcej rozegrany od IKP Olimpii. Transkrupka.pl traci już cztery oczka do lidera. Na czele grupy spadkowej pozostało Bistro Kopernik, które było bliskie straty tej pozycji na rzecz Bragi. Ostatecznie FSC zaprzepaściło szansę na spory skok w tabeli i pozostało w strefie spadkowej – na dziewiątym miejscu.

transkrupka.pl – Synowie Gehenny 2:4 (1:1)