Efektowne Gietewu w meczu na szczycie

Chłosta i Romanowski Nieruchomości z ważnymi wygranymi w walce o utrzymanie. Afgcomputers.pl po słabym starcie fazy finałowej odnieśli zwycięstwo w drugim meczu. Gietewu i Kolib Luboń FC efektownie zakończyli pierwszą rundę rozgrywek.

Superbet 1. WL Liga: Ważne zwycięstwa Chłosty i Romanowski Nieruchomości

W drugim meczu z rzędu w grupie spadkowej Bistro Kopernik pomimo prowadzenia kilkoma bramkami ostatecznie straciło punkty. W piątek beniaminek wygrywał z Bragą już 4:1, ale ostatecznie dzięki bramce w ostatniej sekundzie uratował remis 5:5. Tym razem, w starciu przeciwko Chłoście, zespół z Grunwaldu do 19. minuty był lepszy o dwa gole. Prowadzenia nie utrzymał. Jeszcze przed przerwą stracił dwie bramki, a po zmianie stron nie potrafił poważniej zagrozić bramce rywala. Do siatki trafiali tylko zawodnicy Chłosty, a konkretniej Dominik Bednarek, który do gola z 19 min dorzucił jeszcze trzy trafienia.

Chłosta wygrała 5:2 i została nowym liderem grupy spadkowej. Na drugie miejsce awansowały Romanowski Nieruchomości, które okazały się lepsze od Bragi. Jeszcze przed upływem piętnastej minuty gry wygrywały 3:0. Braga wróciła do gry na początku drugiej części – przed przerwą trafił Mateusz Gajewski, a po przerwie bramka Mikołaja Hajdasza z 21 min zniwelowała stratę do jednego gola. RN otrząsnął się po okresie przewagi przeciwnika i po upływie kolejnych 180 sekund wygrywał 4:2. Na listę strzelców, drugi raz w tym spotkaniu, wpisał się Mikołaj Michałowski. Dziesięć minut później było już po meczu. Romanowski Nieruchomości zdobyły piątego gola, a jego autorem został Mikołaj Rybarczyk. Bragę stać było na trzecie trafienie, które ustaliło wynik potyczki.

Bistro Kopernik – Chłosta 2:5 (2:2)

⚽️ 1′ Ihor Mykhalchuk, 12′ Adam Pawlak – 19′ 25′ 28′ 35′ Dominik Bednarek, 20′ Mikołaj Nowak
🟡 Adam Pawlak, Mikołaj Daszkiewicz (obaj Bistro Kopernik), Mateusz Bednarek, Mikołaj Nowak, Hubert Waliszak (wszyscy Chłosta)
🟡 🔴 Mateusz Bednarek, Mikołaj Nowak (obaj Chłosta, za drugą żółtą kartkę)
⭐️ Dominik Bednarek (Chłosta)

Romanowski Nieruchomości – FSC Braga 5:3 (3:1)

⚽️ 3′ 24′ Mikołaj Michałowski, 8′ Krzysztof Patalas, 14′ Dominik Romanowski, 34′ Mikołaj Rybarczyk – 17′ Mateusz Gajewski, 21′ Mikołaj Hajdasz, 37′ Krzysztof Patalas (samob.)
⭐️ Krystian Nowicki (Romanowski Nieruchomości)

Superbet 2. WL Liga: Udana rehabilitacja afgcomputers.pl

Afgcomputers.pl udanie zrehabilitowali się po słabym występie przeciwko Prostalowi (0:5) i ograli drugą przeszkodę w grupie mistrzowskiej. Mecz przeciwko rezerwom Diadala zakończył się pewnym 4-bramkowym zwycięstwem – 5:1. Prowadzenie dla beniaminka uzyskał Oliver Strosin. Diadal zdołał wyrównać, ale na przerwę zszedł ze stratą gola. Wygraną afgcomputers.pl przypieczętowali w ostatnich ośmiu minutach, podczas których zdobyli kolejne trzy bramki. Dublet skompletował Strosin, a dwukrotnie do siatki trafił Jakub Tonder.

Beniaminek awansował na czwarte miejsce i zrównał się punktami z drugim Almaturem oraz trzecim El Pistoleros. Diadal II spadł na ostatnią lokatę.

afgcomputers.pl – Diadal II 5:1 (2:1)

⚽️ 8′ 37′ Oliver Strosin, 32′ 38′ Jakub Tonder, 19′ Sebastian Łuczak – 10′ Kacper Niezborała
⭐️ Oliver Strosin (afgcomputers.pl)

Superbet 3. WL Liga: Efektowne wygrane na zakończenie fazy zasadniczej

Cztery zespoły zakończyły rywalizację w pierwszej rundzie rozgrywek. Kolib, który już wcześniej zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej, ograł Błękitnych Czerwonak, dla których ostatnie zawody były pojedynkiem o być albo nie być w grupie barażowej. Lubonianie nie mieli większych problemów z przeciwnikiem i przez całe spotkanie kontrolowali jego przebieg ostatecznie wygrywając 7:3. Porażka dla zespołu z Czerwonaka była jednoznaczna ze spadkiem z szóstego na siódme miejsce. Do grupy barażowej awansowały Byczki.

W ostatnim poniedziałkowym pojedynku doszło do bezpośredniego spotkania dwóch zespołów z grupy mistrzowskiej. Stawką była pełna zdobycz punktowa do klasyfikacji drugiej rundy. Tą udało się wywalczyć Gietewu. Czerwono-czarni wysoko pokonali Atmosfericia 7:1. Cztery bramki zdobył najlepszy strzelec – Mateusz Jóźwiak, który w 7 min rozpoczął strzelanie, a pół godziny później jako ostatni skierował piłkę do siatki.

Po poniedziałkowych zwycięstwach Kolib i Gietewu poprawili swoje miejsca w grupie mistrzowskiej. Czerwono-czarni rywalizację wśród najlepszych rozpoczną z drugiego miejsce, natomiast lubonianie z trzeciego.

Błękitni Czerwonak – Kolib Luboń FC 3:7 (1:3)

⚽️ 9′ Emil Pauś, 33′ Mateusz Świercz, 40′ Szymon Górka – 10′ 25′ Paweł Balcerek, 23′ 29′ Paweł Strucki, 1′ Wojciech Król, 15′ Dariusz Bąkowski, 37′ Dominik Przybylski