Zwycięski pościg Synów Gehenny

Synowie Gehenny po trudnym boju ograli Romanowski Nieruchomości 4:3, choć na początku drugiej odsłony przegrywali 1:3. FarbSystem odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Ważne wygrane wpadły na konta Unifi Squad i Goalbusters.

Superbet 1. WL Liga: Pościg zakończony zdobyciem trzech punktów

Ciekawy przebieg miał pojedynek pewnych gry w grupie mistrzowskiej Synów Gehenny z walczącym o piątkę zespołem Romanowski Nieruchomości. Biało-zieloni musieli wygrać – wówczas zrównaliby się punktami z Bistrem Kopernik, który zajmuje … piąte miejsce. Mecz układał się po myśli drużyny Romanowskiego. Choć w 15 min do wyrównania doprowadził Rafał Metelski, który odpowiedział na gola Pawła Czarneckiego, to na przełomie pierwszej i drugiej części Nieruchomości odskoczyły rywalom na odległość dwóch goli. Bramkarza czerwono-czarnych w 20 i 22 min pokonał Mikołaj Michałowski. Synowie Gehenny podkręcili tempo i zagrali jak zespół, który walczy o mistrzostwo. W 27 min gola kontaktowego zdobył Filip Nowak, a cztery minuty później swój dorobek podwoił Metelski. Obrońcy brązowych medali poszli za ciosem i dopięli swego w 32 min. Ponownie piłkę w siatce ulokował lider klasyfikacji strzelców – Nowak. Romanowski Nieruchomości wprowadzili do gry lotnego bramkarza i zamknęli w na własnej połowie rywala. Najbliżej zdobycia bramki wyrównującej byli w ostatniej sekundzie, lecz futbolówka po uderzeniu z dystansu trafiła w poprzeczkę.

Trzy mecze bez porażki to było za mało na grę o grupę mistrzowską do końca fazy zasadniczej. Romanowski Nieruchomości w drugiej rundzie zagrają w grupie spadkowej. Synowie Gehenny dzięki wygranej zrównali się punktami z liderującą transkrupką.pl. Do najlepszej piątki awansował czwarty w tabeli Diadal. O ostatnie wolne miejsce zagrają Bistro Kopernik, Chłosta i Luis&Spółka.

Synowie Gehenny – Romanowski Nieruchomości 4:3 (1:2)

⚽️ 15′ 29′ Rafał Metelski, 27′ 32′ Filip Nowak – 20′ 22′ Mikołaj Michałowski, 10′ Paweł Czarnecki
⭐️ Rafał Metelski (Synowie Gehenny)

Superbet 2. WL Liga: Drugie zwycięstwo z rzędu FarbSystem-u

Na drugim froncie odbyło się spotkanie dwóch zespołów pewnych gry w grupie spadkowej. Dla układu tabeli fazy finałowej był to ważny mecz, gdyż do dorobku drugiej rundy wpadała pełna pula wywalczona w tej potyczce. Na zwycięskiej ścieżce pozostał FarbSystem. Beniaminek wygrywał z Jogą Bonito od dziesiątej minuty, gdy skutecznie akcję wykończył Michał Jaśkowiak. W drugiej części pokusił się o powiększenie przewagi. W 23 min pierwszego z dwóch goli zdobył Piotr Schulze, a cztery minuty później na 3:0 podwyższył Jakub Budych. Joga Bonito zdołała zdobyć bramkę honorową za sprawą uderzenia Bartosz Romanowskiego. W końcowych fragmentach wynik meczu ustalił wspomniany wcześniej Schulze. W 38 min trafił na 4:1.

Dzięki drugiej wygranej z rzędu FarbSystem przeskoczył Jogę Bonito w obu klasyfikacjach – w grupie A awansował na szóste miejsce, natomiast w tej najważniejszej, czyli grupie spadkowej, na trzecią lokatę.

Joga Bonito – FarbSystem 1:4 (0:1)

⚽️ 33′ Romanowski Bartosz – 23′ 38′ Piotr Schulze, 10′ Michał Jaśkowiak, 27′ Jakub Budych
⭐️ Piotr Schulze (FarbSystem)

Superbet 3. WL Liga: Ważne wygrane Goalbusters i Unifi Squad

Walka o utrzymanie w trzeciej lidze wkracza w decydująca fazę. W grupie B doszło do meczu o przysłowiowe sześć punktów pomiędzy dwoma zespołami z identyczną liczbą oczek w dorobku. O wygranej Goalbusters zadecydowała pierwsza część gry, która zakończyła się prowadzeniem 2:0. Autorem obu bramek został Kamil Urbański. W 40 min dołożył trzecie trafienie, które ustaliło wynik spotkania na 4:2. Wcześniej Czarne Pantery dwukrotnie łapały kontakt bramkowy.

Unifi Squad nie odpuszcza w walce o grupę mistrzowską. W meczu o być albo nie być w tej grze pokonał zamykający ligową stawkę JKS 3:1. Spotkanie rozpoczęło się od gola Bartosza Surmy w 3 min. Radość beniaminka nie trwała długo. JKS doprowadził do wyrównania 120 sekund później, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Jerzyński. Unifi było tego dnia lepsze. Zwycięstwo zapewnił Damian Januszewski, który przed przerwą dał prowadzenie 2:1, a cztery minuty przed końcowym gwizdkiem przypieczętował ważne trzy oczka.

Sytuacja JKS-u w grupie A wygląda coraz gorzej. Drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a w ostatnich trzech meczach dwukrotnie rywalizować będzie z zespołami z czołówki. Trzymać kciuki za niespodzianki w tych potyczkach będą zawodnicy Unifi Squad, którzy tracą punkt do trzeciej lokaty. W grupie B oddech po zwycięstwie złapali Goalbusters. Obecnie mają trzy oczka więcej od zespołów z miejsc gwarantujących grę w grupie spadkowej. W tym gronie są Czarne Pantery i PWW.

Goalbusters – Czarne Pantery 4:2 (2:0)

⚽️ 15′ 17′ 40′ Kamil Urbański, 25′ Bartosz Chrząszcz – 24′ Adrian Górak, 30′ Mateusz Trzybiński