El Pistoleros w pierwszej lidze!

El Pistoleros po zwycięstwie nad Prostalem awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej. Braga pomimo wygranej spadła do drugiej ligi, z którą pożegnał się FC Albatros. FarbSystem uzyskał prawo gry w Superbet Pucharze Wiary Lecha. Polibulls objeli prowadzenie w grupie barażowej.

Superbet 1. WL Liga: Spadek Bragi

Poznaliśmy drugiego spadkowicza. Braga mogła jeszcze zająć miejsce barażowe, ale po środowych meczach sytuacja wyjaśniła się na jej niekorzyść. Pomimo zwycięstwa nad Chłostą o spadku FSC zadecydowało zwycięstwo Bistra Kopernik nad Ejbrami. Lubonianie prowadzili do przerwy 1:0, ale po zmianie stron nie zdołali utrzymać skromnej przewagi. Zespół z Grunwaldu w drugiej połowie był zdecydowanie lepszą drużyną. Po siedmiu minutach odwrócił wynik, a następnie po stracie bramki na 2:2 zdobył kolejne trzy gole. W 39 min Ejbry trafiły po raz trzeci ustalając rezultat meczu na 5:3 dla Kopernika. Braga na zakończenie sezonu spóźniła się z formą. W ostatnich pięciu spotkaniach przegrała ledwie raz, a w pozostałych meczach zdobyła osiem punktów. Trzy wpadły za mecz z Chłostą. FSC prowadził 2:0 po dziesięciu minutach, a po pół godzinie gry osiągnął 4-bramkową przewagę. Chłosta w ostatnich fragmentach spotkania starała się wrócić do gry. Udało jej się zdobyć trzy bramki i zniwelować stratę do jednego gola. W 37 min po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Mateusz Gajewski. Był to gol pieczętujący komplet punktów dla FSC. Chłoście udało się doprowadzić do emocjonującej końcówki, ale na zdobycie wyrównującej bramki nie starczyło już czasu. Braga wygrała 6:5.

Chłosta pomimo porażki będzie najlepszym zespołem grupy spadkowej. O kolejne dwa miejsca, z których jedno jest gwarantem utrzymania w elicie, bezpośredni bój stoczą Romanowski Nieruchomości i Bistro Kopernik. Oba zespoły mają obecnie identyczną liczbę punktów. Przewaga w postaci wygranej w pierwszej rundzie jest po stronie zawodników z Grunwaldu, którzy do zajęcia upragnionej siódmej lokaty będą potrzebowali remisu. Do drugiej ligi spadły Braga i Ejbry.

Ejbry Luboń – Bistro Kopernik 3:5 (1:0)

⚽️ 7′ 28′ Marcin Szejn, 39′ Michał Gawron – 24′ 33′ Mikołaj Daszkiewicz, 29′ 32′ Patrtyk Schulz, 27′ Damian Różański (samob.)
⭐️ Mikołaj Daszkiewicz (Bistro Kopernik)

FSC Braga – Chłosta 6:5 (2:1)

⚽️ 4′ 25′ 37′ Mateusz Gajewski, 9′ Michał Gruszka, 23′ Piotr Błaszak, 30′ Aleks Glabus – 19′ 39′ Marek Woroch, 31′ Mikołaj Nowak, 34′ Mateusz Wiśniewski, 36′ Hubert Waliszak
🟡 Mateusz Wawrowski (Chłosta)
⭐️ Mateusz Gajewski (FSC Braga)

Superbet 2. WL Liga: El Pistoleros w pierwszej lidze, FarbSystem zagra o Superbet Puchar Wiary Lecha

Najważniejszy mecz środowej serii został rozegrany jako pierwszy. Był to pojedynek o awans do elity. El Pistoleros musieli wygrać, natomiast Prostal musiał pokonać złocisto-czarnych różnicą … sześciu bramek. Na remis liczyli afgcomputers.pl oraz Evertec, który w przypadku potknięcia … afgcomputers.pl wróciliby do elity. Scenariuszy było wiele, ale El Pistoleros postanowili rozwiać wszelkie wątpliwości już po pierwszym meczu. Choć przegrywali po pięciu minutach 0:1 to zdołali odwrócić wynik i utrzymać prowadzenie do końcowego gwizdka. Gole na wagę awansu do pierwszej ligi strzelili Dominik Kusa, który w 20 min wyrównał stan gry i Jakub Strzelecki. Kapitan wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w 24 min. El Pistoleros do końca spotkania nie dali się już zaskoczyć i po jego zakończeniu mogli unieść ręce w geście triumfu. Po wywalczeniu dwóch awansów do drugiej i trzeciej ligi, zdobyciu dwóch Pucharów WL Ligi i jednego Pucharu Wiary Lecha, grze w Pucharze Polski doczekali się promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której zagrają już na wiosnę. Ostatnią niewiadomą w grupie mistrzowskiej pozostało obsadzenie trzeciego miejsca. Evertec czekał na jakąkolwiek stratę punktów przez afgcomputers.pl. Beniaminek nie sprostał Almaturowi i choć walczył do końca o korzystny rezultat to ostatecznie musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego rywala. Kapitalne zawody między słupkami rozegrał Radosław Mróz, który wybronił dwa rzuty karne. Almatur wygrał 4:2, więc brązowe medale trafią na szyje zawodników Evertec-a.

Lacus Stoczniowiec nie zagra w Superbet Pucharze Wiary Lecha. Szanse stracił w ostatniej minucie pojedynku z Imperium Łazarskim po trafieniu Bartosza Kędzierskiego, który zdobył gola na 3:3. Wcześniej na bramkę Jakuba Raszewskiego, jeszcze przed przerwą, odpowiedział Mateusz Barłóg. Po zmianie stron Stoczniowcy, po dwóch golach Adam Kluczyńskiego, wyszli na prowadzenie 3:1. Dubletem popisał się także Kędzierski, który w 28 min zdobył gola kontaktowego, a następnie w ostatnich sekundach wyrównał stan gry. Remisem 3:3 zakończył się także pojedynek Habitat – LED Lighting Team. Miał on podobny przebieg do starcia Stoczniowców z Imperium. Habitat wygrywał 3:1, ale na zakończenie potyczki stracił przewagę za sprawą dwóch goli Damiana Woytyniaka, który po trafieniach z 36 i 40 min doprowadził do remisu. Dzięki jednopunktowej zdobyczy jego drużyna pozostała w grze o utrzymanie.

Nie odbyło się spotkanie FarbSystemu z FC Albatrosem (ten drugi zespół oddał mecz walkowerem). Miało ono duży wpływ na tabelę i rozstrzygnięcia. Do Superbet Pucharu Wiary Lecha awansował FarbSystem, natomiast Albatros pożegnał się z drugą ligą po trzech sezonach gry na tym poziomie rozgrywkowym.

Prostal – El Pistoleros 1:2 (1:1)

⚽️ 5′ Mateusz Walczyk – 20′ Dominik Kusa, 24′ Jakub Strzelecki
⭐️ Jakub Strzelecki (El Pistoleros)

FFC Habitat – LED Lighting Team 3:3 (1:1)

⚽️ 9′ 27′ Sebastian Olejniczak, 35′ Dominik Rogoziński – 36′ 40′ Damian Woytyniak, 15′ Krzysztof Filas
⭐️ Damian Woytyniak (LED Lighting Team)

Imperium Łazarskie – Lacus Stoczniowiec 3:3 (1:1)

⚽️ 28′ 40′ Bartosz Kędzierski, 19′ Mateusz Barłóg – 21′ 25′ Adam Kluczyński, 7′ Jakub Raszewski
⭐️ Bartosz Kędzierski (Imperium Łazarskie)

afgcomputers.pl – Biuro Podróży Almatur 2:4 (1:1)

⚽️ 11′ Kamil Kosicki, 38′ Tomasz Klamecki – 18′ 23′ Maciej Smoczyk, 28′ 40′ Mikołaj Steike
⭐️ Radosław Mróz (Biuro Podróży Almatur)

Superbet 3. WL Liga: Polibulls na czele grupy barażowej

Polibulls byli ostatnim zespołem w grupie barażowej, który zainaugurował fazę finałową. Dzięki korzystnym rozstrzygnięciom w pozostałych grach przy zwycięstwie mógł wskoczyć na pozycję lidera. Ta sztuka się udała. Polibulls pewnie ograli ICPen 7:4. Trzybramkową przewagę osiągnęli już w pierwszej odsłonie, po której wygrywali 4:1. Do 30. minuty powiększyli ją do pięciu goli, lecz w końcówce dali sobie wbić dwie bramki.

W następnym spotkaniu, które zostanie rozegrane już w piątek, Polibulls powalczą o awans do play-off. Rywalem będą zajmujący czwarte miejsce Szturmowcy, dla których będzie to pojedynek o … pozycję lidera.

Polibulls – ICPen 7:4 (4:1)

⚽️ 3′ 28′ Jan Macionga, 7′ Jakub Cichocki, 10′ Jakub Żyła, 12′ Filip Szymkowiak, 27′ Kacper Muzyka, 30′ Bartosz Pertek – 11′ Piotr Marek, 26′ Jakub Wołoszyn, 32′ Marcin Witkowski, 39′ Denys Dubovskyy