FTF nowym liderem trzeciej ligi

Na czoło trzecioligowej tabeli awansował FTF, który wygrał aż 10:0. Jesienną edycję zakończyły kolejne cztery ekipy. Tornado pokonało FDK, a Whiskonzy ograło ICPen.

Superbet 2. WL Liga: Udany koniec sezonu w wykonaniu Tornada

W słabym stylu jesienną edycję zakończył najlepszy zespół w drugiej lidze. FDK w drugim kolejnym meczu nie potrafił zdobyć choćby punktu i po przegranej z afgcomputers.pl poniósł kolejną ulegając Tornadu Ognik 0:5. Żółto-niebiescy wynik otworzyli pod koniec pierwszej odsłony. W 18 min na listę strzelców wpisał się Piotr Skorupski, który podwoił swój dorobek w drugiej części. Dubletem popisał się także Dawid Dobrzyński, którego trafienia ustaliły rezultat. Wygrana nad FDK była drugim zwycięstwem z rzędu Tornada.

Potyczka FDK z Tornadem była ostatnią w grupie mistrzowskiej. Awans do pierwszej ligi wywalczyły FDK i El Pistoleros. W play-off zagrają Evertec, afgcomputers.pl i Prostal. Dwie pierwsze ekipy zmierzą się ze sobą w półfinale, natomiast Prostal o finał zagra z ósmym zespołem elity – Bistro Kopernik lub Romanowski Nieruchomości.

FDK – Tornado Ognik 0:5 (0:1)

⚽️ 18′ 31′ Piotr Skorupski, 38′ 39′ Dawid Dobrzyński, 33′ Marcin Wojtaszyk
⭐️ Piotr Skorupski (Tornado Ognik)

Superbet 3. WL Liga: FTF liderem

Udany tydzień ma za sobą FTF, który zakończył 15. kolejkę z kompletem dwóch zwycięstw – w poniedziałek nie dał szans Revengersom (8:2), w czwartek nie pozostawił złudzeń FC Atmosfericiowi. Z tym ostatnim przeciwnikiem wygrał 10:0. Ośmioma trafieniami podzieliło się dwóch zawodników – Paweł Mielcarzewicz (pięć goli) i Patryk Tym (hattrick).

Jesienną edycję zakończyły ICPen i Whiskonzy. Dwie najsłabsze drużyny grupy spadkowej rozegrały ciekawe spotkanie, w którym decydujące trafienia zostały zdobyte w ostatnich minutach gry. Do przerwy Whiskonzy wygrywało 2:0 po golach Jakuba Krukowskiego i Jakuba Jarmuszkiewicza. Prowadzenie straciło sześć minut przed końcowym gwizdkiem. Bramkę kontaktową zdobył Marcin Witkowski, a do remisu doprowadził najlepszy strzelec ICPen-u – Piotr Marek. Whiskonzy ponownie zdołało wyjść na 2-bramkowe prowadzenie, gdy do siatki odpowiednio w 38 i 39 min trafiali Karol Łuczak oraz drugi raz w tym spotkaniu Krukowski. ICPen rzucił się do odrabiania strat, ale do zdobycia gola wyrównującego zabrakło już czas. W ostatniej minucie stratę zmniejszył Piotr Marek.

Na czoło tabeli grupy mistrzowskiej wskoczył FTF. Atmosferić już w pierwszym meczu fazy finałowej stracił szansę na bezpośredni awans. Szczęścia, po raz czwarty w historii, spróbuje w play-off, gdzie w 1/2 finału spotka się z piątym zespołem trzeciej ligi. Whiskonzy jesienną edycję zakończyli na jedenastej lokacie, ICPen na dwunastej.

FTF – FC Atmosferić 10:0 (4:0)

⚽️ 8′ 18′ 29′ 37′ 39′ Paweł Mielcarzewicz, 13′ 24′ 31′ Patryk Tym, 4′ Paweł Książek, 35′ Kamil Kapałczyński