Start pierwszej i drugiej ligi

Po dwóch ligowych dniach z trzecią ligą nadszedł czas na inaugurację zmagań w elicie i na jej zapleczu. Efektowny start, już pod nowym szyldem, zanotowały Pingwiny, które grają pod nazwą Diadal. W derbach Łazarza padł remis, wysokimi zwycięstwami popisali się FC Albatros i FFC Habitat. W trzeciej lidze wygrali Revengersi i PWW, a punktami podzielili się Szturmowcy i Znajomi Sędziego.

Superbet 1. WL Liga: Wicemistrzowie gromią na inaugurację

Przed startem sezonu doszło do połączenia dwóch drużyn. Tilted Penguins postanowił rozpocząć współpracę z Diadal-em i na jesień przystąpił do rozgrywek pod szyldem … Diadal. Debiut pod nową nazwą wypadł efektownie. Wicemistrzowie wiosennej edycji pokonali Noteciaków 6:0. Łupem bramkowym podzieliło się dwóch zawodników – Jakub Staszyński (4 gole) i Adam Wojciechowski (2).

Diadal – Noteciaki 6:0 (3:0)

⚽️ 17′ 20′ 31′ 40′ Jakub Staszyński, 25′ 34′ Adam Wojciechowski
⭐️ Jakub Staszyński (Diadal)

Superbet 2. WL Liga: Derby Łazarza na remis

W rozegranych wcześniej derbach Łazarza za każdym razem górą były Ledy, które wygrały wszystkie cztery potyczki. Piąty mecz przełamał tą serię. Zakończył się remisem 3:3. Imperium Łazarskie wyszło na prowadzenie w 7 min, gdy bramkarza Ledów pokonał Zbigniew Urbaniak, który trafił także cztery minuty przed przerwą. Jego druga bramka dała remis 2:2 i była odpowiedzią na gole Mateusza Jachalskiego oraz Damiana Woytyniaka. Po zmianie stron piłkę do siatki wpakowali Oskar Fornalik i Bartosz Kędzierski. Ten ostatni ustalił wynik spotkania w 31 min.

Wysokimi wygranymi na start jesieni mogą pochwalić się FFC Habitat i FC Albatros. Oba zespoły nie dały szans swoim rywalom i pokonały ich 6:1. Habitat do przerwy remisował z Jogą Bonito. Kluczowe okazały się cztery minuty po przerwie, podczas których Habitat wynik 1:1 zmienił na prowadzenie 4:1. Strzelanie w 39 min zakończył Jakub Liskowski ustrzelając tym samym dublet. Albatros od początku spotkania rozpoczął budowanie przewagi nad Domem Wydawniczym Rebis. Po kwadransie wygrywał 3:0 dzięki dwóm trafieniom Adama Cieślewicza i bramce Mikołaja Lukstaedta. W 28 min nadzieje Rebisowi dał Tomasz Majer, ale zostały one szybko rozwiane. 180 sekund później było już 4:1 po golu Pawła Koźmińskiego. W końcowych minutach dorobek bramkowy podreperował Cieślewicz, a na zakończenie meczu na listę strzelców wpisał się Błażej Duszyński.

LED Lighting Team – Imperium Łazarskie 3:3 (2:2)

⚽️ 13′ Mateusz Jachalski, 15′ Damian Woytyniak, 28′ Oskar Fornalik – 7′ 16′ Zbigniew Urbaniak, 31′ Bartosz Kędzierski
⭐️ Zbigniew Urbaniak (Imperium Łazarskie)

Joga Bonito – FFC Habitat 1:6 (1:1)

⚽️ 5′ Adam Jankowski – 25′ 39′ Jakub Liskowski, 4′ Marcin Moj, 23′ Bartosz Ziemniewski (samob.), 26′ Mateusz Werbiński, 32′ Jakub Kortyla
🟡 Marcin Moj (FFC Habitat)
🔴 Bartosz Ziemniewski (Joga Bonito)
⭐️ Jakub Liskowski (FFC Habitat)

FC Albatros – Dom Wydawniczy Rebis 6:1 (3:0)

⚽️ 6′ 15′ 35′ Adam Cieślewicz, 9′ Mikołaj Lukstaedt, 31′ Paweł Koźmiński, 40′ Błażej Duszyński – 28′ Tomasz Majer
⭐️ Grzegorz Przesławski (FC Albatros)

Superbet 3. WL Liga: Pokaz siły Revengersów, kapitalny pościg PWW

Revengersi na Superbet WL Lidze grali tylko przy okazji zimowych edycji. W ostatnim czasie balansowali między pierwszą, a drugą ligą. W ostatnim sezonie pewnie wygrali rozgrywki zaplecza elity i już za kilka miesięcy przystąpią do walki o mistrzostwo. Wcześniej jednak przygotują się do tej rywalizacji na otwartych boiskach. Początek w ich wykonaniu był … dwucyfrowy. Inauguracyjny bój z Los Amarillos zakończył się zwycięstwem 10:4. Po pierwszej odsłonie Revengersi wygrywali 4:0. Efektownie mecz rozpoczął Mikołaj Ratajczak, który po ośmiu minutach gry miał na koncie dwie bramki. W dalszej części pojedynku tego dorobku już nie poprawił. Strzelali za to inni. Królem polowania po stronie beniaminka został Jakub Kłosik, który między 22, a 29 minutą ustrzelił hattricka. Trzy bramki na swoje konto zapisał także Tomasz Klimecki. Napastnik Los Amarillos starał się zmniejszyć straty – trafiał na 1:5, 2:5 i 4:8. Mecz dwiema bramkami w 37 i 39 min zamknął Szymon Ślosarz.

Podziałem punktów zakończyło się drugie trzecioligowe spotkanie rozegrane w środowy wieczór. Znajomi Sędziego wygrywali 1:0 po bramce Patryka Dziurli z 7 min. Był to ich pierwszy, historyczny gol w rozgrywkach Superbet WL Ligi. Gdy wydawało się, że wywalczą także pierwsze zwycięstwo to gola wyrównującego w 39 min zdobył Sebastian Cepiński, który uratował punkt Szturmowcom.

Trzy punkty wpadły na konto PWW, które ograło Onych 3:2. Żółto-czarni do 32. minuty wygrywali 2:0 po dublecie Mateusza Magdonia. W ostatnich minutach popisową partię rozegrał Tomasz Kramer, który trzykrotnie pokonał bramkarza Onych. Trafiał w 32, 33 i 35 min!

Los Amarillos – Revengers 4:10 (0:4)

⚽️ 25′ 26′ 35′ Tomasz Klimecki, 32′ Piotr Buszta – 22′ 27′ 29′ Jakub Kłosik, 37′ 39′ Szymon Ślosarz, 2′ 8′ Mikołaj Ratajczak, 14′ Stanisław Kobielak, 16′ Rafał Kuza, 28′ Artur Pastuszko (samob.)