afgcomputers.pl awansowali do Superbet 1. WL Ligi

Czwarty zespół poprzedniego sezonu w drugiej lidze awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dla zeszłorocznego beniaminka zaplecza elity jest to druga promocja z rzędu. W finale Superbet Play-off pokonał po emocjonującym meczu FSC Bragę. Do wyłonienia nowego pierwszoligowca potrzebna była dogrywka.

Do rywalizacji o ostatnie wolne miejsce w pierwszej lidze stanęły cztery drużyny – FSC Braga, Evertec, afgcomputers.pl i Prostal. Faworytem rywalizacji była ta pierwsza ekipa, która w poprzednich latach spędziła pięć edycji w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zanim Braga stanęła do rywalizacji w półfinale z Prostalem odbył się pierwszy mecz 1/2, w którym brązowi medaliści drugiego frontu – Evertec – zmierzyli się z czwartym afgcomputers.pl. Początek w wykonaniu zespołu prowadzonego przez Adama Aniołę był wyborny. Po czterech minutach i golach Macieja Pierzyńskiego AFG prowadziło 2:0. Ten sam zawodnik, który wyrósł na bohatera play-offów, w 9 min miał już na koncie trzy bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem – 5:0. Do siatki przed zmianą stron trafili jeszcze Jakub Tonder i Norbert Kwiecień. Evertec potrafił w pewnym momencie zmniejszyć stratę do trzech goli, ale nie zdołał zbliżyć się na odległość, która pozwalałaby myśleć o rozpoczęciu pogoni za rywalem. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną afgcomputers.pl 6:3.

W sobie tylko wiadomy sposób drugi mecz półfinałowy przegrał Prostal. Pierwsza odsłona zakończyła się remisem 1:1. Drugą w najlepszy możliwy sposób rozpoczął Prostal, którego na prowadzenie 2:1 w 16 min gry wyprowdził Mateusz Walczyk. Osiem minut później z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Aleks Glabus. Braga musiała sobie radzić o jednego zawodnika mniej i … sobie poradziła. Do wyrównania doprowadził niezawodny Mateusz Gajewski, a dwie minuty przed końcowym gwizdkiem na 3:2 trafił bramkarz FSC – Maciej Wiśniewski! Jak się później okazało było to trafienie na wagę awansu do finału.

To był prawdziwy rollercoaster! Pojedynek finałowy pomiędzy Bragą i AFG był godny starcia, którego stawką była pierwsza liga. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, a o tym kto zagra na wiosnę w elicie zadecydowała 3-minutowa dogrywka. Początek należał do Bragi, którą na dwubramkowe prowadzenie w 9 min wyprowadził strzelec obu goli, Mikołaj Hajdasz. Do głosu doszedł afgcomputers.pl. Gola kontaktowego na swoje konto zapisał Pierzyński, a następnie, już po zmianie stron na liście znaleźli się kolejno Tonder, Norbert Kwiecień i Olivier Strosin. Braga zdołała odwrócić wynik zdobywając kolejne trzy bramki. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Gajewski, ale wcześniej ważnego gola dającego kontakt zdobył Michał Gruszka. Skromnego prowadzenia nie udało się jednak utrzymać FSC. Kilkadziesiąt sekund przed końcem – w 29 min – trafił, po raz drugi w tym spotkaniu, Tonder. Był to gol pieczętujący dogrywkę. W dodatkowym czasie gry dało o sobie znać zmęczenie w szeregach Bragi, która przez całe spotkanie musiała rywalizować bez rezerwowych. Bez skrupułów wykorzystał to afgcomputers.pl zdobywając dwa gole na wagę awansu do pierwszej ligi! Drużynę do najwyższej klasy rozgrywkowej wprowadziły trafienia Sebastiana Łuczaka i Pierzyńskiego, który fazę play-ff zakończył z pięcioma trafieniami.