Pierwsza kolejka zakończona

Po trzech dniach zakończyła się pierwsza odsłona wiosennej edycji. W środowy wieczór odbyły się cztery potyczki, w których komplety punktów zgarnęły Joga Bonito, Unifi Squad, PWW i Los Amarillos.

Superbet 2. WL Liga: Niedoszły spadkowicz lepszy od beniaminka

Początkowo oba zespoły miały zamienić się ligami. Ostatecznie z uwagi na kilka wycofań z pierwszej, jak i drugiej ligi, Joga Bonito pozostała na zapleczu elity. Jej pierwszym rywalem był wicemistrz trzeciego frontu. FTF drugi raz w swojej historii trafił do drugiej ligi. Pierwsza przygoda, która miała miejsce podczas zeszłorocznej wiosny, zakończyła się spadkiem. Powrót na drugi szczebel nie był udany. Joga Bonito okazała się lepsza o trzy bramki. Najważniejszym momentem spotkania okazała się pierwsza część gry między ósmą, a dziesiątą minutą. Wówczas JB zdobyła dwa gole – do siatki trafili kolejno Dominik Kostrom i Bartosz Ziemniewski. W 39 min zdobył gola na 4:1.

FTF – Joga Bonito 1:4 (0:2)
⚽️ 38′ Paweł Książek – 10′ 39′ Bartosz Ziemniewski, 8′ Dominik Kostrom, 37′ Jakub Kośmicki
⭐️ Dominik Kostrom (Joga Bonito)

Superbet 3. WL Liga: Zwycięstwa Unifi Squad i PWW

Środową odsłonę pierwszej serii rozpoczęły szóstki Unifi Squad i Whiskonzy. Lepiej na inaugurację wypadli ci pierwsi. Przed przerwą dwukrotnie wyszli na prowadzenie. Wynik po dziesięciu minutach gry otworzył Mateusz Furmanek. Whiskonzy zdołało wyrównać za sprawą Michała Rokaszewicza, ale chwilę później ponownie musiało odrabiać straty, gdy do siatki trafił Rafał Rzepczyk. W drugiej części walczyli o kolejnego gola wyrównującego, lecz nie zdołali się przebić. W 39 min wynik meczu na raty ustalił Artur Nieborak. Unifi pokonało Whiskonzy 3:1.

Miłe złego początki – tak w skrócie mogą nazwać przebieg meczu Znajomi Sędziego, którzy ulegli PWW 1:4. Rozpoczęli znakomicie. Jeszcze przed upływem pierwszej minuty bramkarza przeciwników pokonał Łukasz Troszczyński. Prowadzenie ZS utrzymał do 11 min. Wyrównał ładnym uderzeniem z dystansu Marcin Szymkowiak. W drugiej odsłonie trafiali tylko zawodnicy PWW. Strzelanie po przerwie rozpoczął Andrzej Bukowski, który indywidualną akcję zakończył trafieniem na 2:1. Kolejne bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach. W 32 min na listę strzelców wpisał się Dawid Godyla, a trzy minuty przed końcem strzelanie zakończył Krzysztof Marciniak.

Whiskonzy – Unifi Squad 1:3 (1:2)
⚽️ 13′ Michał Rokaszewicz – 10′ Mateusz Furmanek, 14′ Rafał Rzepczyk, 39′ Artur Nieborak
⭐️ Jakub Jarmuszkiewicz (Whiskonzy)

PWW – Znajomi Sędziego 4:1 (1:1)
⚽️ 11′ Marcin Szymkowiak, 25′ Andrzej Bukowski, 32′ Dawid Godyla, 37′ Krzysztof Marciniak – 1′ Łukasz Troszczyński
⭐️ Andrzej Bukowski (PWW)

Superbet 4. WL Liga: Los Amarillos rozpoczęli od wygranej

Zero goli w pierwszej odsłonie, aż sześć w drugiej. Pojedynek Czarnych Panter z Los Amarillos przed zmianą stron był wyrównanym bojem. Po przerwie rozstrzygnął się w pierwszych pięciu minutach. To był czas Piotra Buszty, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców – w 21, 22 i 25 min. Czarne Pantery zdołały odpowiedź ledwie jedną bramką. Już nie wróciły do gry. Pięć minut przed jej końcem mecz zamknął Artur Pastuszko. Ostatecznie Los Amarillos wygrali 4:2.

Czarne Pantery – Los Amarillos 2:4 (0:0)
⚽️ 26′ Anton Mazur, 38′ Mateusz Trzybiński – 21′ 22′ 25′ Piotr Buszta, 35′ Artur Pastuszko