Luis&Spółka i FTF powalczą o najwyższe cele

Kolejne dwie drużyny zameldowały się w grupach mistrzowskich. Wśród najlepszych w elicie znalazł się Luis&Spółka, a o powró† w drugoligowe szeregi powalczy FTF. Nowym liderem pierwszego frontu, przynajmniej na 24 godziny, zostali Synowie Gehenny. Od zwycięstwa rywalizację w grupie spadkowej Superbet 2. WL Ligi rozpoczęła Trans-Stal. Bardzo blisko gry w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi jest FC Atmosferić.

Superbet 1. WL Liga: Luis&Spółka w najlepszej piątce elity

Kolejne cztery zespoły zakończyły fazę zasadniczą. Synowie Gehenny gładko ograli Diadala 4:0 i zanotowali awans na pierwsze miejsce, na którym spędzą czas przynajmniej do dziś do godziny 20:15. Kapitalne zawody rozegrał Jan Piechowski, który pomimo straty czterech bramek był zdecydowanie najlepszy na placu gry. Bramka dająca prowadzenie Synom Gehenny wpadła dopiero w 16 min. Jej autorem został Marcin Kucharski. Kolejne gole wpadły w końcowych sześciu minutach. Na 2:0 podwyższył Filip Nowak, a zwycięstwo w ostatnich 180 sekundach przypieczętowali Michał Metelski i Krystian Łutowicz.

W drugim meczu zmierzyły się dwa zespoły, które rywalizowały o ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej. Zasłużoną wygraną odniósł Luis&Spółka. Zieloni do przerwy wygrywali z Chłostą 3:0, a ostatecznie pokonali ją aż 9:1. Hattrickiem popisał się Dawid Zapał, który przed zmianą stron dwukrotnie skierował piłkę do siatki (na 2:0 i 3:0), a w drugiej odsłonie ustalił wynik potyczki.

Luis&Spółka po zwycięstwie nad Chłostą uzupełnił stawkę grupy mistrzowskiej, której obecnie przewodzą Synowie Gehenny. Byli mistrzowie WL Ligi – sprzed dwóch lat – w drugiej rundzie zagrają o utrzymanie wśród najlepszych.

Diadal – Synowie Gehenny 0:4 (0:1)

⚽️ 16′ Marcin Kucharski, 36′ Filip Nowak, 38′ Michał Metelski, 40′ Krystian Łutowicz
⭐️ Jan Piechowski (Diadal)

Chłosta – Luis&Spółka 1:9 (0:3)

⚽️ 29′ Michał Kaczmarek – 7′ 14′ 37′ Dawid Zapał, 26′ 32′ Mateusz Czajka, 2′ Józef Pawlak, 28′ Marcel Szymkowiak, 35′ Ignacy Gogulski
🟡 Aleksander Deckert (Chłosta)
🟡🔴 Aleksander Deckert (Chłosta, za drugą żółtą kartkę)
⭐️ Dawid Zapał (Luis&Spółka)

Superbet 2. WL Liga: Trans-Stal drugą rundę rozpoczęła od zwycięstwa

Jedyny niepokonany drugoligowiec i jeden z dwóch niepokonanych na WL Lidze zespołów rozpoczął rywalizację w grupie … spadkowej. Jest to efekt ujemnych punktów, które Trans-Stal otrzymała za odmowę wywalczonego awansu do elity. Żółto-czarni na starcie zmagań o utrzymanie pokonali po trudnym boju Imperium Łazarskie 5:4. Po trzynastu minutach zespół z Łazarza tracił do lubonian dwie bramki, ale zdołał doprowadzić do wyrównania. Dziewięć minut przed końcem potyczki był remis 4:4. Ostatnie słowo należało jednak do najlepszego strzelca rozgrywek, Dawida Zientkowskiego, który w 38 min zdobył swojego trzeciego gola w tym spotkaniu, a piątego dla Trans-Stali. Żółto-czarni po zwycięstwie zameldowali się na pozycji lidera grupy spadkowej.

Trans-Stal Luboń – Imperium Łazarskie 5:4 (3:2)

⚽️ 13′ 30′ 38′ Dawid Zientkowski, 10′ Michał Wojciechowski, 11′ Jakub Konik – 12′ Marcin Busz, 18′ Piotr Staszak (samob.), 25′ Łukasz Szerszeń, 31′ Mateusz Barłóg
⭐️ Dawid Zientkowski (Trans-Stal Luboń)

Superbet 3. WL Liga: FTF w grupie mistrzowskiej, FC Atmosferić blisko awansu do najlepszej szóstki

W trzeciej lidze odbyły się dwa pojedynki na szczycie obu grup. Starcie FTF-u z Kolibem zapoczątkowało rywalizację w poniedziałkowej kolejce, natomiast potyczka Atmosfericia ze Szturmowcami zamknęła pierwszy dzień zmagań w 13. kolejce. Oba spotkania miały duży ciężar gatunkowy. FTF walczył z Kolibem o bezpośredni awans do grupy mistrzowskiej (zwycięstwo zapewniało miejsce w pierwszej szóstce, remis nic nie wyjaśniał), natomiast mecz Atmosferić – Szturmowcy mógł przybliżyć jedną lub drugą drużynę do ostatniego wolnego miejsca premiowanego grą w grupie mistrzowskiej z grupy A.

Po pierwszej odsłonie rywalizacji FTF-u z Kolibem lepsi byli lubonianie. Bordowi dwukrotnie obejmowali prowadzenie. W 11 min na 1:0 trafił Paweł Stucki, a pięć minuty później na gola Patryka Tyma odpowiedział Filip Bąkowski. Początek drugiej części był podobny. Do wyrównania doprowadził Kamil Kapałczyński, natomiast Kolib ponownie znalazł sposób na uzyskanie przewagi. W 30 min do siatki trafił Dominik Przybylski. Byli pierwszoligowcy przespali jednak ostatnie fragmenty potyczki. Wykorzystali to zdeterminowani zawodnicy FTF-u, którzy wbili trzy zwycięskie bramki. Kluczową postacią okazał się Paweł Książek, którego gole dały remis, a następnie prowadzenie 4:3. Ostatecznie po samobójczym trafieniu w ostatniej minucie FTF pokonał Kolib 5:3 i zapewnił sobie awans do grupy mistrzowskiej.

Duży krok w kierunku najlepszej szóstki zrobił FC Atmosferić, któremu brakuje obecnie … mały krok do zapewnienia sobie gry o bezpośredni awans do drugiej ligi. Mecz był wyrównany, a o wygranej FCA zadecydowały – kapitalna gra między słupkami Yerheniego Rykhrova oraz złoty gol Denisa Ławiaka w 29 min. Szturmowcy po przegranej są pewni gry w grupie barażowej razem z Unifi Squad, który również nie jest w stanie już wyprzedzić Atmosfericia. Jedyną ekipą, która może przeskoczyć FCA w tabeli został ICPen. Szansa na takie rozwiązanie jest jedynie matematyczna. Atmosferić musiałby przegrać dwa ostatnie pojedynki – z Gietewu i JKS-em, Unifi Squad nie mogłoby wygrać w ostatnim spotkaniu z John Deere, a ICPen musiałby pokonać dwie przeszkody – NDW i Znajomych Sędziego.

FTF – Kolib Luboń FC 5:3 (1:2)

⚽️ 38′ 39′ Paweł Książek, 13′ Patryk Tym, 25′ Kamil Kapałczyński, 40′ Bartosz Król (samob.) – 11′ Paweł Stucki, 16′ Filip Bąkowski, 30′ Dominik Przybylski