Przełamanie El Pistoleros i FFC Habitat

IKP Olimpia wróciła na pierwsze miejsce w tabeli. Mistrzowie Superbet WL Ligi wykorzystali wpadkę transkrupki.pl. Na właściwe tory, po czterech meczach bez zwycięstwa, wrócili El Pistoleros. Techmarkety.pl zrobiły krok w kierunku grupy mistrzowskiej. W pozostałych pojedynkach Habitat ograł Albatrosa, FarbSystem po golu w ostatnich sekundach pokonał Rebis, a Gietewu wygrało dziewiątą jesienną potyczkę.

Superbet 1. WL Liga: transkrupka.pl zastopowana przez Romanowski Nieruchomości. IKP Olimpia wraca na fotel lidera

Na start kolejki, w poniedziałek, Synowie Gehenny pokonali Diadala i objęli prowadzenie w elicie. Dzień później piłka była po stronie transkrupki.pl i IKP Olimpii. Lider po dwunastu kolejkach wywrócił się na ostatniej przeszkodzie fazy zasadniczej i nie wrócił na fotel. Choć po jedenastu minutach transkrupka.pl wygrywała po golu Pawła Mokrzyckiego to przed zmianą stron musiała odrabiać straty. Na listę strzelców wpisali się kolejno Mikołaj Rybarczyk i Piotr Grzeliński. W drugiej części padł jeden gol – wyrównujący. W 29 min wynik spotkania ustalił Marcin Dorosz. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Bliscy sprawienia niespodzianki były lubońskie Ejbry. Do przerwy przegrywali 0:2 z IKP Olimpią, ale w drugiej odsłonie w pierwszych pięciu minutach zdołali odrobić straty. Odpowiedzieli też skutecznie na drugie trafienie Piotra Nowaka, który w 29 min wyprowadził mistrzów na prowadzenie 3:2. 180 sekund później do wyrównania doprowadził Mateusz Dopierała. Ostatnie słowo należało do obrońców tytułu. Trzy minuty przed zakończeniem spotkania zwycięskiego gola zdobył Marek Bączyk.

W tabeli doszło do kolejnej roszady. Na czele jest IKP Olimpia, która wyprzedza Synów Gehenny o jeden punkt i dwa transkrupkę.pl.

transkrupka.pl – Romanowski Nieruchomości 2:2 (1:2)

⚽️ 11′ Paweł Mokrzycki, 29′ Marcin Dorosz – 14′ Mikołaj Rybarczyk, 17′ Piotr Grzeliński
⭐️ Marcin Dorosz (transkrupka.pl)

IKP Olimpia – Ejbry Luboń 4:3 (2:0)

⚽️ 8′ 29′ Piotr Nowak, 17′ Tomasz Kwaśnik, 37′ Marek Bączyk – 22′ Artur Rożek, 25′ Szymon Rożek, 32′ Mateusz Dopierała
⭐️ Łukasz Machowina (IKP Olimpia)

Superbet 2. WL Liga: Pierwsze zwycięstwo od czterech meczów. El Pistoleros przełamali niemoc

Udanie rywalizację w grupie mistrzowskiej rozpoczęli El Pistoleros, którzy w ostatnich tygodniach byli na bakier z formą. Pojedynek z rezerwami Diadala zaczął się fatalnie. Już w trzeciej minucie gry na listę strzelców wpisał się Dawid Floryan. Złocisto-czarni przed zmianą stron zdołali odwróci wynik. Bramkarza Diadala pokonali dwukrotnie pod koniec pierwszej odsłony. W 18 min do siatki trafił Juliusz Starosta, a w ostatniej minucie przed przerwą El Pistoleros na prowadzenie wyprowadził Borys Laufer. W drugiej odsłonie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się uczestnicy Pucharu Polski. Dwie ważne bramki, dające trzybramkową przewagę, zdobył Jakub Strzelecki. Zwycięstwo było już niezagrożone. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną El Pistoleros 5:3.

Od zwycięstw walkę o utrzymanie zainaugurowali FFC Habitat i FarbSystem. Ci pierwsi ograli FC Albatrosa 4:1 i zgarnęli pełną pulę od siedmiu(!) meczów. Wynik otworzył i zamknął Piotr Bzdęga, który trafiał w 3 i 40 min. Habitat po dwunastu minutach wygrywał już 3:1. Do ostatnich chwil o zwycięstwo walczył FarbSystem. W ostatniej minucie trzy punkty zapewnił Piotr Schulze, który w 15 min zdobył gola wyrównującego na 2:2. Mecz był wymianą ciosów. Tylko raz Rebis osiągnął przewagę dwóch trafień, która została zniwelowana po golach Stanislava Gvozdyka (24 min) i Jakuba Budycha (32 min). Mecz zakończył się zwycięstwem FarbSystem-u 6:5.

El Pistoleros dzięki wygranej na inaugurację fazy finałowej w grupie mistrzowskiej zanotował skok w tabeli na drugie miejsce. Po zwycięstwach FarbSystemu i Habitatu klasyfikacja grupy spadkowej uległa spłaszczeniu.

El Pistoleros – Diadal II 5:3 (2:1)

⚽️ 23′ 28′ Jakub Strzelecki, 18′ Juliusz Starosta, 20′ Borys Laufer, 30′ Kacper Strzelczyk – 3′ 37′ Dawid Floryan, 29′ Jakub Brzozowski
⭐️ Jakub Strzelecki (El Pistoleros)

FC Albatros – FFC Habitat 1:4 (1:3)

⚽️ 4′ Patryk Ostrowski – 3′ 40′ Piotr Bzdręga, 6′ Mikołaj Słomski, 12′ Jakub Kortyla
⭐️ Sławomir Starczewski (FC Albatros)

Dom Wydawniczy Rebis – FarbSystem 5:6 (3:2)

⚽️ 11′ 33′ Robert Sobkowiak, 18′ 22′ Tomasz Majer, 9′ Bartłomiej Cmok – 15′ 40′ Piotr Schulze, 24′ 35′ Stanislav Gvozdyk, 7′ Oleksii Vovnianko, 32′ Jakub Budych
⭐️ Piotr Schulze (FarbSystem)

Superbet 3. WL Liga: Techmarkety.pl zrobiły krok w kierunku grupy mistrzowskiej. W czwartek decydujący mecz

Oba spotkania w trzeciej lidze zakończyły się zwycięstwami faworytów – 8:2. Różne były za to pierwsze odsłony tych meczów. Techmarkety.pl po kwadransie gry przegrywały z Czarnymi Panterami 0:2. W ostatniej minucie pierwszej części zdołały zdobyć bramkę kontaktową. Bramkarza Panter pokonał Maciej Majcherek, który w 29 min zdobył kolejnego kluczowego gola – na 3:2 i otworzył przy okazji worek z bramkami. Do końcowego gwizdka zawodnicy techmarkety.pl wpisali się na listę strzelców jeszcze 5-krotnie. Gietewu do przerwy osiągnęło przewagę czterech goli, a po zmianie stron podwoiło swój dorobek. Przy okazji wkradło się również rozluźnienie. Na początku drugiej odsłony Los Amarillos zmniejszyli straty do dwóch trafień. W kolejnych minutach trzech zawodników czerwono-czarnych do bramek strzelonych przed przerwą dorzuciło po jednym golu. Dubletami popisali się Mateusz Jóźwiak, Damian Sulmiński i Mateusz Sibila.

Gietewu objęło prowadzenie w grupie A. Obecnie ma przewagę trzech oczek nad Revengersami i dwa mecze więcej rozegrane. Techmarkety.pl umocniły się w czołówce i oczekują na mecz o grupę mistrzowską z Polibulls (w najbliższy czwartek).

Czarne Pantery – techmarkety.pl 2:8 (2:1)

⚽️ 13′ Jędrzej Ścisłowski, 14′ Mateusz Trzybiński – 20′ 29′ Maciej Majcherek, 34′ 35′ Roman Machulak, 24′ Marcin Strugarek, 36′ Krzysztof Bobrowski, 38′ Kamil Bobrowski, 40′ Jakub Gruszczyński