Synowie Gehenny z drugim kompletem punktów

Ruszył wrzesień na Superbet WL Lidze. W poniedziałkowych grach trzy punkty wywalczyli Synowie Gehenny (drugi raz w sezonie), Prostal i debiutujący Goalbusters.

Superbet 1. WL Liga: Synowie Gehenny z drugim kompletem punktów

Synowie Gehenny udowodnili, że pierwsza wysoka wygrana nie była dziełem przypadku czy też słabości rywali. W drugim meczu czerwono-czarni zmierzyli się z jednym z faworytów do mistrzostwa – transkrupką.pl i podobnie jak na wiosnę ograli rywala. Pierwsi na prowadzenie wyszli ćwierćfinaliści Pucharu Polski. W 8 min golkipera Synów Gehenny pokonał Dawid Słaboszewski. Były to miłe złego początki. Kolejne minuty należały do obrońców brązowych krążków. Dwie bramki Filipa Nowaka, trafienia Krystiana Łutowicza i Michała Metelskiego dały prowadzenie 4:1. Transkrupka.pl nie była w stanie odrobić strat. Choć zdobywała bramki – łącznie jeszcze dwie to po drugiej stronie swoje show rozpoczął Łutowicz, który w ostatnich siedmiu minutach dołożył kolejne trzy trafienia do dorobku.

Synowie Gehenny wygrali 7:3 i po dwóch spotkaniach są liderem tabeli. Transkrupka.pl spadła na piąte miejsce.

transkrupka.pl – Synowie Gehenny 3:7 (1:2)

⚽️ 8′ 29′ Dawid Słaboszewski, 38′ Marcin Szadkowski – 15′ 33′ 37′ 40′ Krystian Łutowicz, 10′ 26′ Filip Nowak, 21′ Michał Metelski
⭐️ Krystian Łutowicz (Synowie Gehenny)

Superbet 2. WL Liga: Pierwsza wygrana Prostalu w drugiej lidze

Dzięki udanej pierwszej części, która zakończyła się prowadzeniem 3:0 Prostal zgarnął pierwszy komplet punktów po awansie. Po zmianie stron Ledy odrobiły część strat, ale nie zdołały powalczyć choćby o remis – strata sprzed przerwy była zbyt duża. Prostal rozpoczął z wysokiego C. Po trzech minutach wygrywał po golach Łukasza Przybyły i Macieja Szerszenia. Wynik podwyższył Krzysztof Szenfeld, który w 25 min zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Była to odpowiedź na pierwsze trafienie Ledów autorstwa Jakuba Rutkowskiego. Granatowi zdołali jeszcze dwukrotnie wpakować piłkę do siatki za sprawą Andrzeja Krawczuka i Krystiana Swobody, ale ostatecznie ulegli beniaminkowi 3:5. Decydującego gola zdobył Wojciech Tabiszewski, który w 29 min zakończył strzelanie Prostalu.

Po poniedziałkowym meczu nastąpiło przetasowanie na podium. Na drugie miejsce awansował Prostal, który wyprzedził Ledów. Oba zespoły mają tyle samo punktów (cztery) co liderujący FC Albatros.

Prostal – LED Lighting Team 5:3 (3:0)

⚽️ 16′ 25′ Krzysztof Szenfeld, 2′ Łukasz Przybyła, 3′ Maciej Szerszeń, 29′ Wojciech Tabiszewski – 22′ Jakub Rutkowski, 27′ Andrzej Krawczuk, 30′ Krystian Swoboda
⭐️ Krzysztof Szenfeld (Prostal)

Superbet 3. WL Liga: Zwycięski debiut Goalbusters

Pierwszy krok na Superbet WL Lidze postawili Goalbusters. W debiucie zgarnęli komplet punktów za zwycięstwo w pojedynku przeciwko Onym. Żołto-czarni strzelanie rozpoczęli od stanu 0:3. W grze pozostali do 35 min, gdy bramkę na 4:2 dla beniaminka, drugą w meczu, strzelił Dawid Minge. Pierwszego, historycznego gola dla Goalbusters zdobył Kamil Urbański. Stało się to w czwartej minucie spotkania.

Dla Onych była to trzecia porażka z rzędu, po której zamykają ligową stawkę. Goalbusters po pierwszym meczu zajmują piątą lokatę.

Oni – Goalbusters 2:4 (1:3)

⚽️ 12′ Piotr Jassem, 24′ Kacper Wilczak – 11′ 35′ Dawid Minge, 4′ Kamil Urbański, 8′ Mateusz Chojnacki