Zimowa edycja zakończona

W niedzielny wieczór odbyła się ostatnia kolejka sezonu Zima 2023/2024. Przed tygodniem mistrzostwo przypieczętowało FDK, które rozgrywki zakończyło z kompletem piętnastu zwycięstw. Rywalizację o medale wygrali Revengersi (srebro) i Synowie Gehenny (brąz). Niecodziennym wyczynem popisał się Dominik Andrzejewski, który w ostatnim meczu zdobył 20 bramek i wywalczył tytuł króla strzelców.

Na zakończenie sezonu, w ostatniej serii spotkań odbyło się sześć spotkań. W trzech z nich toczyła się walka o medale. O ostatnie dwa miejsca na podium rywalizowały trzy ekipy – Emeritos Galaktikos, Synowie Gehenny i Revengersi. Z tego grona już po pierwszym spotkaniu wypadli Galaktyczni, których zatrzymał Luis&Spółka. Po ośmiu wygranych z rzędu Emeritos musieli uznać wyższość przeciwnika. Przegrali 3:7. Bramki zaczęli zdobywać przy stanie 0:6. Luis&Spółka po pierwszej minucie wygrywał 1:0, a na przerwę schodził z czterobramkową przewagą. Galaktikos po porażce zrezygnowali z gry w dwóch kolejnych meczach, które oddali walkowerem. Darmowe trzy punkty wpadły na konta Synów Gehenny i Mercedesa Benz Duda-Cars. Czerwono-czarni dopisali komplet oczek dzięki czemu umocnili się na pozycji wicelidera. Przed dwoma ostatnimi meczami Revengersów mieli nad nimi sześć punktów przewagi, ale też przegrany bezpośredni pojedynek.

Pierwsza część gry spotkania pomiędzy Revengersami i Luis&Spółka zakończyła się prowadzeniem tej pierwszej drużyny 3:0. W 22 min był już remis! Sprawy w swoje nogi wziął Dominik Andrzejewski, który zamknął mecz ustrzeleniem hattricka. Ostatecznie po dwóch golach na koniec meczu Revengersi wygrali 7:4. Do wywalczenia wicemistrzostwa potrzebowali zwycięstwa nad ostatnim zespołem ligowej tabeli – Znajomymi Sędziego, którym we wcześniejszym spotkaniu udało się wygrać pierwszy mecz w sezonie. Pokonali w nim osłabiony brakiem jednego zawodnika, Mobipol Team 6:3. W starciu z Revengersami nie mieli szans. Po pięciu minutach mecz został rozstrzygnięty. Rozpoczęła się walka o króla strzelców Andrzejewskiego, który do niedzielnej kolejki przystępował z … 18 bramkami straty do Michała Niedźwiedzkiego z Diadala. Po meczu z L&S brakowało mu ich 15, a po pięciu minutach drugiego spotkania już 12. Na przerwę schodził z potrójnym hattrickiem, którego po zmianie stron powiększył do 20 goli! Revengersi odnieśli rekordowe zwycięstwo w zimowej edycji – 23:1, a Andrzejewski wywalczył tytuł króla strzelców z pięcioma bramkami przewagi.

Wyjątkowym wyczynem popisało się FDK, które wygrało wszystkie mecze podczas ligowego sezonu! Piętnaste zwycięstwo mistrzowie odnieśli w starciu z Mercedes Benz Duda-Cars. Nie dali szans przeciwnikowi wygrywając 8:2. FDK przeszło do historii, jako pierwszy zespół, który wygrał wszystkie mecze podczas jednego zimowego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej. We wcześniejszych latach ta sztuka udała się EW – w kampanii Wiosna 2017 i IKP Olimpii (wówczas York) – Wiosną 2020.

Oficjalnie sezon Zima 2023/2024 zakończył mecz Hush CTN – Mercedes Benz Duda-Cars. Ten zacięty pojedynek był popisem zawodnika tej drugiej drużyny, Łukasza Bagrowskiego, który strzelił wszystkie bramki dla swojego teamu. Mercedes wygrał 3:1.