Przedświąteczne granie dla transkrupki.pl, Błękitnych i Logicas-u

Zwycięstwami transkrupki.pl, Błękitnych Czerwonak i Logicas-u zakończyły się czwartkowe pojedynki ostatniej marcowej serii. Trzy punkty, ale darmowe, zgarnął też LED Lighting Team.

Superbet 1. WL Liga: transkrupka.pl na właściwych torach?

Dopiero w piątym meczu drugą wygraną odniosła transkrupka.pl, dla której pojedynek z Luis&Spółka wyrósł do miana być albo nie być. Lepiej rozpoczęli go zieloni, których na prowadzenie w 14 min wyprowadził Józef Pawlak. Ten sam zawodnik po zmianie stron powtórzył swój wyczyn, ale bramka była już tylko kontaktowa. Transkrupka.pl złapała wiatr w żagle między 28, a 32 min gry, gdy zdobyła trzy gole. Do wyrównania doprowadził Paweł Mokrzycki, a następnie kluczowe dla losów spotkania trafienia zanotowali Michał Golak i Nikodem Jasina. Wspomniany Pawlak w 36 min dał nadzieję L&S na remis, ale rozwiał ją Mateusz Cwojdziński, który kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem ustalił wynik na 4:2.

Po ostatnim marcowym meczu transkrupka.pl awansowała na ostatnie miejsce premiujące grą w grupie mistrzowskiej. Obecnie ma trzy punkty straty do trzeciej lokaty, która jest zajmowana przez Romanowski Nieruchomości oraz aż sześć do liderującego FDK. Luis&Spółka spadli na siódme miejsce.

transkrupka.pl – Luis&Spółka 4:2 (0:1)
⚽️ 28′ Paweł Mokrzycki, 30′ Michał Golak, 32′ Nikodem Jasina, 39′ Mateusz Cwojdziński – 14′ 36′ Józef Pawlak
🟡 Mateusz Cwojdziński (transkrupka.pl)
⭐️ Paweł Mokrzycki (transkrupka.pl)

Superbet 3. WL Liga: Błękitni przełamali się po dwóch niepowodzeniach

Niepokonane rezerwy FDK stanęły przed szansą na objęcie pozycji lidera. Ich rywalem byli Błękitni Czerwonak, którzy od dwóch meczów szukali bez powodzenia wygranej. Karta odwróciła się dla jednych i drugich, a po zakończeniu spotkania obie ekipy zrównały się punktami w tabeli. Błękitni wygrali 4:2, a przewagę wypracowali sobie do przerwy po golach dwóch Bartoszów – Kryki i Banaszaka. Ten pierwszy w 35 min podreperował swój bilans bramkowy trafiając po drugi do siatki, dzięki czemu awansował na pozycję wicelidera strzelców w trzeciej lidze.

FDK II – Błękitni Czerwonak 2:4 (0:2)
⚽️ 23′ Filip Godurkiewicz, 37′ Przemysław Michalski – 13′ 35′ Bartosz Kryka, 11′ Bartosz Banaszak, 25′ Michał Lesiecki
⭐️ Bartosz Kryka (Błękitni Czerwonak)

Superbet 4. WL Liga: Drugie zwycięstwo z rzędu Logicas-u

Logicas małymi krokami pnie się w górę tabeli. W czwartkowy wieczór beniaminek odniósł drugą wygraną z rzędu i zmniejszył stratę do wicelidera do trzech oczek. Pojedynek z Goalbusters rozstrzygnął się na początku drugiej odsłony. Do przerwy Logicas wygrywał 2:0 po bramkach Marcina Nowaka i Patryka Sieradzkiego. Po zmianie stron w 22 min trafił trzeci zawodnik beniaminka – Artur Pacholczyk. Autorami kolejnych bramek byli ci sami strzelcy. Na 4:0 podwyższył Sieradzki, a następnie piłkę do siatki skierowali Nowak i Pacholczyk, który w 30 min zakończył strzelanie dla Logicas-u. Do końca spotkania dwukrotnie udało się trafić Goalbusters.

Logicas – Goalbusters 6:2 (2:0)
⚽️ 8′ 26′ Marcin Nowak, 20′ 24′ Patryk Sieradzki, 22′ 30′ Artur Pacholczyk – 33′ Piotr Budzicki, 34′ Piotr Kempa
⭐️ Marcin Nowak (Logicas)