FDK na czele elity

FDK po wysokiej wygranej nad El Pistoleros zostało nowym liderem pierwszej ligi. FSC Braga (w drugiej lidze) i Snow Kids (w czwartej) nie zatrzymują i pewnie prowadzą w tabelach. Awanse w górne półki klasyfikacji zanotowali Prostal, Senpo, Big Green i Totalny Chaos. Pierwsze wiosenne zwycięstwo, po trzech porażkach z rzędu, odniosło Tornado Ognik.

Superbet 1. WL Liga: Wysokie zwycięstwo warte lidera

Wydawało się, że IKP Olimpia na zakończenie marcowej kampanii pozostanie na pierwszej lokacie. Mogło ją wyprzedzić FDK, ale musiało wysoko ograć El Pistioleros. Starcie beniaminków było jednostronne i zakończyło się 7-bramkowym zwycięstwem tej pierwszej ekipy. Mecz rozstrzygnął się już po pierwszej odsłonie, którą FDK wygrało 5:1. Po zmianie stron El Pistoleros starali się wrócić do gry. Dwukrotnie piłkę do siatki skierował Jakub Strzelecki, ale po upływie kilkudziesięciu sekund skutecznie odpowiedział Dawid Szyler, dla którego była to czwarta bramka w meczu. W 30 min ponownie pojawiła się iskierka nadziei dla Pistoletów. Bramkarza FDK pokonał – drugi raz w tym spotkaniu – Mateusz Łuczkowski. Wynik 6:4 dla przyszłego lidera nie utrzymał się długo. Nadeszło show w wykonaniu Jakuba Kłosowskiego, który skompletował hattricka w mniej niż cztery minuty! Do końca pojedynku trafili jeszcze Jakub Brych i Kuba Kałżyński, który 120 sekund przed gwizdkiem oznajmiającym zakończenie spotkania ustalił wynik na 11:4.

FDK przed świętami wskoczyło na pozycję lidera. Ma obecnie identyczną liczbę punktów co druga IKP Olimpia, ale lepszy bilans bramkowy. El Pistoleros spadli oczko w dół – po sześciu kolejkach zajmują siódme miejsce.

El Pistoleros – FDK 4:11 (1:5)
⚽️ 5′ 30′ Mateusz Łuczkowski, 21′ 23′ Jakub Strzelecki – 1′ 17′ 18′ 24′ Dawid Szyler, 32′ 34′ 35′ Jakub Kłosowski, 11′ 19′ Bartosz Świątek, 36′ Jakub Brych, 38′ Kuba Kałżyński
⭐️ Dawid Szyler (FDK)

Superbet 2. WL Liga: Tornado Ognik z pierwszą wiosenną zdobyczą

Nie ma mocnych na Bragę. Spadkowicz wygrał czwarte spotkanie, po raz kolejny nie dając szans przeciwnikowi. Strzelanie w piątej minucie rozpoczął Mateusz Gajewski. Swój dorobek podwoił w 10 min, a po zmianie stron dorzucił dublet. Braga do przerwy wygrywała z Evertec 4:1. W drugiej części zdobyła kolejne cztery i ostatecznie pokonała niebiesko-białych 8:3.

Zajmująca przed środową kolejką drugie miejsce Trans-Stal musiała wygrać by mieć dalej kontakt z prowadzącą Bragą. Przeciwnikiem lubonian było Tornado Ognik, które w pierwszych trzech meczach poniosło komplet porażek. Drużyna z Grunwaldu zdołała się przełamać. Kapitalny mecz rozegrał duet Przemysław Halasz – Piotr Skrzypczak, który zdobył wszystkie osiem bramek dla żółto-niebieskich. Po drugiej stronie barykady brylował Dawid Zientkowski, ale było to za mało na rozpędzone Tornado. Mecz zakończył się wygraną Ognika 8:4.

Drugi mecz na wiosnę, po dwóch przegranych z rzędu, wygrał Prostal. Prowadzenie w tym pojedynku zmieniało się trzykrotnie. Pierwsi wygrywali zawodnicy Prostalu, którego w 5 min na prowadzenie wyprowadził Rafał Jarosz. W 12 min Dom Wydawniczy Rebis zdołał wyrównać – na listę strzelców wpisał się Tomasz Majer. Wynik, sześć minut po przerwie, odwrócił Mateusz Zbierski. Rebis długo nie cieszył się z osiągnięcia jednobramkowej przewagi. 120 sekund później na 2:2 trafił Marcin Surowiec. Wygraną Prostalowi zapewnił Krzysztof Szenfeld, który skierował piłkę do siatki pięć minut przed końcowym gwizdkiem.

Prostal awansował na 4. miejsce w tabeli grupy A i zmniejszył stratę do liderującego Lacus-a do trzech oczek. W grupie B na czele z kompletem punktów jest Braga, która ma pięć punktów przewagi nad Trans-Stalą i Imperium Łazarskim. Tornado po pierwszym zwycięstwie awansowało dwie lokaty w górę – z dziewiątej na siódmą pozycję.

FSC Braga – Evertec 8:3 (4:1)
⚽️ 5′ 10′ 31′ 35′ Mateusz Gajewski, 24′ 36′ Michał Gruszka, 15′ Mikołaj Hajdasz, 19′ Paweł Łakomy – 20′ 27′ Adrian Adamczak, 37′ Arkadiusz Siejek
🟡 Marcin Kordus (Evertec)
⭐️ Mateusz Gajewski (FSC Braga)

Tornado Ognik – Trans-Stal Luboń 8:4 (3:2)
⚽️ 20′ 25′ 37′ 39′ 40′ Przemysław Halasz, 3′ 15′ 30′ Piotr Skrzypczak – 3′ 28′ 36′ Dawid Zientkowski, 19′ Michał Wojciechowski
⭐️ Przemysław Halasz (Tornado Ognik)

Dom Wydawniczy Rebis – Prostal 2:3 (1:1)
⚽️ 12′ Tomasz Majer, 26′ Mateusz Zbierski – 5′ Rafał Jarosz, 28′ Marcin Surowiec, 35′ Krzysztof Szenfeld
⭐️ Krzysztof Szenfeld (Prostal)

Superbet 3. WL Liga: Duży skok Big Green – z ostatniego miejsca na trzecie

Drugie zwycięstwo w drugim meczu odniosło Senpo. Po pierwszej odsłonie pojedynku z JKS-em było już po wszystkim. Beniaminek wygrywał 6:1. Dubletami popisali się Kacper Bienert i Beshoi Labib. Druga połowa zakończyła się remisem, a cały mecz wynikiem 8:3. Biener i Labib dorzucili do swojego dorobku po jednym trafieniu, kompletując tym samym hattricka.

Zajmujący ostatnie miejsce Big Green pomimo straty dwóch goli w pierwszych dwunastu minutach wywalczył trzy oczka w starciu z NDW. Przed przerwą gola kontaktowego zdobył Robert Rzysko, a w 29 min do wyrównania doprowadził Mikołaj Fishbach. Decydujący cios nadszedł w 33 min. Bramkę na wagę trzech oczek zdobył Rzysko.

Senpo po zwycięstwie nad JKS-em zanotowało awans na czwarte miejsce grupy A. Na koncie ma sześć punktów, które udało się wywalczyć w dwóch spotkaniach. Big Green z ostatniego miejsca w klasyfikacji grupy B wskoczył na … ostatnią lokatę na podium.

Senpo – JKS 8:3 (6:1)
⚽️ 5′ 10′ 26′ Kacper Bienert, 9′ 16′ 39′ Beshoi Labib, 13′ Damian Glonek, 15′ Oskar Woźniak – 20′ 21′ Krzysztof Jerzyński, 34′ Jakub Wójtowicz
⭐️ Kacper Bienert (Senpo)

NDW – Big Green 2:3 (2:1)
⚽️ 9′ Michał Andrzejewski, 12′ Jan Radzik – 18′ 33′ Robert Rzysko, 29′ Mikołaj Fishbach
⭐️ Robert Rzysko (Big Green)

Superbet 4. WL Liga: Snow Kids poza zasięgiem

Snow Kids nie zatrzymują się. W piątym meczu odnieśli piąte zwycięstwo i oddalają się od grupy pościgowej. Po wygranej 6:0 nad Czarnymi Panterami mają już sześć punktów przewagi. W środowym pojedynku po raz kolejny popisał się Piotr Nawrocki, który zdobył pierwsze trzy gole dla swojej drużyny.

Na trzecią lokatę awansował Totalny Chaos, który nieoczekiwanie ograł drugi w tabeli – Los Amarillos. Po trzech minutach żółto-czarni wygrywali 2:0 (oba gole zdobył Eryk Polowczyk), a na przerwę schodzili z jedną bramką przewagi (2:1). Na początku drugiej odsłony beniaminek szybko odwrócił wynik i już w 23 min wygrywał 3:2. Los Amarillos zdołali wyrównać, ale w ostatnich dziesięciu minutach stracili kolejne dwa gole, które ustaliły zwycięzcę tej potyczki. Totalny Chaos wygrał 5:3.

Los Amarillos – Totalny Chaos 3:5 (2:1)
⚽️ 1′ 3′ Eryk Polowczyk, 26′ Piotr Buszta – 23′ 35′ Arkadiusz Koczorowski, 17′ Bartosz Biniasz, 21′ Karol Pluta, 30′ Paweł Milczek
⭐️ Arkadiusz Koczorowski (Totalny Chaos)

Czarne Pantery – Snow Kids 0:6 (0:2)
⚽️ 3′ 9′ 30′ Piotr Nawrocki, 34′ 40′ Serhii Dmitriiev, 36′ Mateusz Sadowski
⭐️ Piotr Nawrocki (Snow Kids)