Polibulls wystartowali od zwycięstwa

Ostatnie wrześniowe pojedynki za nami. Zwycięstwa w nich odniosły zespoły Whiskonzy, techmarkety.pl i Polibulls.

Superbet 3. WL Liga: Polibulls rozpoczynają od zwycięstwa, techmarkety.pl odrabiają dwubramkową stratę i wygrywają

W piątkowy wieczór odbyły się trzy mecze grupy B. Najwyżej sklasyfikowani Błękitni Czerwonak, którzy mogli pochwalić się pięcioma meczami bez porażki musieli uznać wyższość techmarkety.pl. Do przerwy wicelider tabeli wygrywał 3:1, lecz po zmianie stron dał sobie wbić trzy gole nie strzelając żadnego. Mecz udanie rozpoczęły techmarkety.pl, które prowadziły od 9. minuty po golu Adama Stankiewicza. Kolejne bramki padały łupem Błękitnych. W 11 min wyrównał Szymon Górka, a następnie dublet ustrzelił najlepszy strzelec zespołu z Czerwonaka – Michał Domagalski. W drugiej połowie trafiali tylko zawodnicy techmarkety.pl. Gola kontaktowego w 25 min zdobył Roman Machulak, a po trzech kolejnych minutach na remis trafił Marcin Strugarek. Ostatnie słowo należało do Rafała Rozmiarka, który w 36 min zapewnił swojej drużynie niezwykle cenne trzy punkty.

Grono zespołów z kompletem zwycięstw na Superbet WL Lidze powiększyli Polibulls. Piątkowy pojedynek z Onymi był ich pierwszym na jesień. Żółto-czarni od początku rozgrywek spisują się poniżej oczekiwań i po kilku spotkaniach są już zaangażowani w walkę o uniknięcie degradacji do czwartej ligi. Mecz nie ułożył się po ich myśli. Strzelanie w 11 min rozpoczął Kacper Muzyka, który po kilkudziesięciu sekundach miał na koncie dwie bramki. Szybko padł też gol kontaktowy. W 13 min bramkarza Polibulls pokonał Wojciech Jerzak. Sytuacja z pierwszej części została skopiowana w drugiej. W 23 i 24 min trafiał Kacper Olszewski, a po chwili strzelił także zawodnik Onych – Piotr Szelążek. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać. W 26 min padła bramka kontaktowa. Na 4:3 trafił ponownie Jerzak. Wynik spotkania został ustalony w 33 min. Ostatnim zawodnikiem, który wpakował piłkę do siatki został Jakub Cichocki.

Ważne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Whiskonzy. Straty musieli odrabiać od drugiej minuty, gdy prowadzenie dla Goalbusters uzyskał Andrii Kozachuk. Przed przerwą zdołał wyrównać Adam Dudek, a pięć minut po wznowieniu gry po przerwie wynik odwrócił Artur Sywała. Kolejne minuty również należały do Whiskonzy, które w końcowych fragmentach gry dorzuciło kolejne trzy gole. Do siatki po raz drugi trafił Dudek, a dubletem popisał się Jakub Jarmuszkiewicz.

Pomimo porażki na pozycji wicelidera pozostali Błękitni Czerwonak. Wygrane pozwoliły na awanse pozostałych trzech zespołów – Whiskonzy (na czwarte), techmarkety.pl (na szóste) i Polibulls (na ósme).

Goalbusters – Whiskonzy 2:5 (1:1)

⚽️ 2′ Andrii Kozachuk, 38′ Piotr Denejka – 17′ 33′ Adam Dudek, 37′ 40′ Jakub Jarmuszkiewicz, 25′ Artur Sywała