Revengersi jedyni z kompletem punktów

Bistro Kopernik wygrywają po golu w końcówce spotkania. Luis&Spółka ratuje remis w 39 min. FFC Habitat zatrzymał El Pistoleros. Prostal zapewnił sobie zwycięstwo w ostatnich sekundach. Revengersi zostali jedynym zespołem z kompletem punktów. Wysokie zwycięstwa odnoszą afgcomputers.pl i Byczki.

Superbet 1. WL Liga: Decydujące gole w 39. minucie. Bistro Kopernik wygrywa po bramce w końcówce, Luis&Spółka ratuje remis

Kolejną czołową drużyną, która straciła punkty w siódmej serii został Luis&Spółka. Zieloni ledwie zremisowali z Ejbrami Luboń, a punkt uratowali w 39 min dzięki bramce Józefa Pawlaka. Wcześniej lubonianie potrafili odwrócić wynik spotkania, w którym strzelanie rozpoczął beniaminek. W 8 min piłkę do siatki skierował Ignacy Gogulski. Przed przerwą wyrównał Łukasz Kaczmarek, a chwilę po wznowieniu gry na 2:1 trafił Damian Różański.

W starciu dwóch drużyn zamykających ligową stawkę minimalnie lepsi okazali się zawodnicy Bistra Kopernik. Braga dwukrotnie wychodziła na prowadzenie – w 8 min na 1:0 trafił Mateusz Gajewski, a w 27 min wynik spotkania na 3:2 zmienił Mikołaj Hajdasz. Zespół z Kopernika szalę na swoją korzyść przechylił w ostatnich fragmentach. W 37 min do wyrównania doprowadził Patryk Schulz. Decydujący cios nadszedł 120 sekund później. Zwycięstwo Bistru Kopernik zapewnił Krzysztof Grupa.

W klasyfikacji zaszły zmiany w dolnej połówce. Na szóste miejsce po drugiej wygranej awansowało Bistro Kopernik. Oczko wyżej podskoczyły Ejbry. Obecnie zajmują ósmą lokatę.

Ejbry Luboń – Luis&Spółka 2:2 (1:1)

⚽️ 14′ Łukasz Kaczmarek, 21′ Damian Różański – 8′ Ignacy Gogulski, 39′ Józef Pawlak
⭐️ Józef Pawlak (Luis&Spółka)

Bistro Kopernik – FSC Braga 4:3 (1:1)

⚽️ 24′ 37′ Patryk Schulz, 10′ Adam Pawlak, 39′ Krzysztof Grupa – 8′ 25′ Mateusz Gajewski, 27′ Mikołaj Hajdasz
⭐️ Patryk Schulz (Bistro Kopernik)

Superbet 2. WL Liga: FFC Habitat zastopował rozpędzonych El Pistoleros

W drugiej lidze punkty stracił ostatni zespół z kompletem wygranych i stało się to w ostatnich sekundach. Pierwsza część gry w pojedynku El Pistoleros z FFC Habitat zakończyła się remisem 2:2. W drugiej na kolejną bramkę trzeba było czekać do 38 min. Liderzy grupy A mieli sporą przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować, gdyż znakomicie w bramce FFC spisywał się Mikołaj Słomski. 120 sekund przed końcem sposób na niego znalazł Dymitr Zdunek. Gdy wydawało się, że El Pistoleros dopiszą do dorobku piąte zwycięstwo w sezonie gola wyrównującego zdobył Dominik Rogoziński. Dwa punkty do El Pistoleros odrobił świeżo upieczony wicelider tabeli – afgcomputers.pl. Beniaminek wygrał z Jogą Bonito 6:0. Przed przerwą trafił trzykrotnie do siatki, po zmianie stron podwoił dorobek.

Przenosimy się do grupy B, w ramach której odbył się jeden mecz. Prostal z Domem Wydawniczym Rebis rozstrzelał się w pierwszej odsłonie. Ta część gry zakończyła się remisem 3:3. Obie drużyny odbierały sobie prowadzenie – w 3 min wygrywał Prostal, 180 sekund później Rebis, a po kwadransie ponownie beniaminek. Przed przerwą wyrównał Bartłomiej Cmok, dla którego był to drugi gol w meczu. W drugiej połowie padła jedna bramka – zwycięska dla Prostal-u. Akcję w kluczowym momencie wykończył Rafał Jarosz, który wpakował piłkę do siatki 30 sekund przed końcowym gwizdkiem.

Remis nie zaszkodził El Pistoleros. Złocisto-czarni w dalszym ciągu przewodzą w tabeli grupy A. Za ich plecami ulokował się beniaminek – afgcomputers.pl, który traci do lidera cztery punkty. Prostal po wygranej nad Rebisem nie zanotował dużego skoku w tabeli (z szóstego na piąte miejsce), ale zrównał się punktami z trzecimi Ledami. DWR zamyka ligową tabelę bez punktów.

El Pistoleros – FFC Habitat 3:3 (2:2)

⚽️ 3′ 9′ Wojciech Remblewski, 38′ Dymitr Zdunek – 6′ Maciej Jabłoński, 18′ Jakub Ciskowski, 40′ Dominik Rogoziński
🟡 Mateusz Łuczkowski (El Pistoleros), Dominik Rogoziński, Marcin Moj (obaj FFC Habitat)
⭐️ Mikołaj Słomski (FFC Habitat)

afgcomputers.pl – Joga Bonito 6:0 (3:0)

⚽️ 14′ 37′ Olivier Strosin, 12′ Bartosz Klamecki, 19′ Michał Adamski, 27′ Tomasz Klamecki, 33′ Łukasz Kubzdyl
⭐️ Olivier Strosin (afgcomputers.pl)

Prostal – Dom Wydawniczy Rebis 4:3 (3:3)

⚽️ 3′ Mateusz Walczyk, 12′ Michał Majchrzak II, 15′ Łukasz Przybyła, 40′ Rafał Jarosz – 5′ 18′ Bartłomiej Cmok, 6′ Mateusz Zbierski
⭐️ Mateusz Walczyk (Prostal)

Superbet 3. WL Liga: Revengersi bezbłędni

Po środowych grach jedynym zespołem, który może pochwalić się kompletem zwycięstw zostali Revengersi (w piątek mogą dołączyć do nich inaugurujący sezon Polibullsi). W pojedynku z JKS-em postawili na ofensywę i efektownie rozprawili się z rywalem. Beniaminek zdobył aż trzynaście bramek, ale stracił ich też sporo, bo pięć. Królem polowania został Dominik Andrzejewski, który 9-krotnie pokonywał bramkarza JKS-u.

Po dwóch porażkach z rzędu przełamały się Byczki. PWW od 12 min wygrywało, ale do końca pierwszej odsłony pozwoliło przeciwnikowi odwrócić stan rywalizacji o 180 stopni. Bramki Tomasz Świderskiego przed przerwą dały prowadzenie Byczkom. Po zmianie stron ten sam zawodnik jeszcze trzy razy wpisał się na listę strzelców prowadząc zespół do efektownej wygranej 7:2.

Revengersi po wysokiej wygranej zostali liderem grupy A. Na koncie mają tyle samo punktów co Gietewu i Unifi Squad, ale także odpowiednio jeden i dwa mecze więcej rozegrane. Grające w grupie B Byczki awansowały na czwartą lokatę.

Revengers – JKS 13:5 (6:3)

⚽️ 4′ 7′ 8′ 16′ 28′ 29′ 30′ 31′ 32′ Dominik Andrzejewski, 6′ 34′ Szymon Ślosarz, 19′ Kamil Lorek, 21′ Jakub Kłosik – 9′ 20′ Mikołaj Łączkowski, 10′ Michał Eliks, 37′ Mikołaj Zakrzewski, 40′ Jędrzej Dulczewski