Bezbłędni faworyci trzeciej ligi

Chłosta zatrzymała kolejnego z faworytów. Tym razem pokonała Synów Gehenny. Ciekawe pojedynki rozegrano na drugim froncie – jednobramkowe wygrane odnieśli Trans-Stal i FC Albatros, a remisem zakończyło się starcie FarbSystem-u z Evertec-iem. W trzeciej lidze trzy punkty dopisali sobie faworyci – Unifi Squad, Gietewu i FTF.

Superbet 1. WL Liga: Chłosta zatrzymała Synów Gehenny

W poprzedniej kolejce Chłosta jako pierwsza urwała punkty Diadalowi remisując 4:4. Teraz poszła krok dalej i pokonała Synów Gehenny, którzy do meczu z byłymi mistrzami zgarnęli komplet zwycięstw. Przez kwadrans oglądaliśmy wymianę ciosów zakończoną remisem 3:3. W szeregach ówczesnego wicelidera brylował Filip Nowak, który zdobył wszystkie trzy gole dla swojej drużyny. Końcowe fragmenty pierwszej odsłony należały do Chłosty. W 16 min prowadzenie uzyskał Mikołaj Nowak, a chwilę przed zejściem na przerwę bramkę na 5:3 zdobył Daniel Mankiewicz (było to jego drugie trafienie w tym spotkaniu). Po ośmiobramkowej pierwszej części nadeszło trzynaście minut … bez gola. W ostatnich siedmiu zawodnicy obu zespołów się rozstrzelali. Padło siedem bramek! W grze akcja za akcję lepiej czuli się zawodnicy Chłosty, którzy ostatecznie pokonali Synów Gehenny 9:6.

Po wtorkowym meczu w tabeli elity zaszła jedna zmiana. Chłosta po pierwszej jesiennej wygranej awansowała z dziewiątej na szóstą pozycję. Synowie Gehenny są drudzy.

Synowie Gehenny – Chłosta 6:9 (3:5)

⚽️ 9′ 12′ 15′ 33′ 38′ Filip Nowak, 40′ Michał Metelski – 8′ 20′ Daniel Mankiewicz, 10′ 39′ Michał Kaczmarek, 16′ 33′ Mikołaj Nowak, 33′ 37′ Kacper Dolski, 13′ Mateusz Wiśniewski
⭐️ Daniel Mankiewicz (Chłosta)

Superbet 2. WL Liga: Zacięte mecze na drugim froncie

W czwartym meczu po awansie FarbSystem po raz kolejny nie znalazł sposobu na zdobycie kompletu punktów. Pojedynek z Evertec-iem zakończył się remisem 3:3. Beniaminek musiał gonić wynik od 11 min, gdy nie udało się zatrzymać strzału Marcina Kordusa. Na przerwę Evertec zszedł z dwubramkową przewagą którą roztrwonił w drugiej części. FarbSystem zdołał wyrównać w 31 min. Remis utrzymał się do końca spotkania. W 38 min obie drużyny zadały sobie po ciosie, a po końcowym gwizdku dopisały do dorobku po punkcie.

Emocji nie zabrakło też w dwóch kolejnych drugoligowych pojedynkach, które zakończyły się jednobramkowymi zwycięstwami Trans-Stali i Albatrosa. Lubonianie całą drugą połowę gonili Stoczniowca, który do przerwy prowadził 3:1. Po zmianie stron żółto-czarni przechylili szalę na swoją korzyść. Kapitalne zawody rozegrał Dawid Zientkowski. Najlepszy strzelec zaplecza elity zdobył gola kontaktowego i wyrównującego, a przy zwycięskim trafieniu Czesława Tandeckiego w 36 min zaliczył asystę.

Gole na przełomie dwóch połów zadecydowały o wygranej Albatrosa nad Emeritos Galaktikos. W 17 min trafił Damian Łuczak, a w pierwszych sekundach drugiej części bramkarza Galaktycznych pokonał najlepszy na boisku Błażej Duszyński. Emeritos do końca walczyli o korzystny rezultat. Zepchnęli rywala do głębokiej defensywy, ale zdołali zdobyć tylko jednego gola autorstwa Krystiana Bartkowiaka.

Czas na sprawdzenie sytuacji w tabelach obu grup po wtorkowych grach. W grupie A Evertec po remisie zachował trzecią lokatę. Na piątą awansowała Trans-Stal. Ligową stawkę zamyka FarbSystem, który ma na koncie dwa oczka i Lacus Stoczniowiec z zerowym dorobkiem. FC Albatros dzięki wygranej zmniejszył stratę do liderującego w grupie FDK do dwóch punktów. Emeritos Galaktikos po czterech rozegranych meczach zajmują przedostatnie miejsce.

FarbSystem – Evertec 3:3 (0:2)

⚽️ 29′ Stanislav Gvozdyk, 31′ Jakub Budych, 38′ Mateusz Murawski – 17′ 38′ Adrian Janaszak, 11′ Marcin Kordus
🟡 Adrian Janaszak (Evertec)
⭐️ Jakub Budych (FarbSystem)

Lacus Stoczniowiec – Trans-Stal Luboń 3:4 (3:1)

⚽️ 11′ 12′ Artur Dziwosz, 17′ Dariusz Skwaryło – 29′ 31′ Dawid Zientkowski, 4′ Michał Wojciechowski, 36′ Czesław Tandecki
🟡 Witold Żukowski (Trans-Stal Luboń)
⭐️ Grzegorz Dąbek (Lacus Stoczniowiec)

Emeritos Galaktikos – FC Albatros 1:2 (0:1)

⚽️ 34′ Krystian Bartkowiak – 17′ Damian Łuczak, 21′ Błażej Duszyński
🟡 Błażej Duszyński (FC Albatros)
⭐️ Błażej Duszyński (FC Albatros)

Superbet 3. WL Liga: Wygrane faworytów. Gietewu nowym liderem grupy A

Nie było niespodzianek w pojedynkach trzeciej ligi. Faworyci wyraźnie okazali się lepsi od rywali i pewnie zgarnęli komplet punktów. Różnicą sześciu bramek wygrali Unifi Squad i FTF. Spadkowicz zdobył dwucyfrową liczbę bramek pokonując Czarne Pantery 10:4. Dwóch zawodników popisało się hattrickami – Paweł Książek i Patryk Tym. Obaj do trafienia z pierwszej części dorzucili po dublecie w drugiej. Trzy gole mniej po stronie zysków zapisał Unifi Squad, który pokonał Los Amarillos 7:1. Beniaminek do przerwy prowadził 3:0, a po zmianie stron podwoił przewagę. Pojedynek z hattrickiem zakończył Damian Januszewski, natomiast z dubletem Wojciech Trybulski.

W meczu na szczycie grupy A również oglądaliśmy jednostronne widowisko, w którym Gietewu ograło różnicą pięciu goli ICPen. Czerwono-czarni prowadzili już 3:0, ale w ostatnich minutach pierwszej odsłony stracili dwa gole. Po przerwie nie pozwolili już rywalom rozwinąć skrzydeł. W 26 min trafili po raz czwarty, a na listę strzelców po raz trzeci wpisał się Damian Sulmiński. Gietewu poszło za ciosem i do końcowego gwizdka powiększyło liczbę strzelonych goli o trzy trafienia ostatecznie wygrywając 7:2.

Wygrane Gietewu i Unifi Squad pozwoliły na zajęcie pierwszych dwóch miejsc w klasyfikacji grupy A. Obie drużyny mają na koncie dwanaście oczek – o dwa więcej od dotychczasowego lidera, Szturmowców. Trzecią lokatę w grupie B utrzymał FTF, który zmniejszył dystans do prowadzącej dwójki odpowiednio do jednego dwóch punktów.

Los Amarillos – Unifi Squad 1:7 (0:3)

⚽️ 31′ Mariusz Pluciński – 18′ 22′ 32′ Damian Januszewski, 10′ 33′ Wojciech Trybulski, 11′ Tymoteusz Gendera, 30′ Mateusz Furmanek