Awans Revengersów i Los Amarillos

Revengers i Los Amarillos zagrają w przyszłym sezonie w wyższych ligach. Oba zespoły po wtorkowych potyczkach zapewniły sobie miejsca gwarantujące awanse, odpowiednio na pierwszy i trzeci szczebel. Logicas został drugim zespołem, który wywalczył prawo gry w Superbet Pucharze Wiary Lecha. FDK drugi raz w sezonie straciło punkty, ale zachowało pozycję lidera, którą napiera IKP Olimpia. Ważny mecz w kontekście utrzymania w elicie wygrała Chłosta. Polibulls i Błękitni utrzymali się w trzeciej lidze. Snow Kids wygrali dziesiąty mecz na wiosnę, Znajomi Sędziego odnieśli pierwsze zwycięstwo w obecnej kampanii.

Superbet 1. WL Liga: Druga strata FDK, IKP Olimpia punkt za liderem

W elicie zostały rozegrane trzy pojedynki. W pierwszym gra toczyła się o utrzymanie, w kolejnych dwóch o najwyższe cele. Walcząca o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej Chłosta zrobiła duży krok w tym kierunku pokonując ostatni Diadal 5:1. Pojedynek rozstrzygnął się w ostatniej kwarcie. Do 30. minuty był remis 1:1 – w 6 min Diadal na prowadzenie wyprowadził Mateusz Adamczyk, wyrównał dwie minuty po wznowieniu gry Karol Plenzler. Kluczowe dwa gole wpadły w 31 i 32 min. Najpierw bramkarza pokonał Dominik Bednarek, a następnie prowadzenie dla Chłosty podwyższył Mikołaj Nowak (3:1). Wygraną 5:1 przypieczętowały trafienia Jakuba Kieliszewskiego i Mateusza Wiśniewskiego.

Prowadzące w tabeli FDK uratowało remis w pojedynku z trzecim Romanowski Nieruchomości. Choć lider przegrywał 0:2 i 1:3 to zdołał wyrównać dziesięć minut przed końcem. FDK nie poszło jednak za ciosem i straciło ważne punkty w walce o mistrzostwo. W szeregach RN drugi dobry mecz w przeciągu dwóch dni rozegrał Patryk Dziurla. Jego pięć bramek – trzy w poniedziałkowym spotkaniu przeciwko transkrupce.pl i dwa we wtorkowej potyczce przyniosły jednak tylko jeden punkt.

FDK szans na mistrzostwo nie straciło, ale skomplikowało sobie sytuację w tabeli. W kolejnym pojedynku IKP Olimpia ograła Synów Gehenny 6:3 i zmniejszyła stratę do lidera do jednego punktu przy jednym meczu mniej rozegranym. Strzelanie w 3 min rozpoczął Marek Bączyk. Olimpia wygrywała 1:0 przez cztery minuty. Następnie nastąpiła nawałnica czerwono-czarnych, która zakończyła się w 12 min na prowadzeniu 3:1. Jeszcze przed przerwą IKP potwierdziła wysoką formę doprowadzając do remisu. Po zmianie stron strzelali tylko zawodnicy Olimpii. W 29 min wicelidera na prowadzenie wyprowadził Bartosz Szpalik, dla którego było to drugie trafienie w meczu. Jednobramkowa przewaga została utrzymana do 38 min. W ostatnich 120 sekundach wynik spotkania ustaliły gole Piotra Nowaka i Michała Mireckiego.

Diadal – Chłosta 1:5 (1:0)

⚽️ 6′ Mateusz Adamczyk – 22′ Karol Plenzler, 31′ Dominik Bednarek, 32′ Mikołaj Nowak, 35′ Jakub Kieliszewski, 36′ Mateusz Wiśniewski
🟡 Bartosz Jóźwiak (Diadal)
⭐️ Mikołaj Nowak (Chłosta)

FDK – Romanowski Nieruchomości 3:3 (0:1)

⚽️ 25′ Patryk Schulz, 28′ Dawid Brudniewicz, 30′ Piotr Woźnikiewicz – 22′ 26′ Patryk Dziurla, 6′ Sebastian Ławniczak
⭐️ Patryk Dziurla (Romanowski Nieruchomości)

IKP Olimpia – Synowie Gehenny 6:3 (3:3)

⚽️ 20′ 29′ Bartosz Szpalik, 3′ Marek Bączyk, 13′ Łukasz Leda, 38′ Piotr Nowak, 39′ Michał Mirecki – 7′ Michał Metelski, 10′ Waldemar Stachnik, 12′ Filip Nowak
⭐️ Bartosz Szpalik (IKP Olimpia)

Superbet 2. WL Liga: Revengers w pierwszej lidze

Był to wyjątkowy dzień dla Revengersów. Po remisie FDK z Romanowski Nieruchomości otrzymali przepustkę na finały Pucharu Polski, następnie odebrali kilka nagród za sezon zimowy, a na koniec dnia – po zwycięstwie nad FarbSystem-em – mogli świętować awans do elity. Wygraną zapewnili sobie w pierwszych dziesięciu minutach drugiej odsłony. Do przerwy był remis 2:2. Po zmianie stron Revengersi szybko odskoczyli rywalom na odległość trzech goli – w 21 min Dominik Andrzejewski trafił na 3:2, a osiem minut później powiększył przewagę zdobywając bramkę na 5:2. Wcześniej piłkę do siatki skierował Szymon Ślosarz, który w 32 min odpowiedział na trzeciego gola rywali. Do końca meczu Oskarowi Nowakowi udało się skompletować hattricka, a mecz zakończył się 4-bramkowym zwycięstwem świeżo upieczonego 1-ligowca – 8:4.

FarbSystem – Revengers 4:8 (2:2)

⚽️ 12′ Mateusz Murawski, 13′ Radosław Majewski, 31′ Michał Jaśkowiak, 37′ Patryk Markiewicz – 11′ 16′ 35′ Oskar Nowak, 21′ 29′ Dominik Andrzejewski, 25′ 32′ Szymon Ślosarz, 38′ Mikołaj Ratajczak
🔴 Sebastian Adamski (Revengers)
⭐️ Oskar Nowak (Revengers)

Superbet 3. WL Liga: Polibulls i Błękitni uratowali się przed spadkiem

Walka o uniknięcie ostatniego spadkowego miejsca nabrała rumieńców. O tym kto spadnie jako czwarty zadecyduje bezpośredni pojedynek pomiędzy Kolibem i ICPen-em. Oba zespoły we wtorkowy wieczór nie zachwyciły. Największy zawód sprawił Kolib, który przegrał w derbach Lubonia ze Znajomymi Sędziego aż 2:7. Dla rywali, którzy już wcześniej zanotowali spadek do czwartej ligi, była to pierwsza wygrana w obecnym sezonie. Bordowi do przerwy byli lepsi o gola – prowadzili 2:1. Po zmianie stron całkowicie oddali inicjatywę rywalom. Znajomi Sędziego bez skrupułów wykorzystali słabszą dyspozycję Kolibu strzelając im aż sześć bramek, w tym kilka wyjątkowej urody. Do pierwszego wiosennego sukcesu ZS poprowadził Wojciech Pietruszyński, który 3-krotnie pokonał bramkarza przeciwnika.

Do 14. minuty korzystny wynik utrzymywał ICPen, który rywalizował w bezpośrednim starciu o utrzymanie z Polibulls. Zwycięzca tej potyczki zapewniał sobie ligowy byt. W 15 min na 3:2 trafił Kacper Muzyka. Polibulls poszli za ciosem. Przed przerwą na 4:2 podwyższył Piotr Radzewski, a po zmianie stron prowadzenie do trzech goli zwiększył Jakub Walczak, który w 10 i 13 min również pokonywał golkipera ICPen-u. Do końca spotkania wpadły jeszcze dwie bramki, ale nie zmieniły one wysokości wygranej Polibulls. Mecz zakończył się wynikiem 6:3.

Polibulls dzięki wygranej zachowali 3-ligowy status. Uratowali się także Błękitni Czerwonak, którzy w ostatnich dwóch spotkaniach powalczą o ostatnie wolne miejsce w Superbet Pucharze Wiary Lecha. O tym kto obok Gietewu zagra o trofeum zadecyduje korespondencyjny pojedynek pomiędzy obiema drużynami. Obecnie punkt i mecz więcej mają Polibulls, którym do zakończenia wiosny pozostał mecz z JKS-em. Błękitni zagrają z Gietewu i Znajomymi Sędziego.

Polibulls – ICPen 6:3 (4:2)

⚽️ 10′ 13′ 24′ Jakub Walczak, 15′ Kacper Muzyka, 20′ Piotr Radzewski, 39′ Kacper Olszewski – 8′ Jakub Matusiak, 14′ Piotr Marek, 35′ Marcin Witkowski
⭐️ Jakub Walczak (Polibulls)

Kolib Luboń FC – Znajomi Sędziego 2:7 (2:1)

⚽️ 3′ Bartosz Król, 19′ Paweł Stucki – 28′ 30′ 39′ Wojciech Pietruszyński, 10′ Mateusz Konopka, 34′ Łukasz Troszczyński, 37′ Dawid Andrzejewski, 38′ Mikołaj Marcinkowski
⭐️ Wojciech Pietruszyński (Znajomi Sędziego)

Superbet 4. WL Liga: Los Amarillos awansowali do trzeciej ligi, Logicas zagrają w Superbet Pucharze Wiary Lecha

Pierwsza połowa zadecydowała o wygranej najlepszej drużyny czwartej ligi w pojedynku z trzecim, Logicas-em. Przed przerwą Snow Kids prowadzili 3:0 po dwóch trafieniach lidera klasyfikacji strzelców, Piotra Nawrockiego oraz bramce Serii Dmitriieva. W drugiej odsłonie padł jeden gol – honorowy. Jego strzelcem został Krzysztof Krawczyk, który w 30 min ustalił wynik meczu. Dla beniaminka porażka jest równoznaczna z zakończeniem debiutanckiego sezon na trzeciej pozycji. Oprócz wywalczenia brązowych krążków Logicas wystąpi także w Superbet Pucharze Wiary Lecha, który odbędzie się na zakończenie wiosennej edycji.

Porażka Logicas-u była jednoznaczna z awansem Los Amarillos. Żółto-czarni po ponad półrocznej przerwie ponownie zagrają w trzeciej lidze. Na zakończenie wiosny zremisowali z John Deere, który walczy o miejsce w Superbet Pucharze Wiary Lecha 3:3. Bliżej sukcesu był beniaminek. Choć po pierwszych dwóch trafieniach Piotra Buszty dwukrotnie przegrywał to dzięki dubletowi Bartosza Białasa zdołał odwrócić wynik. Do ostatnich sekund John Deere wygrywał 3:2. Ostatnie słowo należało jednak do Los Amarillos. Przed końcowym gwizdkiem do remisu doprowadził Buszta.

Premierowy sezon w czwartej lidze zakończył się zwycięstwem Snow Kids. Na drugim miejscu zmagania zakończyli Los Amarillos, na trzecim Logicas, dla którego była to debiutancka kampania. Dwie pierwsze drużyny wywalczyły awans do trzeciej ligi. Logicas, wraz z czwartą drużyną, zagra w Superbet Pucharze Wiary Lecha. O ostatnie wolne miejsce walczą pozostałe cztery zespoły. Najbliżej sukcesu są Czarne Pantery.

Snow Kids – Logicas 3:1 (3:0)