Evertec zagra o elitę. Ważne zwycięstwa Atmosfericia i ICPen-u

Wygrana z Jogą Bonito zapewniła Evertec-owi awans do grupy mistrzowskiej drugiej ligi. O prawo gry wśród sześciu najlepszych ekip trzeciego frontu dalej walczą FC Atmosferić i ICPen – oba zespoły odniosły zwycięstwa w czwartkowych pojedynkach.

Superbet 2. WL Liga: Evertec w grupie mistrzowskiej

Pojedynek Evertec-a z Jogą Bonito był ważny dla obu ekip. Niebiesko-biali w przypadku zwycięstwa zapewniliby sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Joga Bonito grała za to o przedłużenie szans w walce o najlepszą ósemkę drugiej ligi. Wynik w 9 min otworzył kapitan JB, Bartosz Ziemniewski. Radość z prowadzenia nie trwała długo. 120 sekund później do wyrównania doprowadził Krystian Schreiber, który w drugiej części został bohaterem Evertec-a. Trzy minuty przed końcowym gwizdkiem zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, a co za tym idzie miejsce wśród najlepszych drugoligowych ekip.

Evertec objął prowadzenie w grupie A. Joga Bonito po przegranej jest już pewna gry w grupie spadkowej.

Evertec – Joga Bonito 2:1 (1:1)

⚽️ 11′ 37′ Krystian Schreiber – 9′ Bartosz Ziemniewski
🟡 Dominik Kostrom (Evertec)
⭐️ Krystian Schreiber (Evertec)

Superbet 3. WL Liga: FC Atmosferić i ICPen walczą o najlepszą szóstkę trzeciej ligi

W czwartek grała grupa A. FC Atmosferić i ICPen w najlepszy możliwy sposób odpowiedzieli na zwycięstwo Szturmowców wygrywając swoje mecze. FCA rozbił Snow Kids aż 14:1. Pięć bramek zdobył Vasyl Bersan, 4-krotnie do siatki piłkę skierował Walid Daouadi. Zdecydowanie trudniejszą przeprawę miał ICPen, który do ostatnich sekund walczył o wygraną w starciu z John Deere. Przed zmianą stron dzięki dwóm bramkom Piotra Marka zdołał odrobić dwa gole straty, a w 19 min ponownie do remisu (3:3) doprowadził Illia Yarysh. Druga część była jeszcze ciekawsza. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. W 26 min ICPen wygrywał 4:3 za sprawą Jakuba Wołoszyna, ale po kolejnych pięciu minutach ponownie musiał odrabiać straty. John Deere wynik odwrócił po drugim trafieniu Abdou Azzaoui i golu Felixa Chinekeziego. Nie był to koniec emocji. O te zadbali zawodnicy ICPen-u, którzy po raz kolejny wyrównali stan gry – w 32 min hattricka skompletował Piotr Marek. Ostatnie słowo powiedzieli w … ostatniej minucie gry. Zwycięskiego gola zdobył Yarysh, który ustalił wynik potyczki na 6:5.

FC Atmosferić i ICPen nie poprawili swoich pozycji (dalej zajmują odpowiednio czwarte i piąte miejsce), ale zmniejszyli stratę do trzecich Szturmowców do jednego punktu.

John Deere – ICPen 5:6 (3:3)

⚽️ 4′ 29′ Abdou Azzaoui, 9′ Bartosz Białas, 14′ Rafał Cieślewicz, 31′ Felix Chinekezi – 10′ 12′ 32′ Piotr Marek, 19′ 40′ Illia Yarysh, 26′ Jakub Wołoszyn