Awans w tabeli Polibulls i Błękitnych Czerwonak

Po piątkowych meczach zmianie uległ skład podium grupy B trzeciej ligi. Na miejsca premiowane grą w grupie mistrzowskiej awansowali Polibulls i Błękitni Czerwonak, którzy wygrali po bramce w ostatniej sekundzie. Do IV ligi spadli Oni.

Superbet 3. WL Liga: Polibulls wiceliderem, Błękitni trzeci

Polibulls od początku utrzymują wysoką formę. Przed tygodniem wprawdzie przegrali wysoko z FTF, ale w kolejnych dwóch meczach przeciwko zespołom z górnej połówki udanie się zrehabilitowali. W środę pokonali Byczki, natomiast w piątkowy wieczór okazali się lepsi od Whiskonzy. Prowadzenie w pojedynku na szczycie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Pierwsi przewagę uzyskali Polibulls, dla których w 11 min trafił Michał Budaj. Radość trwała krótko. Gole Jakuba Jarmuszkiewicza i Karola Łuczaka po kwadransie gry odwróciły rezultat na korzyść Whiskonzy. Po pierwszej części bliżsi zwycięstwa byli jednak Polibulls. W 16 min do wyrównania doprowadził Wojciech Raniszewski, a 120 sekund później trzeciego gola dla zawodników z Politechniki strzelił Kacper Olszewski. Ten sam zawodnik rozpoczął, ale i zakończył strzelanie Byków w drugiej połowie, którzy w 21 min wygrywali 4:2. Whiskonzy do końca walczyło o powrót do gry. Ta sztuka udała im się zbyt późno, bo w 39 min. Gola kontaktowego zdobył Jarmuszkewicz. Na więcej zabrakło już czasu. Polibulls wygrali ważny pojedynek 4:3.

Emocji nie zabrakło także w drugiej piątkowej potyczce, w której Błękitni zmierzyli się z Onymi. Faworytem był zespół z Czerwonaka, który walczył o awans na trzecie miejsce. Oni w przypadku porażki (ósmej w ósmym meczu) spadliby do czwartej ligi. Błękitni prowadzili po pięciu minutach 2:0, ale nie potrafili utrzymać przewagi i na przerwę zeszli z remisem 2:2. Do końca meczu trwała wymiana ciosów. Po stronie drużyny z Czerwonaka brylowali Michał Domagalski i Michał Lesiecki, a wśród żółto-czarnych najlepiej prezentował się Adam Skołuda. O końcowym rezultacie zadecydował pierwszy z wymienionych. W 36 min Oni wyszli na prowadzenie 6:5 po golu Jakuba Wołosa, ale w ostatnich trzech minutach defensorzy nie potrafili poradzić sobie z Domagalskim, który miał wówczas na koncie trzy trafienia. Kolejne dwa dołożył w 37 i 40 min. 180 sekund przed końcem wyrównał, a w ostatniej akcji meczu dał Błękitnym wygraną 7:6!

Po ostatnich dwóch meczach 10. kolejki w grupie B zaszły zmiany w czołówce. Na drugą lokatę awansowali Polibulls, którzy przy jednym spotkaniu rozegranym mniej tracą do Kolibu trzy punkty. Trzecie miejsce padło łupem Błękitnych Czerwonak, którym po ostatnim piątkowym pojedynku udało się wyprzedzić Whiskonzy i FTF. Przegrana dla Onych jest jednoznaczna ze spadkiem do IV ligi.

Polibulls – Whiskonzy 4:3 (3:2)

⚽️ 18′ 21′ Kacper Olszewski, 11′ Michał Budaj, 16′ Wojciech Raniszewski – 12′ 39′ Jakub Jarmuszkiewicz, 15′ Karol Łuczak