Niecodzienny wynik. Los Amarillos zremisowali ze Znajomymi Sędziego 0:0

Ważne zwycięstwa odnieśli Romanowski Nieruchomości i Imperium Łazarskie. Oba zespoły dalej liczą się w grze o grupy mistrzowskie pierwszej i drugiej ligi. Na trzecim froncie również trwa wyścig po miejsca premiowane walką o awans. Cenne wygrane zanotowali techmarkety.pl, Polibulls i Szturmowcy.

Superbet 1. WL Liga: Ważna wygrana Romanowski Nieruchomości

Bardzo ważne zwycięstwo odniosły Romanowski Nieruchomości, które w środowy wieczór pokonały zamykającą ligową stawkę Bragę 8:3. Zanim FSC zdobyło pierwszego gola to przegrywało już 0:3. Bramka Mateusz Gajewskiego nie poderwała jednak zespołu. W kolejnych minutach zawodnicy Romanowskiego powiększyli przewagę do pięciu trafień. Na listę strzelców po stronie biało-zielonych wpisali się Filip Brzostowski, Paweł Czarnecki (obaj ustrzelili hattricka) i Mikołaj Michałowski (zdobył dwa gole).

W tabeli nie zaszły zmiany. Romanowski Nieruchomości dalej zajmują ósme miejsce, ale nadal mają szansę na wydostanie się z dolnych rejonów tabeli. Braga w fazie finałowej zagra o utrzymanie.

FSC Braga – Romanowski Nieruchomości 3:8 (0:3)

⚽️ 26′ 31′ Mateusz Gajewski, 40′ Mikołaj Hajdasz – 15′ 35′ 36′ Filip Brzostowski, 16′ 27′ 38′ Paweł Czarnecki, 3′ 40′ Mikołaj Michałowski
⭐️ Paweł Czarnecki (Romanowski Nieruchomości)

Superbet 2. WL Liga: Ciekawa walka o ósemkę w grupie B

W grupie B trwa walka o miejsca w grupie mistrzowskiej. Do tej pory jedno zostało zajęte przez FDK. Do rozdzielenia pozostały trzy wolne lokaty. W tym tygodniu pauzował wiceliderujący FC Albatros, a swój mecz we wtorek wygrały rezerwy Diadala, które po dopisaniu trzech oczek awansowały na trzecią pozycję. W środowy wieczór do walki o cenne punkty stanęły trzy zespoły – Imperium Łazarskie, Biuro Podróży Almatur i Prostal. Dwie ostatnie ekipy rozegrały bezpośredni pojedynek. Bliżej zwycięstwa był Prostal, który po pół godzinie gry wygrywał 2:0. Obie bramki zdobył Patryk Kaczmarek. Prowadzenia nie udało się jednak utrzymać. Almatur dogonił beniaminka i wywalczył jedno oczko – w 35 min trafił Radosław Mróz, a trzy minuty później efektownym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Marcin Winny.

Remis Prostalu z Almaturem wykorzystało Imperium Łazarskie, które ograło Emeritos Galaktikos 9:5. Pierwsza część gry zakończyła się minimalnym prowadzeniem zespołu z Łazarza 3:2. Po przerwie Imperium systematycznie powiększało przewagę. Najlepszy na boisku – Marcin Busz w 24 min skompletował hattricka trafiając na 4:2. Do 30 min zawodnicy ubrani w czarne trykoty trafili jeszcze trzykrotnie powiększając przewagę do pięciu goli (7:2). Nie był to koniec popisów obu drużyn. Przed końcowym gwizdka padło jeszcze pięć bramek – dwukrotnie na listę strzelców wpisali się zawodnicy Imperium Łazarskiego, a trzy razy do bramki trafili Galaktyczni.

Tabela grupy B po środowych meczach uległa spłaszczeniu. Pomiędzy drugim FC Albatrosem, a szóstym Imperium Łazarskim różnica punktowa wynosi ledwie trzy oczka.

Emeritos Galaktikos – Imperium Łazarskie 5:9 (2:3)

⚽️ 5′ 8′ Kamil Gębczyński, 35′ Robert Zajdler, 38′ Wojciech Woźniak, 40′ Jan Woźniak – 7′ 20′ 24′ Marcin Busz, 30′ 36′ Sławomir Szalczyk, 7′ Konrad Maćkowiak, 25′ Mateusz Barłóg, 26′ Damian Plewa, 37′ Bartosz Kędzierski
🟡 Damian Plewa (Imperium Łazarskie)
⭐️ Marcin Busz (Imperium Łazarskie)

Biuro Podróży Almatur – Prostal 2:2 (0:1)

⚽️ 35′ Radosław Mróz, 38′ Marcin Winny – 3′ 30′ Patryk Kaczmarek
🟡 Jakub Tomaszkiewicz (Biuro Podróży Almatur)
⭐️ Patryk Kaczmarek (Prostal)

Superbet 3. WL Liga: Bez bramek przez 40 minut

W trzeciej lidze wygrane odniosły drużyny walczące o miejsce w najlepszej szóstce. Na trzecim miejscu w grupie A umocnili się Szturmowcy, którzy wygrali w meczu o przysłowiowe sześć oczek z Unifi Squad 5:0. Na listę strzelców wpisało się pięciu zawodników. Przed przerwą strzelili Marcin Biel, Dariusz Bednarz i Dariusz Mieczkowski, po zmianie stron bramki wpadały tylko 39 min – do siatki trafili Dawid Zuchniarek i Tomasz Nieżurawski.

Przez czterdzieści minut sposobu na zdobycie gola nie znalazły szóstki Znajomych Sędziego i Los Amarillos. Spotkanie zakończyło się niecodziennym wynikiem – 0:0. Duża w tym zasługa debiutującego w żółto-czarnych barwach Mirona Suterskiego, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Kolejne ważne punkty w walce o grupę mistrzowską zgromadziły techmarkety.pl i Polibulls. Ta pierwsza ekipa przegrywała po dziewięciu minutach z PWW 0:2 i był to najniższy wymiar kary. Winogradzianie powinni wygrywać wyżej, ale nie wykorzystali kilku stuprocentowych sytuacji, które w kolejnych minutach zemściły się. Techmarkety.pl jeszcze przed przerwą złapały kontakt za sprawą gola Marcina Strugarka. W drugiej części do remisu doprowadził Maciej Majcherek, a cenne trzy punkty zapewnili Piotr Śramki, Paweł Pruczkowski i Mateusz Kalicki.

Ostatnim środowym meczem trzeciej ligi były … bycze derby. Odbyły się po raz trzeci. W poprzednich dwóch pojedynkach lepsze były Byczki. Tym razem zwycięstwo i to przekonywujące odnieśli Polibulls, którzy od 14. minuty przejęli całkowicie spotkanie pod kontrolę. Mecz zakończył się wynikiem 8:2.

W grupie A Szturmowcy umocnili się na trzeciej lokacie. Mają cztery punkty przewagi nad grupą pościgową, której przewodzi FC Atmosferić z dwoma meczami mniej rozegranymi. Po zwycięstwach odpowiednio na czwarte i piąte miejsce w grupie B awansowały techmarkety.pl i Polibulls. Do trzeci Whiskonzy tracą ledwie jedno oczko.

techmarkety.pl – PWW 5:2 (1:2)

⚽️ 19′ Marcin Strugarek, 24′ Maciej Majcherek, 32′ Piotr Śramski, 35′ Paweł Pruczkowski, 40′ Mateusz Kalicki – 6′ 9′ Marcin Szymkowiak