Trans-Stal Luboń awansowała do Superbet 1. WL Ligi

Trans-Stal Luboń po zwycięstwie w play-off uzupełniła stawkę elity. W finale walki o pierwszą ligę żółto-czarni ograli w derbach Lubonia Ejbrów 2:1.

To był wieczór Trans-Stali Luboń, a konkretniej bramkarza żółto-czarnych – Witolda Żukowskiego, który dał prawdziwy popis między słupkami. W półfinale przeciwko Emeritos Galaktikos bramkę stracił dopiero dziesięć sekund przed końcowym gwizdkiem. Wcześniej sprawę zwycięstwa załatwili jego koledzy z ofensywy. W 11 min strzelanie rozpoczął Piotr Kowalak, a w drugiej części prowadzenie podwyższyli Maciej Brauza i Dawid Zientkowski. Trans-Stal wygrała z Galaktycznymi 3:1 i awansowała do finału, gdzie czekały już Ejbry. Derbowi rywale żółto-czarnych pokonali w pierwszym meczu półfinałowym Biuro Podróży Almatur 6:0. Gole rozłożyły się aż na pięciu zawodników, z których najwięcej zdobył Michał Gawron.

Finałowa potyczka nie zawiodła. W pierwszej połowie nie obejrzeliśmy bramek, po zmianie stron wpadły trzy. Wynik otworzył Wiktor Szejn, który w 17 min znalazł sposób na Żukowskiego. Pięć minut później efektownym uderzeniem z półwoleja do siatki trafił Michał Wojciechowski. Oba zespoły chciały zakończyć finał play-off w regulaminowym czasie gry. Ta sztuka udała się Trans-Stali. W 26 min rzut karny wykorzystał Zientkowski. Pomimo ataków Ejbrów i kilku okazji wynik do końca spotkania nie uległ zmianie. Trans-Stal wygrała 2:1 i zameldowała się w Superbet 1. WL Lidze.