FDK mistrzem Superbet 2. WL Ligi!

Na dwie kolejki przed końcem sezonu FDK zapewniło sobie mistrzostwo drugiej ligi. Po zwycięstwie Evertec-a w czołówce drugiego frontu zapanował ścisk – różnica między drugą lokatą, a szóstą wynosi ledwie jeden punkt. Imperium Łazarskie i FarbSystem zbliżyli się do utrzymania na zapleczu elity. Revengersi i FTF zakończyli fazę zasadniczą zwycięstwami. Polibulls niespodziewanie zremisowali z Czarnymi Panterami.

Superbet 2. WL Liga: Mistrzostwo i awans FDK

Podczas środowych meczów ważyły się losy awansu i mistrzostwa dla FDK. Promocja do najwyższej ligi była na wyciągnięcie ręki – beniaminek musiał pokonać El Pistoleros, natomiast wywalczenie złotych medali zależne było od wyniku pojedynku Evertec-a z Almaturem. FDK trzymał kciuki za zwycięstwo tej pierwszej ekipy. Swój mecz lider grupy mistrzowskiej wygrał 4:3, choć od czwartej minuty musiał odrabiać straty. Jeszcze przed zmianą stron FDK zdobyło cztery gole – dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marcin Łażewski, raz Dawid Szyler i Jakub Brych. Cała trójka trafiała do siatki między 14., a 18. minutą. El Pistoleros zdołali odpowiedzieć na cztery gole tylko jedną bramką. W 19 min stratę do dwóch goli zniwelował Jakub Strzelecki. W drugiej połowie FDK nie pokusiło się o powiększenie dorobku. Złocisto-czarni po trafieniu Borysa Laufera w 27 min złapali kontakt z przeciwnikiem, ale do końca spotkania nie potrafili już pokonać najlepszego na placu gry, Filipa Jerszyńskiego. FDK wygrało 4:3, a co za tym idzie wywalczyło awans do elity. Tego samego dnia beniaminek mógł zostać mistrzem drugiej ligi. Evertec po pierwszej części prowadził 2:0, a po pięciu minutach od wznowienia gry podwoił swój dorobek i wygrywał 4:0. Almatur ruszył do odrabiania strat, ale do końcowego gwizdka zdołał zdobyć trzy bramki i stracić jednego gola. Evertec wygrał 5:3. W tabeli zanotował skok na drugie miejsce, ale ma tylko punkt przewagi nad szóstym afgcomputers.pl. Dzięki zwycięstwu Evertec-a mistrzem drugiej ligi zostało FDK.

Oprócz walki o najwyższe cele toczyła się gra o ważne punkty w grupie spadkowej. Bliżej utrzymania po środowych meczach są Imperium Łazarskie i FarbSystem, natomiast Joga Bonito wraz z Emeritos Galaktikos postawili jedną nogę w trzeciej lidze. Łazarscy po trzech minutach wygrywali 3:0 i w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Joga Bonito niwelowała stratę, ale nie dała rady dogonić rywala, którego do zwycięstwa poprowadził znakomicie spisujący się między słupkami, Błażej Nowaczyk. Imperium Łazarskie wygrało 5:3 i zanotowało awans na czwarte miejsce. Joga Bonito jest już jedną nogą w trzeciej lidze, podobnie jak Emeritos Galaktikos, którym również nie udało się wywalczyć choćby punktu w starciu z FarbSystem-em. Do 38 min trwał wyrównany bój. Ostatnie minuty należały do FarbSystem-u, który trzykrotnie trafił do siatki i ostatecznie wygrał 7:4.

FDK – El Pistoleros 4:3 (4:2)

⚽️ 15′ 16′ Marcin Łażewski, 14′ Dawid Szyler, 18′ Jakub Brych – 4′ Juliusz Starosta, 19′ Jakub Strzelecki, 27′ Borys Laufer
🟡 Mateusz Bartkowiak (El Pistoleros)
🟡 🔴 Mateusz Bartkowiak (El Pistoleros, za drugą żółtą kartkę)
⭐️ Filip Jerszyński (FDK)

Imperium Łazarskie – Joga Bonito 5:3 (4:2)

⚽️ 2′ 30′ Bartosz Kędzierski, 1′ Marcin Busz, 3′ Igor Watras (samob.), 9′ Konrad Maćkowiak – 8′ Igor Watras, 10′ Bartosz Ziemniewski, 37′ Leon Jasłowski
⭐️ Błażej Nowaczyk (Imperium Łazarskie)

FarbSystem – Emeritos Galaktikos 7:4 (3:2)

⚽️ 38′ 40′ Patryk Markiewicz, 10′ Jakub Budych, 12′ Stanislav Gvozdyk, 15′ Oleksii Vovnianko, 35′ Michał Jaśkowiak, 40′ Piotr Schulze – 6′ Jan Woźniak, 16′ Dominik Kaźmierski, 27′ Łukasz Lekier, 37′ Krystian Bartkowiak
⭐️ Patryk Markiewicz (FarbSystem)

Biuro Podróży Almatur – Evertec 3:5 (0:2)

⚽️ 29′ 33′ Jakub Tomaszkiewicz, 39′ Michal Romejko – 13′ Kamil Danielewicz, 15′ Marcin Kordus, 21′ Krystian Schreiber, 24′ Adrian Adamczak, 38′ Adrian Janaszak
⭐️ Krystian Schreiber (Evertec)

Superbet 3. WL Liga: Revengersi i FTF pierwszą rundę zakończyli zwycięstwami

Kolejne sześć zespołów zakończyło pierwszą rundę. Zwycięstwa do dorobku dopisały dwie drużyny, które lada chwila rozpoczną walkę o drugą ligę. Revengersi wygrali po raz jedenasty, w tym ósmy z dwucyfrową liczbą goli. Lider tabeli grupy A nie dał szans Znajomym Sędziego i wygrał 13:2. Pięć bramek zdobył zmierzający po koronę króla strzelców, Dominik Andrzejewski, a cztery razy do siatki trafił najlepszy na boisku Szymon Ślosarz. Była to druga wygrana Revengersów przez 24 godziny. Dzień wcześniej na zakończenie wtorkowych spotkań pokonali Snow Kids.

Ósme zwycięstwo na jesień odnieśli zawodnicy FTF, którzy rzutem na taśmę wygrali rywalizację w grupie B. Na zakończenie pierwszej rundy nie mieli problemów z ograniem PWW. Zdobyli siedem bramek – pięć więcej od winogradzian. Dobrą formę strzelecką podtrzymał Paweł Książek, który zakończył mecz z hattrickiem na koncie.

Polibulls tylko zremisowali z Czarnymi Panterami, a punkt uratowali 30 sekund przed końcem po trafieniu Michała Budaja. Wcześniej trzykrotnie piłkę do siatki skierował Kacper Olszewski. Stroną dominującą były jednak Czarne Pantery. Przed przerwą na 1:0 i 2:1 trafiał Igor Mazur, po zmianie stron Mateusz Trzybiński, którego pierwszy gol pozwolił wyjść na dwubramkowe prowadzenie – 3:1, a drugi w 37 min dał przewagę bramki – 4:3.

Revengers – Znajomi Sędziego 13:2 (7:0)

⚽️ 15′ 20′ 23′ 28′ 32′ Dominik Andrzejewski, 4′ 5′ 19′ 30′ Szymon Ślosarz, 16′ 36′ Stanisław Kobielak, 17′ Mateusz Wańczyk, 33′ Jakub Kłosik – 24′ 25′ Patryk Dziurla