Udany początek sezonu w wykonaniu IKP Olimpii i transkrupki.pl

Trzecia seria gier rozpoczęła się od zwycięstw transkrupki.pl, IKP Olimpii i FTF-u.

Superbet 1. WL Liga: Udany start faworytów

W poniedziałkowy wieczór walkę o mistrzostwo elity rozpoczęły cztery czołowe zespoły poprzednich sezonów – IKP Olimpia, transkrupka.pl, Chłosta i FSC Braga. Był to mocny początek trzeciej serii gier na jesień.

Pojedynek byłych mistrzów Superbet WL Ligi, którzy święcili triumfy podczas jesiennych edycji z wysokiego C rozpoczęła transkrupka.pl. Do przerwy prowadziła z Chłostą 3:0. Po zmianie stron mecz się wyrównał. Chłosta za sprawą Aleksandra Deckerta dwukrotnie zmniejszała stratę do dwóch goli. Dwa razy też padła odpowiedź ze strony transkrupki.pl, która utrzymała przewagę trzech bramek sprzed przerwy. W 29 min na 4:1 po raz drugi trafił Kacper Sworacki, a minutę przed końcowym gwizdkiem wynik spotkania na 5:2 ustalił Michał Golak.

Ciekawy przebieg miało starcie mistrzów z czwartym zespołem poprzedniego sezonu. Olimpia po trzech minutach wygrywała z Bragą 2:0, ale tuż przed przerwą musiała ponownie walczyć o wyjście na prowadzenie. Udało się. W 20 min bramka na 3:2 wpadła po strzale samobójczym. IKP zdołało ponownie uzyskać dwubramkową przewagę, ale Braga nie zamierzała wywiesić białej flagi. Dzięki golom Mikołaja Hajdasza FSC wyrównało. Bramka na 4:4 wpadła w 38 min. Olimpia, do czego zdążyła przyzwyczaić, grała do końca. Dopięła swego. W 39 min gola na wagę premierowych trzech oczek na jesień zdobył niezawodny Piotr Nowak.

Chłosta – transkrupka.pl 2:5 (0:3)

⚽️ 21′ 36′ Aleksander Deckert – 20′ 29′ Kacper Sworacki, 10′ Paweł Mokrzycki, 17′ Dawid Słaboszewski, 39′ Michał Golak
🟡 Mateusz Wawrowski (Chłosta)
⭐️ Kacper Sworacki (transkrupka.pl)

IKP Olimpia – FSC Braga 5:4 (3:2)

⚽️ 1′ Mateusz Bartkowiak, 3′ Bartosz Szpalik, 20′ Krzysztof Stępniak (samob.), 31′ Przemysław Pawlak, 39′ Piotr Nowak – 8′ 32′ 38′ Mikołaj Hajdasz, 19′ Mateusz Gajewski
⭐️ Piotr Nowak (IKP Olimpia)

Superbet 3. WL Liga: Pewne zwycięstwo FTF-u

Do jednego punktu wywalczonego w czwartek FTF dorzucił komplet oczek. Pojedynek z Onymi lepiej rozpoczęli rywale, bo od gola zdobytego w 3 min przez Pawła Jassema. Był to miły złego początek. 120 sekund później wyrównał Paweł Książek, który spotkanie zakończył z trzema golami na koncie. Ostatecznie FTF pokonał żółto-czarnych 5:1. Była to druga porażka Onych na jesień.

Oni – FTF 1:5 (1:3)

⚽️ 3′ Paweł Jassem – 5′ 16′ 33′ Paweł Książek, 20′ Patryk Trzybiński, 36′ Kamil Kapałczyński