Mateusz Gajewski powołany na konsultacje reprezentacji Polski w piłce nożnej sześcioosobowej

Najlepszy napastnik Superbet WL Ligi, Mateusz Gajewski został powołany na konsultacje kadry reprezentacji Polski w piłce nożnej sześcioosobowej, która przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Europy 2024 w minifutbolu.

Przed startem finałów Mistrzostw i Pucharu Polski SuperLiga6 do życia powołana została reprezentacja Polski w piłce nożnej sześcioosobowej. Jej trenerem został Rafał Ślubowski, który pojawił się na ogólnopolskich turniejach w celu wyłonienia szerokiego grona zawodników, którzy na początku września przyjadą do Warszawy i Katowic na konsultacje. Z grona kilkudziesięciu zawodników zostanie wybrana szeroka 20-osobowa kadra, której celem będzie przygotowanie się do Mistrzostw Europy organizowanych przez Europejską Federację Minifutbolu w przyszłym roku. Do notesu selekcjonera trafił najlepszy zawodnik Superbet WL Ligi w ostatnich sezonach – Mateusz Gajewski. Zawodnik grający na co dzień w FSC Bradze w niedzielę 3 września pojedzie do Warszawy przekonać reprezentacyjny sztab do swoich umiejętności.

W poprzednim sezonie Gajewski reprezentował barwy aż trzech zespołów. Zimową edycję spędził w Revengersach. Z drużyną wygrał rozgrywki drugiej ligi, a sam wywalczył tytuł króla strzelców i najlepszego zawodnika ligi. Wiosną wrócił do swojej stałej ekipy – FSC Bragi, z którą osiągnął czwarte miejsce. Gajewski po raz kolejny pokazał, że jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem elity. Ponownie zgromadził największą liczbę bramek i znalazł się wśród nominowanych do zostania graczem wiosennej edycji. W lipcu drugi raz rzędu najlepszy snajper Superbet WL Ligi znalazł się w kadrze transkrupki.pl na warszawskie finały organizowane przez SuperLigę6. Przed dwunastoma miesiącami był ważnym ogniwem ćwierćfinalisty Mistrzostw Polski, a podczas tegorocznej edycji Pucharu Polski poprowadził zespół do 1/4 finału zdobywając największą liczbę bramek.

Bardzo dobry występ Gajewskiego nie umknął trenerowi reprezentacji Polski, Rafałowi Ślubowskiemu, który zaprosił zawodnika Bragi na konsultację kadry przygotowującej się do udziału w Euro 2004 w minifutbolu.