Zwycięskie passy przedłużone

W poniedziałkowy wieczór odbyły się pierwsze trzy spotkania piątej kolejki. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły, które są liderami w swoich ligach.

Superbet 1. WL Liga: Synowie Gehenny z trzecim zwycięstwem i awansem na pozycję lidera

Synowie Gehenny powoli stają się z jednym z faworytów do mistrzowskiej korony. Czerwono-czarni w ostatnich dniach imponują formą. W niedzielę awansowali do Final Six pucharu, a dzień później po trzeciej wygranej w sezonie zachowali pozycję lidera elity. W poniedziałkowej potyczce przeciwko Bistro Kopernik przegrywali do przerwy 1:2. Po zmianie stron nie pozostawili wątpliwości i przechylili szalę na swoją korzyść wygrywając ostatecznie 6:3. W szeregach Synów Gehenny brylował Filip Nowak, który pięciokrotnie pokonywał golkipera beniaminka.

Synowie Gehenny po poniedziałkowej wygranej utrzymali pozycję lidera i powiększyli przewagę nad Olimpią i Diadalem do trzech punktów. Wszystkie trzy zespoły zrównają się liczbą meczów w kolejnych dniach, kiedy swoje pojedynki rozegrają mistrz i wicemistrz. Bistro Kopernik po zwycięstwie na inaugurację przegrało drugi mecz i spadło na siódme miejsce.

Synowie Gehenny – Bistro Kopernik 6:3 (1:2)

⚽️ 11′ 25′ 28′ 34′ 35′ Filip Nowak, 33′ Nikita Makarenkov – 1′ 17′ Patryk Schulz, 37′ Krzysztof Grupa
⭐️ Filip Nowak (Synowie Gehenny)

Superbet 2. WL Liga: Evertec wygrał drugi mecz na jesień

Evertec dosłownie w chwilę objął prowadzenie w grupie A. W czwartek na inaugurację wygrał z Tornado Ognik, a na początku kolejnego tygodnia pokonał Lacus Stoczniowiec. Niebiesko-biali od początku osiągnęli przewagę, którą stopniowo przekuwali na gole. W 6 min prowadzenie dla Evertec-u uzyskał Adrian Adamczak, a następnie podwyższył je Maciej Duszyński. W drugiej połowie dał o sobie znać Krystian Schreiber – dwukrotnie trafił do siatki, kolejno w 22 i 29 min. Stoczniowcy w ostatnich czterech minutach zmniejszyli rozmiary porażki do dwóch goli.

Evertec wygrał 4:2 i wyprzedził w tabeli lepszą różnicą bramek El Pistoleros, którzy również mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dla Lacus-a była to druga porażka w drugim meczu.

Evertec – Lacus Stoczniowiec 4:2 (2:0)

⚽️ 22′ 29′ Krystian Schreiber, 6′ Adrian Adamczak, 12′ Maciej Duszyński – 36′ Wojciech Zarębski, 40′ Nikodem Szarata
🟡 Krystian Schreiber (Evertec)
⭐️ Krystian Schreiber (Evertec)

Superbet 3. WL Liga: Revengersi na czele trzeciej ligi

W grupie A odbył się pojedynek dwóch zespołów, które przed pierwszym gwizdkiem miały na koncie po dwie wygrane. Mecz kapitalnie rozpoczęli zawodnicy Gietewu. Po sześciu minutach wygrywali 3:0! Bramki dla czerwono-czarnych strzelali – Mariusz Majchrzak, Maciej Staniewicz i Łukasz Zych. Revengersi wrzucili wyższy bieg. W 8 min sygnał do ataku dał Stanisław Kobielak. Po upływie kwadransa czekała nas piorunująca końcówka w wykonaniu Revengersów. Po golach Dominika Andrzejewskiego, Michała Gadomskiego i trafieniu samobójczym beniaminek prowadził 5:3. W drugiej części Gietewu zdołało wyrównać. Słabszą postawę rywala wykorzystał Staniewicz, który skompletował hattricka i Kacper Młynarczyk, który w 31 min doprowadził do remisu 6:6. Podobnie jak przed przerwą ostatnie minuty należały do Revengersów. Bramki Szymona Ślosarza, Andrzejewskiego (trafił łącznie cztery razy) i Kobielaka (mecz skończył z hattrickiem) dały beniaminkowi wygraną 10:6 i awans na pierwsze miejsce w ligowej klasyfikacji.

Revengers – Gietewu 10:6 (5:3)

⚽️ 16′ 18′ 26′ 40′ Dominik Andrzejewski, 8′ 36′ 37′ Stanisław Kobielak, 17′ Mateusz Jóźwiak (samob.), 20′ Michał Gadomski, 32′ Szymon Ślosarz – 4′ 23′ 28′ Maciej Staniewicz, 3′ Mariusz Majchrzak, 6′ Łukasz Zych, 31′ Kacper Młynarczyk
🟡 Mikołaj Ratajczak, Dominik Andrzejewski (obaj Revengers)