FarbSystem triumfatorem Superbet Pucharu Wiary Lecha

Ostatnim akcentem jesiennej kampanii były rozgrywki o Superbet Puchar Wiary Lecha. Najlepszym zespołem spośród sześciu ekip został FarbSystem, który w finale okazał się lepszy po serii rzutów karnych od Trans-Stali.

Po środowych opadach śniegu, które towarzyszyły ostatniej ligowej potyczce jesieni, mecze Superbet Pucharu Wiary Lecha stanęły pod dużym znakiem zapytania. Pokrywa śnieżna nie stopniała, więc boisko przy ulicy Grunwaldzkiej w dniu pucharowym było białe. Pomimo zalegającego śniegu została podjęta decyzja – gramy! Udało się odśnieżyć linie boczne i końcowe oraz obrys pola karnego, a drużyny do gry dostały pomarańczową piłkę.

W pierwszej potyczce strzelanie rozpoczęli zawodnicy JKS. Były to jednak miłe złego początki. Do końca pojedynku Polibulls zdołali odwrócić wynik i wygrali 2:1. Gola na wagę zwycięstwa minutę przed końcowym gwizdkiem zdobył Kacper Olszewski. Jak się później okazało był on też na wagę awansu do półfinału, gdyż kolejny pojedynek JKS również przegrał. Niespodzianki nie było – FarbSystem pokonał trzecioligowca 2:0. Po czterech minutach ostatniego meczu grupy B drugi zespół grupy spadkowej miał również dwa gole przewagi. Ostatecznie musiał zadowolić się remisem, który nie spowodował spadku z pierwszego miejsca. Ponownie dał o sobie znać Olszewski. Tym razem zapewnił remis po golu strzelonym dwie minuty przed końcem.

Grupę B, co nie było zaskoczeniem, pewnie wygrała Trans-Stal. Lubonianie na start zmagań pokonali John Deere 6:1, a w drugim spotkaniu Znajomych Sędziego 4:1. W żółto-czarnych szeregach brylował Dawid Zientkowski, który strzelił aż siedem z dziesięciu bramek swojej ekipy. O tym kto awansował z drugiego miejsca zadecydował pierwszy pojedynek tej grupy. Grający w okrojonym, 5-osobowym składzie Znajomi Sędziego do końca walczyli o punkt. W 4 min stracili pierwszego gola, natomiast drugi wpadł chwilę przed zakończeniem spotkania. John Deere wygrał 2:0 i awansował do półfinału.

W spotkaniach, których stawką był awans do finału obyło się bez niespodzianek. FarbSystem gładko ograł John Deere 3:0 po dwóch bramkach Stanislava Gvozdyka i jednej Michała Jaśkowiaka. Więcej emocji dostarczył pojedynek Trans-Stali i Polibulls. Lubonianie prowadzili po kilkudziesięciu sekundach 1:0, a do 11 min mieli dwa gole przewagi nad przeciwnikiem. Polibulls dali radę wyrównać w drugiej minucie, a 90 sekund przed końcem zdobyli gola kontaktowego. Postawili wszystko na jedną kartę i do ofensywy desygnowali wszystkich zawodników, ale w ostatniej sekundzie Trans-Stal przypieczętowała awans do finału czwartym golem.

W finale zmierzyły się dwie najlepsze ekipy grupy spadkowej drugiej ligi. Ligowe starcie obu zespołów, rozgrywane w zupełnie innych warunkach na koniec sierpnia, zakończyło się wysokim remisem 4:4. W zimowej aurze pojedynek nie przyniósł już goli. O tym kto sięgnie po Superbet Puchar Wiary Lecha zadecydowały rzuty karne. Do wyłonienia zwycięzcy były potrzebne tylko dwie serie. Bezbłędni byli zawodnicy FarbSystem-u – trafili dwa razy do siatki, a Michał Jakóbczak dwukrotnie skutecznie wybronił uderzenie zawodnika Trans-Stali.

FarbSystem wygrał Superbet Pucharu Wiary Lecha i awansował do rozgrywek o Superbet Superpiuchar WL Ligi, który został zaplanowany na pierwszy dzień wiosennej rywalizacji.

Wyniki

Grupa A

JKS – Polibulls 1:2 (3′ Radosław Królak – 7′ Jakub Żyła, 12′ Kacper Olszewski)
FarbSystem – JKS 2:0 (4′ Michał Jaśkowiak, 9′ Jakub Budych)
Polibulls – FarbSystem
2:2 (5′ Jan Macionga, 11′ Kacper Olszewski – 2′ Oleksii Vovnianko, 4′ Piotr Schulze)

Grupa A

PozycjaKlubMZRPBr+Br-+/-Pkt
121104224
221104314
3200214-30

Grupa B

Znajomi Sędziego – John Deere 0:2 (4′ Jakub Kotwasiński, 13′ Bartosz Białas)
John Deere – Trans-Stal Luboń 1:6
(8′ Abdou Azzaoui – 3′ 4′ 10′ 11′ Dawid Zientkowski, 5′ Łukasz Różański, 9′ Michał Wojciechowski)
Trans-Stal Luboń – Znajomi Sędziego
4:1 (5′ 8′ 9′ Dawid Zientkowski, 12′ Michał Wojciechowski – 7′ Łukasz Troszczyński)

⚽️
1′ 8′ Dawid Zientkowski, 4′ Mateusz Michalski, 13′ Michał Wojciechowski – 2′ Kacper Olszewski, 12′ Jan Macionga