Opal Stoczniowiec najlepszy na Turnieju Mistrzów. Razem z IKP Olimpią pojedzie na Mistrzostwa Polski

Opal Stoczniowiec i IKP Olimpia – oto dwie drużyny, które reprezentować będą Poznań podczas finałów Mistrzostw Polski SuperLiga6 w niedzielę, 16 lipca. Turniej Mistrzów WL Ligi wygrali Stoczniowcy, najlepszym zawodnikiem został wybrany Oskar Nowak z ekipy niebiesko-czarnych.

Turniej Mistrzów WL Ligi z wysokiego C rozpoczął Opal Stoczniowiec, który na inaugurację wysoko ograł Chłostę. Mecz zakończył się czterobramkową wygraną mistrzów zimowej edycji. Łupem bramkowym podzieliło się pięciu zawodników. W 4 min do siatki trafił najlepszy na boisku – Oskar Nowak, a w kolejnych fragmentach pojedynku wynik podwyższali – Kacper Stróżyk, Kamil Skwaryło, Krzysztof Walkowiak i Sebastian Adamski. Opal nie uniknął straty bramki. W 26 min honorowego gola dla Chłosty zdobył Daniel Mankiewicz.

Wydawało się, że Chłosta po przegranej 1:5 nie podniesie się i szybko odpadnie z rywalizacji o wyjazd na Mistrzostwa Polski. W 22 min IKP Olimpia prowadziła już 3:1. Przez osiem minut mistrzowie jesiennej edycji pokazali charakter, który pomógł im w wygraniu ligi w zeszłym roku. Po bramkach Mankiewicza i Gracjana Pachelskiego cztery minuty przed końcowym gwizdkiem Chłosta doprowadziła do wyrównania. Walczyła o zwycięstwo. Choć straciła jeszcze gola 3:4 w 27 min, to udało się jej odwrócić wynik i wygrać! Do remisu doprowadził grający na pozycji lotnego golkipera Mateusz Wiśniewski, a minutę przed końcem bramkę dającą zwycięstwo i nadzieje na awans na finały zdobył Pachelski. Chłosta wygrała 5:4. Żeby wywalczyć bilet do stolicy musiała liczyć na Opal Stoczniowiec, który musiał odebrać punkty Olimpii lub trzymać kciuki za … ośmiobramkowe zwycięstwo IKP.

W ostatnim meczu IKP szybko objęła prowadzenie. Po siedmiu minutach wygrywała 2:0 po bramkach Piotra Nowaka i Bartłomieja Olejniczaka. Na 3:0 udało się podwyższyć na początku drugiej połowy – bramkarza Chłosty pokonał Bartosz Szpalik. Nadzieje na korzystny rezultat dał jeszcze Piotr Skrzypczak. Przez dziesięć minut żadnej z drużyn nie udało się jednak trafić do siatki. Opal nie stracił już gola, dzięki czemu wywalczył pierwsze miejsce na Turnieju Mistrzów. Olimpii do zwycięstwa w trzyzespołowej rywalizacji zabrakło jednej bramki.

IKP Olimpia trzeci raz z rzędu pojedzie na MIstrzostwa Polski, natomiast Opal Stoczniowiec 16 lipca zadebiutuje w imprezie, na którą udadzą się najlepsze ekipy w kraju. Tydzień wcześniej w Warszawie gościć będą uczestnicy Pucharu Polski, w tym dwa zespoły z Poznania – El Pistoleros i transkrupka.pl.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju Mistrzów został wybrany Oskar Nowak, który zagrał kapitalne zawody przeciwko Chłoście i poprowadził niebiesko-czarnych do efektownej wygranej mającej kluczowe znaczenie w walce o pierwsze miejsce.