Nominacje Plebiscytu 2023: Drużyna roku

Dwóch mistrzów Superbet WL Ligi i ćwierćfinaliści Pucharu Polski SuperLiga6 staną do walki o tytuł Drużyny roku. Dla IKP Olimpii i transkrupki.pl jest to już trzecia nominacja. Oba zespoły w ubiegłych latach wygrały plebiscyt.

Podobnie jak przed rokiem do gry o tytuł Drużyny roku stają mistrzowie i ćwierćfinaliści ubiegłorocznej krajowej imprezy. W porównaniu do roku 2022 w jednym przypadku zestaw uległ zmianie. Mistrza jesieni z 2022 roku – Chłostę – zastąpił mistrz jesieni z 2023 roku – Synowie Gehenny. Pozostała część stawki jest niezmienna od pierwszej edycji plebiscytu. O tytuł najlepszej ekipy ubiegłych dwunastu miesięcy powalczą IKP Olimpia (zwycięzcy z 2021 roku) i transkrupka.pl (obrońcy tytułu).

Najlepsze drużyny 2023 roku na WL Lidze

1-3. IKP Olimpia (2.), Synowie Gehenny (5.), transkrupka.pl (1.)
10. Chłosta (3.)

IKP Olimpia – niezmienne utrzymują się w czołówce Superbet WL Ligi. W zeszłym roku ponownie nie wypadli poza pierwszą dwójkę – mowa tu wszystkich rozgrywkach. Wiosną zostali mistrzem, ale nie potrafili wygrać pucharowych zmagań. Przegrali w finale Pucharu WL Ligi i Superpucharu WL Ligi. To ostatnie trofeum zgarnęli na początku jesiennej edycji. Był to jednak ich jedyny triumf w drugim półroczu. W lidze byli drudzy, a w finale Superbet Pucharu WL Ligi ponownie okazali się słabsi od przeciwnika.

W 2023 roku po zajęciu drugiego miejsca w Turnieju Mistrzów awansowali po raz trzeci do Mistrzostw Polski. Warszawy ponownie nie zwojowali. W grupie eliminacyjnej zajęli trzecie miejsce i nie zdołali po raz pierwszy w historii awansować do fazy pucharowej.

• faza grupowa Mistrzostw Polski SuperLiga6 w sezonie 2022/2023

Synowie Gehenny – nowi w zestawieniu. Do stawki zespołów, które powalczą o tytuł najlepszej drużyny roku wchodzą z mocną kartą – podwójną koroną. Jesienią wywalczyli mistrzostwo i puchar. Za swoimi plecami pozostawili obu rywali – IKP Olimpię i transkrupkę.pl. W lidze wyprzedzili ich odpowiednio o dwa i sześć punktów, natomiast w pucharze pokonali w finale i półfinale po serii rzutów karnych. Pierwsze półrocze dla Synów Gehenny było również udane i zakończyło się wywalczeniem dwóch brązowych krążków – w lidze i pucharze.

Podsumowanie osiągnięć Synów Gehenny

• mistrzostwo Superbet WL Ligi w sezonie Jesień 2023
  • zdobywcy Superbet Pucharu WL Ligi w sezonie Jesień 2023
  • III miejsce w WL Lidze w sezonie Wiosna 2023
  • III miejsce w Superbet Pucharze WL Ligi w sezonie Wiosna 2023

transkrupka.pl – zwycięzcy sprzed dwunastu miesięcy. Wówczas na Gali WL Ligi statuetkę dla najlepszej drużyny roku odbierali w roli ćwierćfinalistów Mistrzostw Polski. Tym razem ponownie znaleźli się w topowej ósemce, ale w Pucharze Polski. Fazę grupową zakończyli na pierwszym miejscu z kompletem zwycięstw, w 1/8 finału pokonali zespół z Łodzi, a w walce o półfinał musieli uznać wyższość zespołu z Ełku.

Na lokalnym podwórku transkrupka.pl najmocniejsza była w … czerwcu. Na początku miesiąca wywalczyła Puchar WL Ligi, co przy dwóch wcześniejszych triumfach El Pistoleros, dało jej awans na lipcowe finały Pucharu Polski SuperLiga6. Na koniec czerwcowej kampanii drużyna prowadzona przez Michała Golaka zagrała w turnieju Poznańskiego Czerwca 1956. Sprawdzian przed wyjazdem do stolicy transkrupka.pl zdała na szóstkę triumfując w rozgrywkach. W lidze było przeciętnie. Wiosną udało się zdobyć pierwsze miejsce, ale w … grupie spadkowej. Jesień była już lepsza i zakończyła się wywalczeniem brązowych krążków.