Mecz o sześć punktów dla Logicas

Chłosta przedłużyła szanse na awans do grupy mistrzowskiej. Trans-Stal Luboń i FTF awansowali do górnych połówek tabel drugiej ligi. Whiskonzy krok od promocji na zaplecze elity. Ważne zwycięstwo Polibulls, JKS po remisie z NDW spadł do czwartej ligi. Logicas pokonał Czarne Pantery w meczu o sześć punktów. John Deere zastopował rozpędzających się Goalbusters.

Superbet 1. WL Liga: Chłosta pozostała w grze o najlepszą piątkę

Gol z 39 min zadecydował o zwycięstwie Chłosty w pojedynku z Luis&Spółka. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:2. Rezultat w tym spotkaniu był dwukrotnie odwracany. Za pierwszym razem uczynił to L&S, który na gola Michała Kaczmarka z 7 min odpowiedział trafieniami Dawida Zapała i Marcina Michałaka. Druga bramka dla Luis&Spółki wpadła w 29 min. Kilkadziesiąt sekund później był już remis – do wyrównania doprowadził Aleksander Deckert. Decydujący cios nadszedł, jak wspomnieliśmy wcześniej, w przedostatniej minucie gry. Bohaterem Chłosty został Karol Plenzler.

Poznaliśmy drugą drużynę, która w drugiej rundzie zagra w grupie spadkowej. Zostali nią Luis&Spółka. Chłosta dzięki wygranej dalej liczy się w grze o najlepszą piątkę. Do grupy mistrzowskiej awansuje tylko w przypadku zwycięstwa nad Romanowski Nieruchomości, remisu lub porażki transkrupki.pl w starciu z afgcomputers.pl oraz … braku wygranej tej ostatniej drużyny w meczu z Diadalem.

Luis&Spółka – Chłosta 2:3 (1:1)
⚽️ 17′ Dawid Zapał, 29′ Marcin Michalak – 7′ Michał Kaczmarek, 30′ Aleksander Deckert, 39′ Karol Plenzler
🟡 Mateusz Michalak, Piotr Zdrojewski (obaj Luis&Spółka), Michał Kaczmarek (Chłosta)
⭐️ Karol Plenzler (Chłosta)

Superbet 2. WL Liga: Trans-Stal i FTF w górę tabeli

Kolejne cztery zespoły rozegrały pierwsze mecze fazy finałowej. W grupie spadkowej ze strefy zagrożonej degradacją uciekł FTF, który okazał się lepszy od LED Lighting Team. Pojedynek był o tyle ważny, że zagrały w nim zespoły, które znajdowały się pod kreską i miały na koncie identyczną liczbę oczek. Beniaminek po drugim trafieniu pozwalał rywalom jedynie na zdobywanie bramek kontaktowych. W 37 min wygraną przypieczętował drugim golem Patryk Trzybiński. FTF wygrał 4:2. W tabeli awansował na czwartą lokatę. Ledy są przedostatnie.

Równie ważny pojedynek odbył się w grupie mistrzowskiej, w której rywalizowały drużyny z dolnej części tabeli. Stawką meczu było zniwelowanie straty do miejsc premiowanych awansem do jednego punktu. Ten cen zrealizowała Trans-Stal Luboń, która ograła FarbSystem 4:1 po bramkach swojego najlepszego strzelca – Dawida Zientkowskiego. Zanim wicelider klasyfikacji snajperów rozpoczął swoje show to wynik w 8 min otworzył Mateusz Murawski. Zientkowski wyrównał chwilę przed zmianą stron, a po przerwie dołożył kolejne trzy bramki. Wygrana pozwoliła lubonianom wskoczyć na czwarte miejsce. Do drugiej pozycji tracą punkt.

LED Lighting Team – FTF 2:4 (1:3)
⚽️ 16′ Adam Wróblewicz, 34′ Damian Woytyniak – 20′ 37′ Patryk Trzybiński, 3′ Patryk Tym, 15′ Mateusz Konera
⭐️ Patryk Trzybiński (FTF)

FarbSystem – Trans-Stal Luboń 1:4 (1:1)
⚽️ 8′ Mateusz Murawski – 19′ 28′ 32′ 40′ Dawid Zientkowski
⭐️ Dawid Zientkowski (Trans-Stal Luboń)

Superbet 3. WL Liga: Whiskonzy krok od awansu, JKS spadł do czwartej ligi

Po sześciu zwycięstwach z rzędu zadyszkę złapało Senpo. Żółto-czarni przegrali drugi mecz z zespołem, z którym rywalizują o bezpośredni awans na zaplecze elity. Whiskonzy w ostatnich dwóch spotkaniach również nie zachwyciło, ale nie przegrało – dwukrotnie remisując z PWW i Szturmowcami. Strata punktów w kolejnej grze mogła być kluczowa. Ostatecznie, po ciekawym starciu, Whiskonzy wygrało 5:4. Wcześniej, jeszcze przed zmianą stron zdołało osiągnąć dwubramkową przewagę, której nie udało się utrzymać. Senpo wyrównało za sprawą dubletu Pawła Bienerta, ale na przerwę zeszło ze stratą jednego gola. Po wznowieniu gry żółto-czarni odwrócili wynik. Bramka Beshoi Labiba w 24 min dała remis, a jeszcze przed upływem 30. minuty gry na 4:3 trafił Damian Tomczak. Kluczowe gole wpadły w krótkim odstępie czasu, bo między 33, a 34 min. Najpierw bramkarza Senpo pokonał – drugi raz w tym spotkaniu – Karol Łuczak, a następnie trzy punkty Whiskonzy zapewnił Hubert Potrzebowski. Senpo pomimo aż sześciu minut do końca potyczki nie zdołało już zmienić rezultatu i przegrało 4:5. Whiskonzy awansowało na pierwsze miejsce w tabeli i w kolejnym meczu przeciwko Byczkom-Jawal powalczy o bezpośredni awans do drugiej ligi.

Oddech w walce o utrzymanie w trzeciej lidze złapali Polibulls, a jedną nogą na czwartym szczeblu są już Znajomi Sędziego. Bezpośrednie starcie pomiędzy obiema ekipami zakończyło się wynikiem 7:5. Polibulls strzelanie rozpoczęli w 3 min. 60 sekund później prowadzili 2:0, a przed upływem 10. minuty gry 3:1. Znajomi Sędziego nie dali za wygraną. Po zmianie stron zdołali doprowadzić do wyrównania. W 32 min gola na 4:4 zdobył Łukasz Troszczyński. Za ciosem już nie poszli. Choć Troszczyński zdołał ustrzelić w tym meczu hattricka, to przed jego trzecim trafieniem trzy razy piłkę do siatki skierowali zawodnicy Polibulls. Drugie gole na swoje konta zapisali Kacper Olszewski i Jakub Walczak, a jednego gola zdobył Michał Gorajski. Polibulls awansowali na drugie miejsce – nad strefą spadkową mają ledwie trzy punkty przewagi.

Znajomi Sędziego mają jeszcze matematyczne szanse na uratowanie trzecioligowego statusu. Nie ma już ich JKS, który zremisował mecz ostatniej szansy. Obie bramki padły w pierwszej odsłonie gry. Pierwszy do siatki – w 8 min – trafił Dariusz Karkut. Wyrównanie nadeszło cztery minuty przed przerwą. Jak się później okazało, remis NDW uratował Michał Chechłowski. Dla bordowych podział punktów może okazać się pierwszym krokiem ku czwartej lidze. Choć wydostali ze strefy spadkowej to za chwilę mogą do niej wrócić, gdyż dwóch najgroźniejszych rywali – ICPen i Kolib – mają rozegrane odpowiednio dwa i jeden mecz mniej.

Polibulls – Znajomi Sędziego 7:5 (3:2)
⚽️ 4′ 33′ Kacper Olszewski, 25′ 38′ Jakub Walczak, 3′ Michał Budaj, 9′ Piotr Radzewski, 37′ Michał Gorajski – 13′ 32′ 40′ Łukasz Troszczyński, 5′ Kamil Białas, 27′ Jakub Kaczmarek
🟡 Dawid Andrzejewski (Znajomi Sędziego)
⭐️ Kacper Olszewski (Polibulls)

Senpo – Whiskonzy 4:5 (2:3)
⚽️ 14′ 18′ Paweł Bienert, 24′ Beshoi Labib, 29′ Damian Tomczak – 11′ 33′ Karol Łuczak, 13′ Cezary Bilicki, 19′ Jakub Jarmuszkiewicz, 34′ Hubert Potrzebowski
🟡 Damian Glonek (Senpo)
⭐️ Karol Łuczak (Whiskonzy)

JKS – NDW 1:1 (1:1)
⚽️ 8′ Dariusz Karkut – 16′ Michał Chechłowski
⭐️ Dariusz Karkut (JKS)

Superbet 4. WL Liga: Logicas lepszy w meczu o sześć punktów

Goalbusters nie zdołali wygrać trzeciego meczu z rzędu. Zwycięstwo pozwoliłoby im awansować na piąte miejsce. Ta sztuka nie udała się. Pełną pulę zgarnął John Deere, który wykorzystał porażkę Czarnych Panter i awansował na czwarte miejsce w tabeli. Pojedynek z ostatnim zespołem ligowej tabeli zakończył się minimalną wygraną 2:1. Do 36 min zawodnicy grający w żółtych trykotach prowadzili 2:0 po golach Karola Zgierskiego (11 min) i Wojciecha Burzały (28 min). Bramkę kontaktową zdobył Jan Kałek. Pomimo starań remisu nie udało się wywalczyć.

Czarne Pantery przegrały mecz o przysłowiowe sześć oczek. Walczący o zrównanie się punktami z wiceliderem Logicas po dwóch bramkach Artura Pacholczyka i jednym Krystiana Bąka wygrał 3:2. W ostatnich dwóch meczach przeciwko Snow Kids i Totalnemu Chaosowi musi zdobyć komplet punktów oraz liczyć na dwie wpadki w trzech Los Amarillos.

John Deere – Goalbusters 2:1 (1:0)
⚽️ 11′ Karol Zgierski, 28′ Wojciech Burzała – 36′ Jan Kałek
🟡 Abdou Azzaoui (John Deere)
⭐️ Wojciech Burzała (John Deere)

Logicas – Czarne Pantery 3:2 (2:1)
⚽️ 5′ 14′ Artur Pacholczyk, 24′ Krystian Bąk – 11′ Jakub Rudziński, 29′ Jędrzej Ścisłowski
🟡 Artur Nowak (Logicas)
⭐️ Krystian Bąk (Logicas)