Revengersi mistrzem trzeciej ligi

Poniedziałkowa kolejka odbyła się w trudnych warunkach. Zespoły zagrały na śniegu. Odbyło się łącznie pięć spotkań, w których rozstrzygały się losy trzecioligowców. Mistrzem tej klasy rozgrywkowej zostali Revengersi, awans do drugiej ligi wywalczyły techmarkety.pl, a przepustkę do Superbet Pucharu Wiary Lecha wywalczyły Byczki.

Superbet 1. WL Liga: transkrupka.pl zakończyła jesień zwycięstwem

Trzy zespoły zakończyły rywalizację w sezonie jesiennym. Oba poniedziałkowe pojedynki nie miały już znaczenia dla układu tabeli grupy mistrzowskiej. Nowy mistrz Superbet WL Ligi zremisował z piątym Diadalem 2:2. Synowie Gehenny prowadzili po trafieniu Marcina Stoińskiego, ale na przełomie pierwszej i drugiej połowy stracili dwa gole. Diadal uzyskał przewagę jednej bramki dzięki Jakubowi Drzewieckiemu i Kacprowi Pomianowi. Sześć minut przed końcem remis mistrzom uratował najlepszy strzelec rozgrywek pierwszej ligi – Filip Nowak.

Zwycięstwem zakończyła jesień transkrupka.pl, która wcześniej zapewniła sobie trzecie miejsce na podium. Pojedynek z Luis&Spółka zakończył się pewnym zwycięstwem 5:1. Bohaterem załogi ćwierćfinalistów Pucharu Polski został Krzysztof Elantowski, który ustrzelił hattricka. W 5 min strzelił gola na 2:0, a w 33 i 36 min ustalił wynik spotkania.

Synowie Gehenny – Diadal 2:2 (1:1)

⚽️ 8′ Marcin Stoiński, 34′ Filip Nowak – 19′ Jakub Drzewiecki, 23′ Kacper Pomian
⭐️ Jakub Staszyński (Diadal)

Luis&Spółka – transkrupka.pl 1:5 (1:2)

⚽️ 17′ Dawid Zapał – 5′ 33′ 36′ Krzysztof Elantkowski, 3′ Michał Golak, 32′ Mateusz Cwojdziński
🟡 Józef Pawlak (Luis&Spółka)
⭐️ Krzysztof Elantkowski (transkrupka.pl)

Superbet 3. WL Liga: Revengersi mistrzem trzeciej ligi

Revengersi przypieczętowali mistrzostwo trzeciej ligi. Przed tygodniem dali nadzieję, że walka o złoto będzie trwać do ostatnich meczów, lecz rozwiali ją dwiema wysokimi wygranymi. W tym sezonie nie było na nich mocnych. W starciu z Kolibem brylował Dominik Andrzejewski, który walczył o przebicie magicznej granicy 50 goli w jednym sezonie. Do siatki trafił sześciokrotnie, a obecną kampanię zakończył z 52 bramkami. Revengersi wygrali 13:2.

Obok Revengersów awans do drugiej ligi wywalczyły techmarkety.pl. Decydujący pojedynek z FC Atmosfericiem zakończył się wygraną 3:2. FCA, choć już nie miał szans na zajęcie miejsca na podium, chciał się zrehabilitować po ostatniej wysokiej porażce przeciwko FTF-owi. Techmarkety.pl ustawiły sobie mecz po dziesięciu minutach. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Wojciech Schoen. Szybko wywalczona przewaga miała duży wpływ na wynik. Z każdą kolejną minutą lepiej prezentowali się zawodnicy Atmosfericia. W 32 min straty zmniejszył Vasyl Bersan. Graczom ubranym w granatowe koszulki udało się w słabszym momencie zdobyć bramkę, która okazała się kluczowa. Trzy minuty przed końcowym gwizdkiem bramkarza FCA pokonał Kamil Bobrowski. Przypieczętował tym samym zwycięstwo i upragniony awans do drugiej ligi. Wynik meczu został ustalony w ostatniej sekundzie. Drugi raz do siatki trafił Bersan.

Byczki rywalizację w grupie spadkowej zakończą na drugim miejscu w grupie barażowej. W decydującym meczu, w którym przeciwnikiem był bezpośredni rywal do zajęcia lokaty gwarantującej udział w Superbet Pucharze Wiary Lecha, czerwono-czarni wygrali 5:2. Po siedmiu minutach prowadzili 2:0 po golach Dominika Jesiołowskiego i Bartosza Plicha. Jeszcze przed przerwą Szturmowcy odrobili straty dzięki dubletowi Sebastiana Cepińskiego. Po zmianie stron strzelały tylko Byczki. Wszystkie trzy bramki, które zagwarantowały cenne trzy punkty, wpadły w ostatnich dziesięciu minutach gry. W 30 min na 3:2 trafił Adrian Gwiazda, a kolejny gol Plicha i samobójcza bramka ustaliły rezultat meczu o awans do Superbet Pucharu Wiary Lecha.

Revengers – Kolib Luboń FC 13:3 (6:2)

⚽️ 15′ 17′ 25′ 28′ 30′ 34′ Dominik Andrzejewski, 6′ 10′ 40′ Szymon Ślosarz, 1′ 18′ Rafał Kuza, 29′ Kamil Lorek, 31′ Jakub Kłosik – 9′ Filip Bąkowski, 10′ Wojciech Król, 23′ Dariusz Bąkowski