FTF wrócił do drugiej ligi

IKP Olimpia efektownie zakończyła sezon. W ostatnim meczu wygrała 9:1. Do drugiej ligi wrócił FTF, który pokonał w bezpośrednim pojedynku o awans Gietewu.

Superbet 1. WL Liga: Efektowna wygrana Olimpii na zakończenie sezonu

IKP Olimpia nie miała problemów z ograniem Diadala, który dzień wcześniej urwał punkty Synom Gehenny. Wicemistrzowie wygrywali od czwartej minuty po bramce Piotra Nowaka. Ten sam zawodnik ponownie wyprowadził IKP na prowadzenie w 12 min, gdy odpowiedział na gola wyrównującego Jakuba Drzewieckiego. Był to ostatni moment meczu, w którym wynik oscylował wokół remisu. W kolejnych minutach Olimpia powiększała przewagę. Jeszcze przed przerwą wygrywała różnicą trzech bramek, a po zmianie stron powiększyła ją do ośmiu trafień. Wyczyn Piotra Nowaka powtórzył jedynie Marek Bączyk, który trafiał w 20 i 31 min. Pozostałe pięć goli rozdzieliło pomiędzy sobą pięciu zawodników.

IKP Olimpia – Diadal 9:1 (4:1)

⚽️ 4′ 12′ Piotr Nowak, 20′ 31′ Marek Bączyk, 17′ Tomasz Kwaśnik, 26′ Bartosz Szpalik, 33′ Bartłomiej Olejniczak, 34′ Michał Nowak, 35′ Mateusz Bartkowiak – 11′ Jakub Drzewiecki
⭐️ Piotr Nowak (IKP Olimpia)

Superbet 3. WL Liga: FTF awansował do drugiej ligi

W ostatnim meczu grupy mistrzowskiej trzeciej ligi ważyły się losy ostatniego miejsca gwarantującego awans do drugiej ligi. Do pojedynku stanęły dwa zespoły, które w zeszłym sezonie spadły na najniższy szczebel. Zwycięstwo gwarantowało powrót na zaplecze elity, remis promował FTF. Gietewu nie zdołało przeciwstawić się lepiej dysponowanemu przeciwnikowi. FTF wypunktował czerwono-czarnych. W 10 min wynik otworzył Patryk Trzybiński, a chwilę przed przerwą na 2:0 podwyższył Paweł Książek. Gietewu starało się zdobyć gola kontaktowego, który mógłby pomóc w powrocie do meczu, ale na koniec straciło bramkę ustalającą rezultat potyczki. W 37 min na 3:0 trafił Trzybiński, który przypieczętował powrót FTF-u w drugoligowe szeregi i srebrne medale rozgrywek trzeciej ligi.

Gietewu – FTF 0:3 (0:2)